Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > O nás > Nápověda > Časté dotazy > Registrace > Mohu zaregistrovat firmu?

Mohu zaregistrovat firmu?


Při registraci na portále Na volné noze není rozhodující, jestli podnikáte zcela nezávisle na vlastní živnost, příležitostně na smlouvy o dílo, anebo pod hlavičkou své či cizí firmy. Podstatný je onen nezávislý duch vašeho podnikání. Jinými slovy: z vaší osobní webové prezentace musí být jasně patrné, že zde prezentujete především sami sebe a vlastní, osobní zodpovědnost vůči zákazníkovi.

Z tohoto úhlu pohledu tedy většinou není možné, aby se například na tomto portále registrovali řadoví zaměstnanci nějaké firmy s tím, že by ve skutečnosti jen v rámci svého popisu práce nabízeli služby této společnosti. Spolumajitelé firem nebo relativně nezávislí pracovníci se naopak registrovat zpravidla mohou.

Jak je asi z předchozího odstavce patrné, rozhodování v této věci se neřídí žádnými přísnými pravidly. Spíše jde o to, aby si portál udržel směr, který mu byl dán už do vínku, tedy podporovat podnikatelskou činnost jednotlivců.

Pokračovat registrací na tomto portále >

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS