Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. arch. Alena Macourková

Ing. arch. Alena Macourková

architektka se zaměřením na interiéry rodinných domů, bytů a komerčních prostor

Ing. arch. Alena Macourková
Ing. arch. Alena Macourková - logo

Jsem vystudovaná architektka FA ČVUT v Praze a nabízím své služby především v oblasti návrhu interiérů. Na návrhy a rekonstrukce interiéru se specializuji více než 10 let a za tu dobu jsem realizovala mnoho projektů – především tedy bytových s mojí účastí a dozorem. Nebráním se ale ani návrhům rodinných domů a jiných objektů – spolupracuji také se členem ČKAIT a nabízím tak možnost kompletních projekčních činností. Malou ukázku realizovaných prací naleznete na mém webu a zde níže v galerii.

Navrhuji jednoduše a účelně s důrazem na praktičnost a především na přání klientů. Před navrhováním vždy klienty pečlivě vyslechnu a v průběhu spolupráce jsem s nimi stále v kontaktu a zasílám veškeré ukázky ke společné konzultaci. Případné náměty a připomínky pak spolu dále řešíme. Můžeme spolupracovat i na dálku online – vyzkoušela jsem to a realizace byla velmi povedená.

Určitě se nebojte mne oslovit i pro menší projekty (rekonstrukce bytů, kanceláří, jednotlivých pokojů). Veškeré informace o mně a mé práci najdete na www.studioavita.cz.

Mé služby:

  • zaměření prostorů a následné zpracování výkresů
  • návrhy dispozic interiéru
  • rozmístění nábytku, výběr prvků, nábytek na míru, dekorace
  • 3D vizualizace
  • výkresy pro profese – bourací a stavební práce atd.
  • architektonické studie RD a jiných objektů
  • konzultace – pomoc s vaším záměrem realizace (lze i hodinově)
  • autorský dozor
  • kompletní projekční činnost – novostavby, rekonstrukce, přístavby a jiné
  • realizace

Moje praxe zahrnuje i stáž v zahraničí – studium ve Valencii ve Španělsku a praxe v Sophie Valla architects v Amsterdamu – tedy mohu nabídnout i komunikaci ve španělštině a případně také v anglickém jazyce.

Máte zájem o spolupráci? Velmi ráda se s vámi nezávazně potkám a celý proces návrhu vám detailně popíši.

Ukázky práce:

Obývací pokoj – Praha 7-LetnáPokoj pro hosty – Praha 15-HostivařSvět zdraví – návrh nábytku pro pobočky prodejnyRestaurace All Stars AmsterodamZahradní altánek – Chocerady, architektonický návrh altánku a ideová studie využití zahrady
Zobrazit všech 12 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

Ing. arch. Alena Macourková
Dreyerova 641/15
Praha 5
152 00
Mobil:602 148 008
Email:alena@studioavita.cz
Web:www.studioavita.cz
:73868817

Doporučení z první ruky

Alenu jsme oslovili v době, kdy se nám narodilo první dítě. Byt v pražském činžáku na Letné měl sice vysoké stropy, velkorysé pokoje, ale úprava dispozice 2+1 nebyla technicky možná. Šlo tedy hlavně o zařízení prostorného obývacího pokoje, který měl plnit více funkcí. Aleně se podařilo skvěle začlenit do prostoru všechny požadované zóny (dětská herna, pracovna, domácí kino, místo pro setkávání s rodinou) a ještě ponechat prostor pro případné budoucí patro na spaní. Vznikl moderní pokoj, který ale zároveň neztrácí nic ze své historické atmosféry. Alena nám byla k dispozici po celou dobu a velmi jsme ocenili, že se podařilo dodržet domluvený rozpočet na koupi všech prvků v místnosti. Dnes už v bytě bydlíme ve čtyřech a pořád nám navržený prostor vyhovuje.
Aleš Douček
výzkumný pracovník

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS