Ing. arch. Alena Macourková

architektka se zaměřením na interiéry rodinných domů, bytů a komerčních prostor

Jsem vystudovaná architektka FA ČVUT v Praze a nabízím své služby především v oblasti návrhu interiérů. Na návrhy a rekonstrukce interiéru se specializuji více než 10 let a za tu dobu jsem realizovala mnoho projektů – především tedy bytových s mojí účastí a dozorem. Nebráním se ale ani návrhům rodinných domů a jiných objektů – spolupracuji také se členem ČKAIT a nabízím tak možnost kompletních projekčních činností. Malou ukázku realizovaných prací naleznete na mém webu a zde níže v galerii.

Navrhuji jednoduše a účelně s důrazem na praktičnost a především na přání klientů. Před navrhováním vždy klienty pečlivě vyslechnu a v průběhu spolupráce jsem s nimi stále v kontaktu a zasílám veškeré ukázky ke společné konzultaci. Případné náměty a připomínky pak spolu dále řešíme. Můžeme spolupracovat i na dálku online – vyzkoušela jsem to a realizace byla velmi povedená.

Určitě se nebojte mne oslovit i pro menší projekty (rekonstrukce bytů, kanceláří, jednotlivých pokojů). Veškeré informace o mně a mé práci najdete na www.studioavita.cz.

Mé služby:

  • zaměření prostorů a následné zpracování výkresů
  • návrhy dispozic interiéru
  • rozmístění nábytku, výběr prvků, nábytek na míru, dekorace
  • 3D vizualizace
  • výkresy pro profese – bourací a stavební práce atd.
  • architektonické studie RD a jiných objektů
  • konzultace – pomoc s vaším záměrem realizace (lze i hodinově)
  • autorský dozor
  • kompletní projekční činnost – novostavby, rekonstrukce, přístavby a jiné
  • realizace

Moje praxe zahrnuje i stáž v zahraničí – studium ve Valencii ve Španělsku a praxe v Sophie Valla architects v Amsterdamu – tedy mohu nabídnout i komunikaci ve španělštině a případně také v anglickém jazyce.

Máte zájem o spolupráci? Velmi ráda se s vámi nezávazně potkám a celý proces návrhu vám detailně popíši.

Ukázky mých prací

Obývací pokoj s jídelnou Obývací pokoj a knihovna na míru Kuchyně do U na míru Obývací pokoj s pracovnou Recepce franšízing
Zobrazit všech 39 náhledů
Ing. arch. Alena Macourková
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. arch. Alena Macourková
Dreyerova 641/15
Praha 5
152 00
Mobil:602 148 008
Email:alena@studioavita.cz
Web:www.studioavita.cz
Facebook:studioavita.cz
IČ:73868817

Doporučení
z první ruky

Alenu jsme oslovili v době, kdy se nám narodilo první dítě. Byt v pražském činžáku na Letné měl sice vysoké stropy a velkorysé pokoje, ale danou dispozici pouze 2+1. Šlo tedy především o zařízení obývacího pokoje, který měl plnit více funkcí. Aleně se podařilo rozdělit místnost na požadované zóny naprosto perfektně. Vznikl moderní pokoj, který ale neztratil nic ze své historické atmosféry. Alena nám byla k dispozici po celou dobu a velmi jsme ocenili dodržení domluveného rozpočtu na koupi všech prvků.

A. Douček a B. Umancová

výzkumný pracovník a PR manažerka