Doporučení z první ruky

Ing. arch. Alena Macourková — architektka se zaměřením na interiéry rodinných domů, bytů a komerčních prostor


Zobrazuji všech 7 doporučení

Alenu Macourkovou jsem oslovila s prosbou o návrh na přestavbu bytu 4+1 v panelovém domě (nevyhovující úzká předsíň, malá koupelna atd.). Alena nejdříve pečlivě vyslechla mé požadavky, důsledně změřila všechny prostory a připravila současný půdorys, se kterým jsme následně pracovaly. Navrhla šest možností řešení s 3D vizualizací prostoru. V průběhu práce jsme byly stále v kontaktu. Alena je pečlivá, příjemná, chápavá, dokáže se naladit na klienta a k práci má spoustu nápadů, které rádi využijete!

Marie Lhotová
marketingová specialistka

S Ing. arch. Alenou Macourkovovu jsem poprvé spolupracovala při úpravě podkroví našeho RD, kde si paní Macourková velmi dobře poradila se zkosenými zdmi a navrhla i změnu dispozice, což projektu velmi pomohlo. Součástí návrhu byl jak návrh nábytku na míru, tak i zakomponování stávajících kousků. V průběhu spolupráce mi byly zasílány veškeré návrhy včetně 3D ke konzultaci. Za velký bonus považuji i to, že v ceně návrhu byly i veškeré osobní schůzky včetně návštěv showroomů, kde jsem si mohla vybrané produkty prohlédnout. Na základě předchozí skvělé spolupráce jsem paní architektku oslovila i při přeměně poslední místnosti na patře (pracovna). Spolupráce byla perfektní a to vše při velkém respektu k mým přáním. Spolupráci s ní mohu vřele doporučit, neboť má skvělé nápady, ale zároveň bere ohled na přání a vkus zákazníka a výborně se s ní komunikuje.

Soňa Fialová
spolumajitelka firmy

Alenu jsme oslovili v době, kdy se nám narodilo první dítě. Byt v pražském činžáku na Letné měl sice vysoké stropy, velkorysé pokoje, ale úprava dispozice 2+1 nebyla technicky možná. Šlo tedy hlavně o zařízení prostorného obývacího pokoje, který měl plnit více funkcí. Aleně se podařilo skvěle začlenit do prostoru všechny požadované zóny (dětská herna, pracovna, domácí kino, místo pro setkávání s rodinou) a ještě ponechat prostor pro případné budoucí patro na spaní. Vznikl moderní pokoj, který ale zároveň neztrácí nic ze své historické atmosféry. Alena nám byla k dispozici po celou dobu a velmi jsme ocenili, že se podařilo dodržet domluvený rozpočet na koupi všech prvků v místnosti. Dnes už v bytě bydlíme ve čtyřech a pořád nám navržený prostor vyhovuje.

Aleš Douček
výzkumný pracovník

Paní Alenu Macourkovou jsme si vybrali po kladném hodnocení naší kamarádky. Zrovna jsme si kupovali byt a potřebovali jsme ho náležitě vybavit. Vzhledem k tomu, že bydlíme v Mnichově, probíhal celý návrh online. Na základě fotografií a našeho měření nám vypracovala vícero 3D návrhů, naše otázky a připomínky s námi ochotně konzultovala a velmi rychle zapracovala. Moc nám pomohly návrhy nábytku na míru, především vnitřní uspořádání velké skříně v chodbě, která i po letech stále skvěle vyhovuje. Velmi nám pomohla i následná komunikace paní architektky s truhlářem – což nám ušetřilo hodně času. Spolupráce s p. Macourkovou byla příjemná, komunikace rychlá a věcná. Cena za služby byla pevně dána již na začátku a dále se nenavyšovala. Mohu jen doporučit.

Lucia Urbaniak
Solution Delivery Analyst

Paní architektce Macourkové jsem zadal nelehký úkol navrhnout téměř celý byt (v nájmu) s limitním rozpočtem. Takovéto služby jsem využil poprvé a přesně jsem nevěděl, co mohu očekávat. I přes to, že jsem poskytl paní architektce jen základní údaje o svých představách, byl jsem s výsledkem naprosto spokojen. To byl i důvod, proč jsem využil jejích služeb i následně při zařizování našeho rodinného domu. Velmi jsem ocenil skvělou komunikaci, pomoc při rozhodování a ochotu vyhovět. Určitě doporučuji!

Marek Svoboda
IT specialista

Oslovili jsme paní Macourkovou na základě skvělých recenzí. Potřebovali jsme navrhnout interiér velmi atypického podkrovního bytu 4+kk v Berlíně. Nejdůležitější bylo vymyslet nábytek na míru (do všech místností), zapracovat do vizualizace již stávající nábytek a jeho rozmístění, doladit materiál a barvy nábytkem referenčním. Od prvního telefonátu jsem věděla, že jsme si vybrali dobře. Celá komunikace probíhala přes email a telefon. Velmi oceňujeme profesionální přístup, kvalitu práce a nadstandardní snahu! S výsledkem jsme velmi spokojeni. Jsme moc rádi, že jsme paní Macourkovou oslovili a můžeme ji jen doporučit! 

Jana Pavlíčková
Finance & Controlling Manager

Architektku Alenu Macourkovou jsem oslovila na doporučení, a to s velmi pozitivními referencemi. Plánujeme kompletní rekonstrukci bytu, dále potřebujeme o jednu místnost navíc (aby každé z dětí mělo své soukromí). Alena nás navštívila, byt zaměřila a společně jsme probrali podrobnosti našich požadavků. Vytvořila pro nás 4 návrhy - vše nám názorně vysvětlila na 3D vizualizacích. Informace se netýkaly pouze samotného návrhu, ale i administrativy - např. ohledně stavebního řízení apod. Snažila se maximálně reagovat na naše přání a i na návrhy dětí. Velmi oceňujeme variabilitu navrhovaných řešení. Její práce je profesionální, přístup je milý a vstřícný. Moc děkujeme.  

Markéta Cajthamlová
spolumajitelka firmy