Mgr. David Kudrna

lektor digitálních technologií a tvůrce vzdělávacích materiálů

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celá ČR; osobně dle domluvy

Jsem Google certifikovaný trenér v kategorii Technology & Tools. Zvyšuji digitální dovednosti zážitkem, aby bylo Česko prosperující a bezpečnou zemí.

Působím ve dvojici s manželkou Petrou a společně tvoříme vzdělávací značku Kudrna Sobková. Pomáháme lidem pracovat s digitálními technologiemi bezpečněji, chytřeji a v pohodě. Lidem šetříme čas a peníze.

Fotogalerie

Vzděláváme v digitálních technologiích Inspirujeme se v literatuře Chceme, aby Česko prosperovalo Učíme o digitálních technologiích s vášní a emocí Máme zkušenost s mediálním vystupováním

Poskytujeme zážitkové kurzy pro rozvoj digitálních dovedností

Kurzy přinášíme do firem, neziskových organizací i státních institucí. V naší nabídce najdete mj. kurzy:

Nabízíme také intenzivnější program Digitální skillset. V průběhu několika týdnů a pravidelných online setkání předáme vašim zaměstnancům to nejlepší z naší praxe.

Účastníci kurzů si zpravidla pochvalují interaktivitu a akčnost. Mrkněte se na zpětné vazby přímo od účastníků:

 • Určitě nejlepší kurz na téma kybernetická bezpečnost, jaký jsem kdy absolvovala – děkuji!
 • Je to úplně jiné školení, než na jaké jsem zvyklý, velmi příjemné překvapení.
 • Úžasné školení, přínosné a v mnoha ohledech překvapující.
 • Po dlouhé době opravdu přínosné školení, zejména jeho praktická část. Mile vystupující lektor, interaktivní úkoly, zajímavé podněty do další práce. Velká spokojenost.
 • Líbila se mi konkrétnost, užitečné příklady, aplikace na pracovní prostředí, lidskost a struktura celého workshopu.

Pokud si do vaší organizace objednáte některý z našich kurzů, nabízíme místní škole program o digitálních technologiích pro děti bezplatně.

Tvoříme vzdělávací produkty

Tvoříme rozmanité vzdělávací produkty, které podporují rozvoj digitálních dovedností dětí i dospělých. Dokážeme na zakázku vyrobit atraktivní online kurz, zhotovit nápaditý e-book, připravit naučný podcast nebo třeba příspěvky na sociální sítě. Máme velkou radost, že vzdělávací značku Kudrna Sobková vyhledávají i významné a vlivné organizace. Podíleli jsme se například na vývoji produktů jako je GeneraceAI, Digitální odysea nebo třeba Fakt, jo?! Výčet organizací, se kterými jsme spojili síly při vzdělávání v digitálních technologiích:

 • Nadace Vodafone Česká republika
 • Nadace Charty 77
 • Sdružení Via
 • Elpida
 • Gordic
 • Člověk v tísni
 • Nadace O2
 • Národní pedagogický institut
 • Nadace České spořitelny
 • Český rozhlas
 • a další

Specializace a vzdělání v oboru

Vystudoval jsem magisterský obor Informační studia a knihovnictví v profilaci Technologie ve vzdělávání na Masarykově univerzitě v Brně. Kromě toho mám za sebou řadu specializačních kurzů. Mezi nejzajímavější patří půlroční program Digital Leadership Masterclass Filipa Dřímalky, Akademie digitální bezpečnosti Pavla Matějíčka a intenzivní výcvik Cíle digitálních produktů od Jana Řezáče. Rovněž jsem absolvoval týdenní praktickou akademii Master in Presentation Skills, díky které dělám ještě poutavější kurzy. Získal jsem osvědčení Microsoft Innovative Educator.

Praxe a profesní historie

Více než 4 roky jsem působil na oddělení vzdělávání Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost a získal zkušenosti s přípravou a řízením národních vzdělávacích kampaní pro zvyšování kybernetické bezpečnosti. Postupem času jsem se postavil na volnou nohu, abych mohl naplňovat své poslání a vizi. Není mi totiž lhostejné, jak se život v Česku vyvíjí a věřím, že je to z velké části kvůli slabé digitální gramotnosti.

Konkurenceschopnost, zdravá demokracie, bezpečí a klid. Toho podle mého názoru není možné docílit bez špičkového vzdělávání v digitálních technologiích. Vlastní vzdělávací značka Kudrna Sobková je pro mě mnohem víc než prostý byznys. Je to příležitost, jak dosahovat ideálů. Tím, co umíme a děláme, posouváme Česko o kousek kupředu. Abychom zde jednou mohli strávit důstojné stáří a naše děti spokojené životy.

Největší úspěchy

Podařilo se mi získat ocenění od široké veřejnosti za inovace v českém vzdělávání v soutěži Eduína a komunitní ocenění za rozvoj informačního vzdělávání od Masarykovy univerzity. Obě ocenění jsou spojena se vzděláváním v digitálních technologiích. Díky dobré profesní reputaci mívám příležitost objevovat se v tematických reportážích (Český rozhlas, Česká televize, Vlasta a další). Profesním úspěchem jsou pro mě také pochvalné a pozitivní zpětné vazby z kurzů, které lektoruji. Ty mi dělají velkou radost!

Mgr. David Kudrna
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Mgr. David Kudrna
Komenského 1172/18
Letovice (Jihomoravský kraj)
679 61
Mobil:734 481 295
Email:jsme@kudrnasobkova.cz
Web:www.kudrnasobkova.cz
LinkedIn:david-kudrna
Twitter:kudrnadavid
IČ:17893976 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

S Davidem jsme spolupracovali na vzdělávacím projektu Jsem Netvor. Já tvořil logo a David mě pomáhal směrovat pomocí skvělých a podnětných nápadů. Ačkoli byl David v roli klienta, tak mi přišlo, že spolupracuji se zkušeným Art Directorem. Nebo přinejmenším s člověkem, který má cit pro detail a překypuje netradičními nápady. Ve výsledku to byla skutečně SPOLU-práce. A tuto spolupráci s Davidem jsem si užil a věřím, že si ji užije každý.

Tomáš Vachuda
Tomáš Vachuda

logotvůrce