Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Dominik Grohmann > Doporučení

Doporučení z první ruky

Dominik Grohmann — potulný sadař, konzultant a lektor se specializací na extenzivní ovocnářství

Zobrazuji všech 5 doporučení prezentace Dominik Grohmann:
Ing. Jan Křivonožka
S Dominikem je radost spolupracovat. Organizoval jsem několik ovocnářských kurzů a pokaždé byl Dominik skutečnou jistotou, že akce bude silným zážitkem pro všechny účastníky. Dominik má skvěle rozmyšleno, co a proč chce lidem předat. Navíc velmi intenzivně pracuje na tom, aby teoretická část akce byla skvěle strukturovaná a pochopitelná. Veškeré informace míří k věci a vše má smysl a lze zdůvodnit. V praktické části si pak každý může pod Dominikovým dohledem řemeslo na vlastní kůži zkusit, a to je teprve zážitek, což jsem sám poznal u nás v sadu v Dolejších Kunčicích či na Horní Bečvě. Velký smysl mi dává Dominikova činnost lektorská a velmi propracované mi přijdou i jeho videa a videokurzy, které určitě mohu doporučit. Jako zastupitel města si troufnu říci, že Dominik by byl ideálním lektorem i pro pracovníky města, kteří se starají o obecní sady, parky, stromořadí či novou výsadbu. Ušetřilo by to mnoho nákladů na nevhodnou péči a my všichni bychom kolem sebe mohli mít zdravější a funkčnější ovocné stromy, na které budou hrdá i naše vnoučata.

Ing. Jan Křivonožka

kamnář se zaměřením na akumulační stavby
Luboš Moravec
Dominikovu práci s nadšením sleduji už dlouho. A když se nám s přítelkyní podařilo získat velký pozemek se starými ovocnými stromy, hned jsem zašel na jeho víkendový kurz citlivého řezu. První den jsme probrali nezbytnou teorii a v praxi si ukázali, jak neubližovat, ale pomáhat ovocným stromům. Druhý den jsme vlezli přímo na stromy a s pilkou v ruce si vyzkoušeli všechny nabyté vědomosti. Dominik nám dal i spoustu tipů na vhodné nářadí, které jsem si na netu hned po kurzu zakoupil. Díky Dominikovi nyní o naše ovocné stromy pečujeme vědomě a s neutuchající radostí :) Do budoucna plánujeme celou řadu výsadeb v rámci našeho extenzivního sadu, ale i do volné krajiny. Rádi si pak Dominika najmeme na individuální konzultaci, protože to je investice, kterou jistě ocení i naše pra… pra… pravnoučata, až budou pojídat ovoce ze stromů, které jsme my správně zasadili a opečovávali.

Luboš Moravec

copywriter a rešeršér pro domácí cestovní ruch, krajinoznalec
Chcete mít dlouhověké zdravé stromy a stříháte je podle Receptáře prima nápadů? Dominik vám vysvětlí, že to zrovna prima nápad není :-) Byla jsem na Dominikově kurzu, který byl poučný i pro mě – úplného začátečníka. Po dobře složené teoretické prezentaci jsme se vydali na zahradu. Dominik nejdříve na stromečku ze školky ukázal výchovný řez, pak si vylezl do koruny staré hrušně a v ní naopak ukázal, jak starý strom zmladit, jak mu pomoct, aby zase hezky plodil a ještě tady s námi dlouho byl. Hned jsem se těšila, až nabyté znalosti vyzkouším na svých stromech.

Michaela Kašperová

Dominik jako lektor předává své zkušenosti velmi srozumitelně a názorně. Člověk si vše rychle utříbí, pochopí a sám si troufne na stříhání stromků. Dominika mám tu čest poznat i jako spolupracovníka a organizátora dobrovolnických akcí (většinou komunitní sázení), kde zvládne s lehkostí řídit přesuny lidí, materiálů a stromů, až z toho vznikne třeba nová hrušková alej. Dominik také dělá hodně pro svou profesi, posouvá ji dál, šíří osvětu v médiích a propojuje lidi.

Zuzana Špaková

krajinářská architektka
www.stromyvpoli.cz ~ zuzanaspakova@hotmail.com
Dominik tomu, co dělá, rozumí a hlavně to miluje, takže jeho výklad i práce stojí za to. Absolvoval jsem jeho seminář i dvoudenní akci v terénu a vždy to mělo vysokou úroveň i pozitivní zpětnou vazbu. Těším se na další společné akce v budoucnu. Dominika doporučuji, je to srdcař a profesionál!

Tomáš Pelíšek

tom.pelisek@gmail.com
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS