Doporučení z první ruky

Mgr. Hana Valentová — editorka, copywriterka, konzultantka a korektorka


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 12 doporučení

Hanka je prostě bezva. Zní to trošku reklamě, ale je to tak. Pomáhala nám například s kampaní www.lepsiskolaprovsechny.cz a dost nás posunul její vhled do problematiky, zpracování klíčových textů, komentáře k vizuálům apod. Od té doby se s ní často radíme nad konkrétními tématy a využíváme její schopnost psát texty, které čtenáře chytají u srdce.

Tomáš Vyhnálek
ředitel fundraisingu společnosti Člověk v tísni

Hana Valentová je špičkou ve svém oboru. Vše, co dělá, dělá profesionálně a s nasazením. Výsledek definovaný na počátku je na 100 % dodržen, v daném čase a perfektní kvalitě. Spolupráce s Hankou je naplněním snu každého manažera – bez nutnosti zásahu dojít k nejlepšímu možnému cíli. Děkujeme tímto Hance za tvorbu textů pro web Business Leaders Fora i za školení, které našemu týmu dala a díky němuž víme, jak psát sexy, čtivé a obsahově zajímavé příspěvky.

Iva Petříčková
výkonná ředitelka Business Leaders Forum
www.blf.cz

Děkuji moc za skvělou práci paní Valentové. Je radost, když se člověk střetne s profíkem. Akceptoval jsem v textu všechny změny. Ještě jednou klobouk dolů.

Jan Školník
zakladatel Agentury pro rozvoj Broumovska, filantrop

Mám pocit, že jsem se od Hanky naučil, jak se píší knihy. Ta, kterou jsme spolu-tvořili, by bez ní byla zcela jiná. Upřímně si jakoukoli další knihu bez Hančina přispění obtížně představuji. Spolu-práce to byla radostná a velmi, velmi poučná. Nepotkal jsem moc lidí se schopností vidět celek a zároveň i detail. Obdivuji její schopnost vzít projekt za svůj a neúnavně posílat zpětnou vazbu tak citlivě, jak to dokáže málokdo.

Tomáš Hajzler
www.tomashajzler.com

S Hankou jsem se sešel na počátku naší vize pomáhat lidem v závěru života. Hledali jsme partnera pro naši publikační činnost, který umí uchopit text a učinit ho výstižným, nenudným a v neposlední řadě gramaticky správným. Nalezli jsme člověka, který všechny tyto potřeby naplnil a významně pomohl k růstu naší společnosti. Spolupráce přesáhla požadovaný rámec a z Hanky se stal navíc partner pro psaní a koordinaci projektů, partner pro krizová řízení a v neposlední řadě partner pro složitá rozhodnutí, od kterého získáváme nezávislý pohled na věc a mnoho moudrých rad. Spolupráci s Hankou nedoporučuji, protože pak nebude mít čas na nás. Upřímně zapsal v Praze dne 4. 11. 2015

Jiří Kabát
ředitel Zdravotního ústavu Most k domovu, z.ú.

Hanka přišla, viděla a napsala… asi tak by se dala shrnout naše spolupráce. Dlužno dodat, že to všechno poměrně svižně, profesionálně a především s odstupem, který nám – logicky – chybí. Dali jsme se dohromady nad korekturou překladu konceptuálního modelu kompetencí. Hanka nám v průběhu toho navrhla, jestli bychom nechtěli původní překlad převést / dát mu formu, která bude pro lidi přitažlivá a dobře čitelná… long story short: díky tomu jsme objevili, co to znamená být copywriter(ka) a že když to někdo umí, opravdu to může hodně pomoct najít formu, ke které bychom se sami nikdy bez Hanky nedostali.

Ondřej Horák
Centrum občanského vzdělávání
www.obcanskevzdelavani.cz

Psal se rok 2010, když jsme začali s Hanou Valentovou poprvé spolupracovat. V té době jsem nemohl tušit, kolikrát si od té doby uvědomím, jak šťastná volba korektorky to tehdy byla. Kromě profesionality a velmi dobré komunikace, kterou by jistě sama považovala za samozřejmou, bych vyzdvihl zvláštní pečlivost a cit pro různé druhy textů. Společně s vnímavostí k uzávěrkám a skutečnou snahou vyjít klientovi vstříc považuji její služby za mimořádné a mohu je s radostí doporučit.

Jiří Bejček
vedoucí vzdělávání k lidským právům, Amnesty International ČR
www.amnesty.cz

Poprosila jsem Hanku, aby mi opravila text mého e-booku a ona ho opravila. Kvalitní profesionální práce odvedená ve slíbeném čase – to by na doporučení úplně stačilo, ale s Hankou je to jenom začátek. To, co dělá Hanka, jsem si pro sebe pojmenovala „empatická korektura“. Hanka text přečte, opraví a napíše k němu návrhy a nápady, které byste si sami napsali, kdybyste se s tím textem už bůhvíjakdlouho nepárali, a pak ještě přidá poznámky z perspektivy čtenáře a případně dalších lidí, pro které je váš text určen. Přináší nový, nestranný pohled, který zůstává tak nějak váš.

Karolína Puttová
koučka
www.viakarolina.cz

S Hankou Valentovou se mi velmi dobře pracuje. Často se nám stává, že klient potřebuje korekturu do druhého dne nebo ještě ten samý den, kdy text ke korektuře nebo k úpravě zadal. A ještě se mi nestalo, že bych tyto korektury nedostala v přesný čas, kdy je potřebuji mít. Texty jsou vždy pečlivě zkontrolovány a podněty k úpravám srozumitelně popsány. Velmi chválím rychlost, ochotu a perfektně odvedenou práci, kterou si chválí i naši klienti.

Kateřina Rezková
AdZONE, s.r.o.
www.adzone.cz

S Hankou jsem měl možnost spolupracovat jako s editorkou webu v rámci festivalu Jeden svět. I na základě předešlých zkušeností považuji tuto spolupráci za výjimečnou, a to ve všech směrech. Samozřejmostí u ní bylo, že perfektně zvládala klasické záležitosti ohledně obsahu, ale já osobně ze své pozice nejvíce ocenil její vztah k systémové práci a smysl pro detail. Velmi jsem ocenil její zájem a schopnost zvládat i techničtější záležitosti, díky čemuž dokonale převzala nadvládu nad celým webem a já se tak mohl věnovat vývoji. Díky tomu se za dobu této spolupráce celý projekt posunul o zásadní krok dopředu. Třešničkou na dortu pak byla její schopnost pracovat pod často velkým psychickým tlakem, který vyplýval ze samotné povahy projektu.

David Šimon
webdesignér, Člověk v tísni