Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Hana Valentová

Mgr. Hana Valentová

editorka, copywriterka, konzultantka a korektorka

Mgr. Hana Valentová

Píšu a edituji texty. Přemýšlím o nich v širších souvislostech, aby splnily přesně to, co od nich čekáte. Proto řeším kvalitu textu po všech stránkách – obsahově, marketingově, jazykově i formálně.

 • Editace – Brousím již existující texty různého rozsahu: upravuji strukturu, vymýšlím srozumitelnější formulace, navrhuji další vylepšení s ohledem na účel textu a cílovou skupinu. Poradím vám s články, publikacemi nebo newslettery.
 • Copywriting – Píšu texty do prezentačních materiálů nebo na weby. Někdy sestavuji také projevy – pro ty, kteří mají co říct. Nejraději pomáhám prostřednictvím slov rozvíjet dobré nápady a kvalitní služby či produkty.
 • Konzultace – Pomáhám vytvářet koncepce a obsah brožur, knih nebo projektových záměrů. Dávám konstruktivní zpětnou vazbu na texty, díky níž budete lepšími autory (funguji jako „textový sparring partner“). Navrhuji komunikační strategie; tvořím na míru manuály pro firemní periodika a zpravodaje (co zlepšit a jak psát, čeho se vyvarovat apod.); příležitostně školím (kurz Jak psát texty na web).
 • Korektury – Provádím komplexní korektury zahrnující kontrolu gramatiky, pravopisu, stylistiky i typografie textů. Při této práci využívám zkušenosti editorky a copywriterky, protože se na text dívám jako na smysluplný celek, který má konkrétní účel, nikoliv jako na shluk písmenek k opravě.

Když pomáhám klientům, baví mě řešit více než jen slova: přináším nové nápady, přemýšlím nad marketingem nebo používám další metody, které jsou důležité pro co nejlepší výsledek (uživatelský průzkum, testování webu apod.).

Věřím, že dobrý copywriter a konzultant musí znát specifika klientova byznysu a umět naslouchat a strategicky uvažovat. Proto nezřídka probírám s řadou mých dlouhodobých klientů i rozvoj jejich byznysu či fungování týmu. V širším pohledu na aktivity klientů mi pomáhá také vlastní praxe z vedení projektů.

Textům a projektům se věnuji od roku 2001. Ladila jsem texty například v Nadaci Forum 2000 založené Václavem Havlem, spoluřídila jsem Pražský studentský summit a šest let jsem se starala o obsah webu filmového festivalu Jeden svět.

Spoluzaložila jsem projekt diskusních setkání s vědci Science Café Czech Republic a koordinuji program konference Broumovské diskuse.

Na čem jsem například pracovala:

Brožura „Závěť pomáhá. Průvodce darováním na dobročinné účely.“Pohledy pro dárce Člověka v tísniRedakční příprava publikace Ošetřovatelství a sociální práce v paliativní péčiEditace knihy Tomáše Hajzlera Třináct tisíc dní aneb Čtyřicátníkovy postřehy z cestování životemKonzultace a vybrané texty pro charitativní e-shop Člověka v tísni Skutečný dárek
Zobrazit všech 6 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Vzdělání

 • žurnalistika a mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy
 • žurnalistika, mediální a komunikační studia a mezinárodní vztahy a evropská studia na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity

Vybraní klienti

 • Člověk v tísni – texty pro webové stránky Lepší škola pro všechny, editace certifikátů projektu Skutečný dárek, konzultace projektu Slavíme velkoryse, konzultace a školení pro Jeden svět na školách atd.
 • Univerzita Karlova – konzultace pro Informační, poradenské a sociální centrum a Klub Alumni UK.
 • Direct People – jazyková úprava publikace Cirkulární Česko, editace a korektury.
 • Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov – editace, konzultace a programové vedení konference Broumovské diskuse.
 • Zdravotní ústav Most k domovu – redakční příprava publikace Ošetřovatelství a sociální práce v paliativní péči, texty o domácí hospicové péči, koncepce projektů, konzultace.
 • Tomáš Hajzler – editace knihy Třináct tisíc dní. Čtyřicátníkovy postřehy z cestování životem.
 • ŇAM ŇAM – texty a konzultace pro rodinnou zmrzlinářskou a cukrářskou firmu s vlastní kavárnou.
 • Koalice Za snadné dárcovství – editace brožury Závěť pomáhá: průvodce darováním na dobročinné účely.
 • SlidesLive – texty na web a konzultace.
 • Business Leaders Forum – web copywriting, konzultace komunikační strategie, školení, texty na web.
 • Amnesty International – korektury textů o lidských právech a vzdělávání.
 • Další vybraní klienti: Česká rozvojová agentura, Centrum občanského vzdělávání, Nová škola.

Kontaktní informace

Mgr. Hana Valentová
Ovenecká 363/30
Praha 7 – Bubeneč
170 00
Mobil:607 809 951
Email:hana.valentova@gmail.com
Web:www.hanavalentova.cz
LinkedIn:LinkedIn hanavalentova
WhatsApp:WhatsApp 420607809951
:76100677

Doporučení z první ruky

Hanka je prostě bezva. Zní to trošku reklamě, ale je to tak. Pomáhala nám například s kampaní www.lepsiskolaprovsechny.cz a dost nás posunul její vhled do problematiky, zpracování klíčových textů, komentáře k vizuálům apod. Od té doby se s ní často radíme nad konkrétními tématy a využíváme její schopnost psát texty, které čtenáře chytají u srdce.
Tomáš Vyhnálek
ředitel fundraisingu společnosti Člověk v tísni

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS