Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Hana Valentová

Mgr. Hana Valentová

copywriterka, editorka a korektorka

Mgr. Hana Valentová

Píšu a edituji texty. Přemýšlím o nich v širších souvislostech, aby splnily přesně to, co od nich čekáte. A nejlépe i něco navíc. Proto řeším kvalitu textu po všech stránkách – obsahově, marketingově, jazykově i formálně.

  • Copywriting – Tvořím texty pro weby, píšu direct maily, newslettery, články, úvodní slova, projevy apod.
  • Editace – Brousím již existující texty různého rozsahu: upravuji strukturu, vymýšlím vhodnější formulace, navrhuji další vylepšení s ohledem na účel textu a cílovou skupinu.
  • Konzultace – Dávám konstruktivní zpětnou vazbu na texty, která vám pomůže být lepším autorem („textový sparring partner“). Tvořím manuály pro firemní periodika (jak psát atraktivní texty, čeho se vyvarovat apod.); školím (kurz Jak psát texty na web).
  • Korektury – Provádím komplexní korektury zahrnující kontrolu gramatiky, pravopisu, stylistiky i typografie textů.

Od roku 2001 jsem vytvořila nebo upravila tisíce stran textů. Ladila jsem věty například v Nadaci Forum 2000 založené Václavem Havlem a šest let jsem se starala o obsah webu filmového festivalu Jeden svět.

Když pomáhám klientům, baví mě ale řešit více než jen slova: přináším nové nápady, přemýšlím nad marketingem nebo využívám další metody, které jsou důležité pro co nejlepší výsledek (uživatelský průzkum, testování webu apod.). Nejraději pomáhám prostřednictvím slov a konzultací rozvíjet dobré nápady a kvalitní služby či produkty.

Na čem jsem například pracovala:

Brožura „Závěť pomáhá. Průvodce darováním na dobročinné účely.“Pohledy pro dárce Člověka v tísniRedakční příprava publikace Ošetřovatelství a sociální práce v paliativní péčiEditace knihy Tomáše Hajzlera Třináct tisíc dní aneb Čtyřicátníkovy postřehy z cestování životemKonzultace a vybrané texty pro charitativní e-shop Člověka v tísni Skutečný dárek
Zobrazit všech 6 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Vzdělání

  • žurnalistika a mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy
  • žurnalistika, mediální a komunikační studia a mezinárodní vztahy a evropská studia na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity

Vybrané reference

Kontaktní informace

Mgr. Hana Valentová
Ovenecká 363/30
Praha 7 – Bubeneč
170 00
Mobil:607 809 951
Email:hana.valentova@gmail.com
Web:www.hanavalentova.cz
LinkedIn:LinkedIn hanavalentova
:76100677

Doporučení z první ruky

Hanka je prostě bezva. Zní to trošku reklamě, ale je to tak. Pomáhala nám například s kampaní www.lepsiskolaprovsechny.cz a dost nás posunul její vhled do problematiky, zpracování klíčových textů, komentáře k vizuálům apod. Od té doby se s ní často radíme nad konkrétními tématy a využíváme její schopnost psát texty, které čtenáře chytají u srdce.
Tomáš Vyhnálek
ředitel fundraisingu společnosti Člověk v tísni

2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS