Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Ivana Minářová

Ing. Ivana Minářová

stavební inženýrka se specializací na chytré technologie v bydlení

Ing. Ivana Minářová
Ing. Ivana Minářová - logo

Jsem nezávislá, autorizovaná stavební inženýrka se specializací na chytré technologie pro bydlení a stavební projekty. Provozuji web Geniální dům pro zájemce o tyto technologie a sdílení nabytých zkušeností. Co nabízím:

 • Poradenství – Chytré technologie ve stavebnictví nejsou žádná věda. Sama doporučuji začít drobným vylepšováním stávajícího bydlení. Chcete-li najít ideální produkt nebo se dovědět více o možnostech vylepšení pro vaši domácnost, ráda vám poradím.
 • Projektování – Vedle klasických projektů pozemních staveb také zpracovávám projektovou dokumentaci pro využití chytrých technologií. Zakládám si na nezávislosti a neupřednostňuji žádného výrobce. Vždy hledám to nejlepší a cenově nejvýhodnější řešení:
  • základní oponentura stávajícího projektu z hlediska použitých technologií
  • jednoduchý projekt pro přidání technologií, např. v rámci rekonstrukce
  • studie proveditelnosti předloženého projektu s uvedením alternativ
  • projekt implementace chytrých technologií do plánované novostavby
  • kompletní projekt geniálního domu se všemi náležitostmi
  • klasické projekty pozemních staveb a poradenství související s povolováním staveb, zejména rodinné domy a další drobné stavby (rozsah služeb najdete na webu www.minarova.cz

Začínala jsem jako klasická projektantka pozemních staveb, v rozsahu od rodinných a bytových domů až po velké stavební celky. Můj zájem o moderní postupy časem vyústil ve změnu specializace – projektuji stále, ale mnohem více se zaměřuji právě na komfort bydlení a nové technologie.

Vystudovala jsem obor Pozemní stavitelství na VUT v Brně (1994–1999) a získala autorizační zkoušku ČKAIT v oboru Pozemní stavby (2005). Mám dlouholetou praxi a špičkové reference, mj. jako spoluautorka projektu Knihovny FF a FSS Masarykovy univerzity, OC Nisa v Liberci, demolice fabriky Vlněna, rekonstrukce objektů Armády ČR aj. Mnoho jsem se naučila i ve velkých projektových kancelářích K4, VPÚ Deco, arch 21 či Arch Design. Od roku 2013 jsem na volné noze a věnuji se menším stavbám. Zpracovávám jak běžné stavební projekty, tak dokumentaci pro domy vybavené technologiemi pro zajištění vyššího pohodlí, bezpečnosti a úspor. Pro portál Na volné noze jsem napsala rozsáhlý článek Chytrá domácnost, který radí freelancerům, jak pracovat doma pohodlně a bez omezení.

Certifikace:

Školení projektových manažerůOsvědčení - Veřejné zakázkyNavrhování pasivních a nulových budovOsvědčení o autorizaciRevit LT - základní školení
Zobrazit všech 7 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR; osobně hlavně Brno a okolí

Kategorie katalogu:

Rozhovor pro Na volné noze TV

Vybrané reference

 • Knihovna filozofické fakulty a fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně (2001)
 • Obchodní a servisní centra Renault LANCAR a LIEBHERR, Popůvky u Brna (2002–2003)
 • Letecká základna Náměšť nad Oslavou, výstavba sportovních objektů (2003)
 • Střední škola pro tělesně postiženou mládež, Křižíkova 1694, Brno; rekonstrukce a dostavba (2004)
 • Praha-Benice, novostavba 38 rodinných domů (2007)
 • NISACENTRUM Liberec, rekonstrukce a dostavba obchodního centra (2008)
 • Vlněna, projekt bouracích prací pro demoliční výměr (2008)
 • Četné rekonstrukce rodinných domů (od roku 2013)
 • Vybavení staveb pro bydlení moderními technologiemi (od roku 2014)

Kontaktní informace

Ing. Ivana Minářová
Elplova 14
Brno
628 00
Mobil:603 734 898
Email:ivana@minarova.cz
Web:www.minarova.cz
Facebook:Facebook minarovacz
LinkedIn:LinkedIn ivanaminarova
Twitter:Twitter ivanaminarova
Účet:1067063019 / 3030
:01980157 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Paní Ing. Minářovou jsem oslovil s prosbou o pomoc s plánováním rekonstrukce jádra bytu v panelovém domě ze začátku 60. let. Paní inženýrka si na mě záhy našla čas a zpracovala velmi profesionální dokumentaci plně vyhovující požadavkům našeho SVJ. Nesmírně oceňuji, že v okamžiku, kdy měla za sebou návštěvu na místě a shromáždění všech podkladů, zpracovávala mou objednávku i během své dovolené v zahraničí. Stejně důležitá, jako samotné zpracování dokumentace, pro mě byla její spolupráce se šikovným statikem panem Ing. Průšou, kterému se v mé věci povedlo dohledat (zdánlivě ztracenou) dokumentaci domu a na jejím základě zodpovědně zpracovat statický posudek, včetně doporučení varianty řešení dispozice. Jelikož jsem kontakt na paní Ing. Minářovou získal od svého kamaráda – rovněž jejího klienta, který se se svou spokojeností netajil – dovoluji si doporučení na její služby šířit dál.
Jakub Martinec

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS