Ing. Ivana Minářová

stavební inženýrka se specializací na rekonstrukce domů

Status: konzultace ihned, dokumentace staveb za cca 6 měsíců Působnost: celá ČR; osobně hlavně Brno a okolí

Jsem stavební inženýrka s 20letou praxí a ráda vám pomohu vybudovat vlastní pohodlné bydlení.

Zaměřuji se zejména na rekonstrukce rodinných domů a bytů. Zpracuji vám projekt a zařídím vše kolem něj. Najdeme rovnováhu mezi vašimi potřebami, možnostmi techniky, rozpočtem i estetikou. Promýšlím i zdánlivé detaily a dotahuji věci do konce.

Stavební projekty jsem navrhovala pro více než 70 rodin a dalších 20 domovů jsem vylepšila geniálními drobnostmi – pro lepší spaní, bezpečnost nebo jen fajnovější pocit a pohodlí.

Vystudovala jsem obor Pozemní stavitelství na VUT v Brně (1994–1999) a získala autorizační zkoušku ČKAIT v oboru Pozemní stavby (2005). Mám dlouholetou praxi a špičkové reference, mj. jako spoluautorka projektu Knihovny FF a FSS Masarykovy univerzity, OC Nisa v Liberci, demolice fabriky Vlněna, rekonstrukce objektů Armády ČR aj. Mnoho jsem se naučila i ve velkých projektových kancelářích K4, VPÚ Deco, arch 21 či Arch Design. Od roku 2013 jsem na volné noze a věnuji se menším stavbám.

Certifikace

Osvědčení o autorizaci

Typická zadání mých klientů

 • Vyhlídli jsme si domek k rekonstrukci, je to dobrý nápad? Ideálně ještě před koupí domu provedu posouzení technického stavu domu, co všechno se bude muset opravit a odhadnu cenu rekonstrukce. Obvykle se dá vše zvládnout za 1–2 týdny.
 • Chceme kompletně rekonstruovat dům nebo byt a potřebujeme získat stavební povolení. V tomto zadání se maximálně vyžívám. Má práce je na 20 dní, kolegové většinou potřebují další 4 týdny. Povolení bývá za dva měsíce, když nejsou problémy se sousedy.
 • Chceme dům, který bude šetřit peníze. Nízkoenergetický dům je dnes už standard, pasivní dům je ale ještě o něco lepší.
 • Podnikáme a chceme změnit využití budovy. Typicky z rodinného domu na podnikatelskou provozovnu, jako je kadeřnictví, kavárna atd.

Rozhovor pro Na volné noze TV

Vybrané reference

 • Knihovna filozofické fakulty a fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně (2001)
 • Obchodní a servisní centra Renault LANCAR a LIEBHERR, Popůvky u Brna (2002–2003)
 • Letecká základna Náměšť nad Oslavou, výstavba sportovních objektů (2003)
 • Střední škola pro tělesně postiženou mládež, Křižíkova 1694, Brno; rekonstrukce a dostavba (2004)
 • Praha-Benice, novostavba 38 rodinných domů (2007)
 • NISACENTRUM Liberec, rekonstrukce a dostavba obchodního centra (2008)
 • Vlněna, projekt bouracích prací pro demoliční výměr (2008)
 • Četné rekonstrukce rodinných domů (od roku 2013)
 • Vybavení staveb pro bydlení moderními technologiemi (od roku 2014)
Ing. Ivana Minářová
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Ivana Minářová
Elplova 14
Brno
628 00
Mobil:603 734 898
Email:ivana@minarova.cz
Web:www.minarova.cz
LinkedIn:ivanaminarova
Facebook:minarovacz
Instagram:ivanaminar
X (Twitter):ivanaminarova
Účet:1067063019/3030
IČ:01980157 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

Paní Ing. Minářovou jsem oslovil s prosbou o pomoc s plánováním rekonstrukce jádra bytu v panelovém domě ze začátku 60. let. Paní inženýrka si na mě záhy našla čas a zpracovala velmi profesionální dokumentaci plně vyhovující požadavkům našeho SVJ. Nesmírně oceňuji, že v okamžiku, kdy měla za sebou návštěvu na místě a shromáždění všech podkladů, zpracovávala mou objednávku i během své dovolené v zahraničí. Stejně důležitá, jako samotné zpracování dokumentace, pro mě byla její spolupráce se šikovným statikem panem Ing. Průšou, kterému se v mé věci povedlo dohledat (zdánlivě ztracenou) dokumentaci domu a na jejím základě zodpovědně zpracovat statický posudek, včetně doporučení varianty řešení dispozice. Jelikož jsem kontakt na paní Ing. Minářovou získal od svého kamaráda – rovněž jejího klienta, který se se svou spokojeností netajil – dovoluji si doporučení na její služby šířit dál.

Jakub Martinec