Doporučení z první ruky

Mgr. Ivana Recmanová — redaktorka, copywriterka, korektorka, překladatelka angličtiny a španělštiny


Zobrazuji všech 9 doporučení

S Ivanou Recmanovou jsem spolupracoval v době, kdy jsem zodpovídal za názorovou rubriku v Deníku Referendum. Ivana patřila mezi naše pravidelné autorky. Oceňoval jsem její poctivý přístup k psaní textů. Dalo se na ni spolehnout, že text dodá včas a že si na něm dá záležet.

Jaroslav Bican
bývalý vedoucí rubriky Názory v Deníku Referendum
www.linkedin.com/in/jaroslav-bican-ab705…

S Ivanou jsem spolupracovala na webináři Transparentní čeština. Konal se v rámci QFF Mezipatra, byl určen pro novináře, copywritery nebo třeba scenáristy a řeč byla o tom, jak vhodně psát o trans a nebinárních lidech. Ivana z pohledu lingvistky představila, jak se čeština s ohledem na queer identity vyvíjí, a radila, jak při psaní rozlousknout některé jazykové oříšky. Není to lehké téma, ale podala ho přehledně, srozumitelně, a přitom velmi odborně.

Marie Barvínková
specialistka na PR
www.linkedin.com/in/marie-barvinkova/

Ivana je už více než rok nepostradatelnou součástí našeho týmu sociálních médií. Příspěvky zpracovává velmi svědomitě, včas a vždy se zajímavým nápadem nebo vtipem podle tématu, kterému skvěle rozumí. Její lingvistická kvalifikace zaručuje jazykovou správnost, a může tak zastupovat naši organizaci i v diskuzích o jazykovědných problémech. Co víc si můžeme přát? Spolupráci s Ivanou rozhodně doporučujeme!

Viktor Heumann
manažer sociálních sítí organizace Trans*parent

Ivanina hloubka znalostí a pracovní morálka mě ihned ohromily. Dokázala stručně vysvětlit složitá gramatická pravidla, díky čemuž byla pro studenty snadno srozumitelná. Jako editorka jsem výjimečně musela navrhnout změny jejích příspěvků a velmi mě těšila její samostatná tvůrčí činnost. Vyhledávala témata, která nutí čtenáře k zamyšlení, a sepsala zajímavé příspěvky, které tyto myšlenky podporovaly. Neváhala bych ji doporučit pro jakýkoliv typ projektu.

Jeffie Barbour
editorka ve společnosti Engramo Project

Potřeboval jsem korekturu textu do své knihy. Ivana ji zpracovala spolehlivě, svědomitě a včas, jak jsme se dohodli. Spolupráci mohu doporučit.

Šimon Hlinovský
autor knihy Očima mladého aktivisty
www.linkedin.com/in/%C5%A1imon-hlinovsk%…

Oslovila jsem paní Mgr. Ivanu Recmanovou s prosbou o přednášku na téma Ableismus pro studenty Ústavu speciální pedagogiky v Olomouci. Prezentace seznámila studenty se základními pojmy, úskalími a oblastí, která není v rámci výuky budoucích speciálních pedagogů dostatečně akcentována. Spolupráce byla výborná. Nejen, že byla naplněna zakázka, ale zároveň byly diskutovány témata nad rámec přednášky. Líbil se mi přístup paní magistry v diskusi, předávání praktických a reálných informací z praxe. Vycházela ze své vlastní zkušenosti a také ze zkušenosti aktivistky, která komunikuje toto téma a zamýšlí se obecně nad postavením osob se zdravotním postižením ve společnosti. Předpokládám, že v rámci své výuky a dalších profesních aktivit ráda jejich zkušeností využiji opakovaně či budu ráda konzultovat a posunovat toto téma dál.

Petra Tomalová
odborná asistentka na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci
www.ksp.upol.cz/cz/clenove/profil/tomalo…

Ivanu Recmanovou jsme oslovili ke spolupráci s přípravou textů. Ráda bych vyzdvihla nejen její kreativitu a nápady, ale také zodpovědnost, s jakou se do úkolů pustila. Rozhodně ji tedy doporučuji a neváhala bych ji oslovit v případě dalšího projektu, pokud by bylo třeba.

Lucie Miřácká
jednatelka společnosti Familium, s. r. o.
www.familium.cz

Potřebovala jsem pomoci přeložit text pro uživatele o internetovém diskuzním fóru. Překlad od Ivany byl precizní, s hezkou češtinou. Efektivní spolupráce, doporučuji.

Alena Vlachová
učitelka a lektorka

Ivana přeložila několik článků na složitá témata, které šly do médií. Zvládla dodělat tyto překlady bezchybně a skoro nebo vůbec se během nich nepotřebovala autorů doptávat na informace.

Richard Hunt
bloger
www.britineurope.cz