Doporučení z první ruky

Ing. Jan Křivonožka — kamnář se zaměřením na akumulační stavby


Zobrazuji všech 5 doporučení

Dominik Grohmann

Honza naprosto vyniká nad ostatními řemeslníky, které jsme u nás na stavbě měli. S klienty řeší každý detail a snaží se vždy najít nějaké řešení i pro ta nejzvláštnější přání. Zároveň dokáže srozumitelně představit všechna pro a proti jednotlivých řešení, takže si zákazník může kvalifikovaně vybrat. Kromě toho všeho jsou jeho kamna opravdu nadmíru kvalitní a je radost se na ně dívat den co den i po několika letech používání.

Dominik Grohmann
potulný sadař, konzultant a lektor se specializací na extenzivní ovocnářství

Jako majitel jedné ze zde vystavených realizací mohu podat jen ty nejlepší reference. Kamna jsou tou nejlepší hračkou co doma máme :-) Fičí úplně suprově už druhou sezónu. Realizace jim šla od ruky, domluva taky OK. Cenově to vyšlo sice skoro jako nová Fabie, ale ve srovnání s kamny někde z OBI je to úplně jiný level s úplně jinou funkčností, efektivitou spalování a životností, takže ve výsledku taky spokojenost :-)

Jan Kondziolka
kondziolkajan@seznam.cz 777 814 074

S Honzou Křivonožkou máme jen ty nejlepší zkušenosti. Manželka si vysnila schodiště, které on dokázal převést do reality k naší obrovské spokojenosti. Sehnal materiál, přivezl, na místě vše upravil a instaloval. Schody jsou dnes takovým ústředním bodem našeho domu. Já osobně jsem velmi ocenil, že v rámci práce jsem si mohl k řemeslu přičichnout a pár věcí si sám vyzkoušet. Dům si stavíme svépomocí. Na co nestačíme, najímáme řemeslníky. Honza Křivonožka zatím mezi ostatními dost vyčnívá a to si ještě myslím, že jsme měli doposud na řemeslníky štěstí. Je ovšem pravda, že s Honzou jsme si sedli i mimo práci. Mohu jen doporučit.

Míra Míkovec
lektor ekologické výchovy

Na odborném semináři Honza Křivonožka velice srozumitelnou a záživnou formou vysvětlil základní fyzikální principy tepelných zdrojů pro spalování dřeva. Ukázal spoustu obrázků s provedených zakázek a detailně vysvětlil jednotlivé rozdíly. Je to profesionál, který dělá řemeslo se zápalem a snaží se předat svoje zkušenosti užšímu publiku.

Jan Bejdák
amatérský stavitel slaměnohliněného domku
bejdak.jan@seznam.cz 777 849 014

Včera jsem se vrátil ze zaniklé osady Zastávka (Stillstand) v Rychlebských horách. V minulém roce jsme zde postavili první hlíno-slaměný domek. Bylo brzké jaro, ale interiér nám vyhřívala příjemná hliněno-kachlová kamna, která nám zde za nekomerční náklady postavil náš kamarád Honza Křivonožka. Účastníci akce k nim mají svůj vztah, protože se na jejich vzniku mohli sami podílet. S Honzou, jako spolupracujícím lektorem a řemeslníkem, mám výborné zkušenosti. Jako lektor je srozumitelný, pro svoji věc zdravě zapálený, organizačně nadprůměrně šikovný, lidský a jeho motivace působí nekomerčně. Na své kurzy mnohdy dotáhne i „své lidi“, kteří je navštěvují právě proto, že jej znají a oceňují jeho přístupy. Líbí se mi jeho příběh: jako absolvent matematicko-fyzikální fakulty pověsil akademickou dráhu na hřebík a „zběhl“ ke klasickým a lidovým řemeslům. Prošel různými kurzy a procestoval různá místa. Bydlel rok v ekovesnici Záježová, kde se aktivně podílel na jejím rozvoji... a tak dál. Tato pestrá minulost a výsledky dávají důvěryhodnost jeho stylu práce a přesvědčení, že stará řemesla mají něco do sebe.

Tomáš Hradil
předseda Hnutí Brontosaurus Jeseníky
zanikla-osada-v-rychlebech.webnode.cz/pr… thradil@jeseniky.org 603 231 624