Doporučení z první ruky

Mgr. Jana Kotrlová — redaktorka, korektorka, copywriterka a editorka


Zobrazuji všech 6 doporučení

Paní Kotrlovou jsme oslovili pro otextování české verze našeho webu. Ze své zkušenosti vím, že zorientovat se v problematice IT, AI a byznysu je pro někoho mimo sféru technických oborů dost těžké, proto si cením, že se paní Kotrlová dokázala zorientovat v našem podnikání, pochopila princip našeho produktu a na základě dodaných podkladů a anglické prezentace velmi dobře vystihla mindset naší značky.

Ing. Jan Černý
Founder of DataBreakers
www.databreakers.com jan.cerny@databreakers.com

S Janou spolupracuji na korekturách už déle než rok. Cením si především toho, že je pečlivá, svou práci dodává včas a je velmi komunikativní. Mám ráda, když můžu s externími spolupracovníky komunikovat o jazykových problémech nebo novinkách, které se na poli českého jazyka objevují. Je pro mě důležité vědět, že sleduje současné jazykové trendy a nebojí se ozvat, pokud v textu narazí na místo, které by bylo vhodné probrat. Takovému člověku je pak jedna radost důvěřovat. Janu proto ráda doporučím dále.

Mgr. Klára Cigániková
odpovědná redaktorka, Euromedia Group a. s.
www.euromedia.cz

S Janou se znám už z doby, kdy jsme byly kolegyněmi v nakladatelství Euromedia, kde pracovala jako šéfredaktorka dětské literatury. Vždy vystupovala velmi profesionálně, proaktivně a přicházela se zajímavými nápady. Nyní s ní spolupracuji externě. Jana pro mě dělá korektury české beletrie. Práci vždy odevzdává včas a perfektně odvedenou. Dokonce většinou poukazuje i na ty nedostatky v textu, které už by jako korektorka řešit nemusela a měl je podchytit editor, což je pro mě velmi cenné a rozhodně se s touto iniciativou nesetkávám u každého korektora.

Mgr. Anna Musilová
spisovatelka a knižní redaktorka, Euromedia Group a. s.
www.euromedia.cz

S Janou Kotrlovou jsem měl možnost úzce spolupracovat jako kolega v redakci nakladatelství Euromedia a vždy jsem oceňoval její maximální spolehlivost, erudici, vkus a přehled, především co se týče současné ilustrace a dětské literatury. A upřímně jsem se obdivoval tomu, jak dokáže skloubit zápal pro věc s pro práci na knize žádoucím nadhledem. To jsou ostatně také důvody, proč mne na jednu stranu mrzí, že odešla takzvaně na volnou nohu, ale také proč s ní i nadále rád spolupracuji jako s externistkou.

Vojtěch Staněk
šéfredaktor české beletrie, Euromedia Group a. s.

Jana Kotrlová je symbiózou úžasného člověka (lidského a morálně pevného), umělecké duše a zároveň manažerského ducha. Tato kombinace je natolik vzácná, že dodnes jsem potkala opravdu jen málo lidí, ve kterých by se toto všechno snoubilo. Její cit pro výběr dětských knih je prakticky jedinečný. Její pečlivost a zvídavost jsou zároveň skvělým předpokladem pro práci korektora a redaktora. Právě proto, přestože už není naším interním zaměstnancem, stále spolupracujeme externě a doufám, že se to nezmění. Spolupráci s Janou mohu všem ze srdce jen doporučit, je to sázka na jistotu, na naprostou profesionalitu.

Mgr. Jana Kubínová
šéfredaktorka dětské literatury, Pikola

Janinu pomoc jsme vyhledali před připravovaným vydáním Deníku vděčnosti. Neměli jsme s publikováním doposud žádné zkušenosti a Janina podpora pro nás byla nedocenitelná – pomohla nám nejen s výběrem tiskárny a zorientováním se v nabídce papírů, byla také velkou podporou během celého procesu. Průběžné konzultace nám jako prvovydavateli dodaly velkou sebejistotu. Díky Janině pomoci dopadl výsledek daleko nad naše očekávání.

Johan Nilsson
zakladatel GoodWays
www.mygoodways.com