Mgr. Janek Sedlář

filmař, fotograf a průvodce osobní změnou

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Od roku 2015 působím jako filmař, fotograf a průvodce osobní změnou v jedné osobě. Ve své práci rád propojuji všechny tyto tři oblasti, protože mi to dává rozhled napříč mnoha obory, bystří mysl a podporuje zrod nových nápadů.

Každý z nás máme svůj osobní nebo firemní příběh. Mým úkolem je pomoci vám ho pojmenovat, poutavě zachytit a jedinečným vizuálem předat ostatním lidem.

Videa tvořím srdcem od námětu přes režii až po finální střih ❤️

Moji tvorbu můžete znát především z mého autorského projektu Žít lehce, kde zachycuji dokumentární příběhy lidí, kteří žijí blíž k přírodě. Také jsem natáčel dokumentární film Svět Lars van de Goora, sérii příběhů pro Porozumění mysli nebo video příběh Nekrmbrouka pro mezinárodní neziskovku PEFC. Aktuálně pracuji na celovečerním dokumentu Kualama s kmenem Kogi a nadačním mostem Mosty Puentes – k tomuto tématu mě vyzpovídala ČT v pořadu Nedejse.

  • Tvorba videí
    • Filmové dokumenty – Mojí doménou je přenášet na plátno příběhy lidí, kteří prošli vnitřní změnou. Díky sociálnímu a terapeutickému vzdělání jim umím porozumět a jako filmař dokáži zachytit jejich život v jeho jedinečnosti a opravdovosti. Poslání těchto videí je přímočaré: zaujmout, inspirovat a předávat radost ze života.
    • Propagační videa – Chcete dát vědět světu o své firmě, projektu, produktech či službách? Vyslechnu si vaše potřeby, navrhnu scénář, natočím a zpracuji promo video od A do Z. Mám rád pestrost, takže si poradím s jakýmkoliv tématem.
    • Video pro fundraising – Uvažujete, že byste svůj projekt financovali fundraisingovou kampaní? S fundraisingem mám bohaté zkušenosti a vím, že chytlavé promo video výrazně zvyšuje šance na úspěch. Má to svá pravidla, ale společně to zvládneme.
  • Fotografování přírody – Přes 10 let se zabývám převážně lesní fotografií. Mé snímky díky dlouholeté spolupráci s renomovanou galerií Yellowkorner zdobí domácnosti lidí po celém světě. Také prodávám fotoobrazy.
  • Doprovázená pouť – Od roku 2015 organizuju individuální a skupinové doprovázené poutě, jejichž cílem je pozitivní změna v životech účastníků. Prostřednictvím této metody poznávají účastníci svůj vnitřní svět. Pojmenovávají své nefunkční a problémové vzorce chování za nové, zdravé a funkční. Cílem je tak pozitivní změna, která dlouhodobě vede ke spokojenému, naplňujícímu a radostnému životu. Doprovázené poutě jsou určeny pro jednotlivce, skupiny, firmy, sociální služby či pracovníky v pomáhajících profesích. V této oblasti mám dlouholeté zkušenosti. Provázel jsem stovky lidí krajinou vnitřní a vnější, pracoval s pracovníky v pomáhajících profesích a vytvářel programy pro firmy, např. ČSOB. V současné době hojně provádím skupiny v rámci našeho projektu Žít lehce po krajině Beskyd, kde navštěvujeme lidi, kteří žijí v souladu s přírodou.

Pro natáčení a fotografování používám špičkovou techniku Olympus včetně dronu pro působivé letecké záběry.

Jsem autorem fotoknihy Průvodce krajinou vnitřní a vnější, sebepoznávacích karet a s mojí milovanou ženou jsme napsali knížku Žít lehce. Po dobrodružné roční cestě karavanem s dvěma malými dětmi jsme se usídlili na Valašsku, kde hospodaříme na mnohahektarovém pozemku. Máme kolem sebe spoustu báječných přátel, se kterými jsme založili společenství Žít lehce.

Ještě před svojí osobní transformací jsem dlouhá léta pracoval ve vyhlášené reklamní agentuře, kde jsem si osvojil mnoho praktických profesních dovedností. Také jsem vystudoval sociální práci, nastoupil akreditovaný psychoterapeutický výcvik a 3 roky pracoval s duševně nemocnými jako klíčový sociální pracovník.

Těším se na společnou tvorbu 🙂

Ukázky z dokumentární série Žít lehce

Ukázka z dokumentu Svět Lars van de Goora

Ukázka video příběhu pro PEFC

Ukázka příběhu pro projekt Porozumění mysli

Propagační videa pro Silent Czech

Mgr. Janek Sedlář
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Mgr. Janek Sedlář
Lipov 564 (Jihomoravský kraj)
696 72
Mobil:736 222 188
Email:info@janeksedlar.com
Web:janeksedlar.com
Facebook:janeksedlarphotography
Instagram:janeksedlar
LinkedIn:janeksedlar
Účet:282172440/0300 (ČSOB)
IČ:03204430 (plátce DPH)
DIČ:CZ8702234684

Doporučení
z první ruky

Janek Sedlář je mistr kamery se zvídavým okem a citem pro kompozici. S nadšením se dívám na jeho dokumenty Žít lehce, které mě vždy oblaží a nabijí pozitivní energií. Rád zpovzdálí sleduji Jankovy aktivity a všechna videa na YouTube kanále společenství Žít lehce. Stejně jako on a většina hrdinů z jeho příběhů, i já se svojí rodinou žijeme „na okraji“ a plníme si sen o žití v souladu s přírodou. Zkrátka Janek mi je velkou inspirací a těším se, až s ním vyrazím na některou z příštích poutí.

Luboš Moravec
Luboš Moravec

copywriter a rešeršér pro domácí cestovní ruch, krajinoznalec