Jiří Kůs

ilustrátor se zaměřením na fantasy a sci-fi ilustrace pro deskové hry, počítačové hry a knihy

Status: k vašim službám Působnost: celý svět

Jako ilustrátor pracuji již pět let, zaměřuji se primárně na fantasy a sci-fi ilustrace pro deskové hry, počítačové hry a knihy, viz moje portfolio »

Mezi mé klienty z oblasti deskových her patří mimo jiné společnost CGE, s níž dlouhodobě spolupracuji. Pracoval jsem například na hrách SETI, Sanctum, Hvězdní kapitáni, Ztracený ostrov Arnak včetně dvou rozšíření: Ztracený ostrov Arnak: velitelé expedic a Ztracený ostrov Arnak: Missing expedition.

Mezi mé klienty ze světa knih pak patří Mystery Press a Dračí Hlídka. Pro Dračí hlídku jsem dělal více než 4 ilustrace na knižní obálky (Kniha Monster, Dáma z Agor Nhat) a desítky doprovodných vnitřních ilustrací. Pro Mystery press pak ilustrace na obálky knih Kosti, pasti, slepiceČas krmení. Také spolupracuji s festivalem Animefest, pro který jsem ilustroval několik plakátů.

Pro vydavatelství Dire Wolf Digital jsem dělal ilustrace do počítačové hry Eternal Card Game.

K práci používám program Adobe Photoshop a ilustrátorský tablet Wacom Intuos. Každý projekt naceňuji individuálně na základě hodinové sazby 440 Kč.

Vybrané reference:

  • Ztracený ostrov Arnak – ilustrace karet do deskové hry a jejich rozšíření
  • Mystery Press – ilustrace obálek
  • Dire Wolf Digital – ilustrace karet do počítačové hry Eternal Card Game
  • Dračí Hlídka – ilustrace do knih a obálek
  • Animefest – tvorba plakátů
Jiří Kůs
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Jiří Kůs
Nad úžlabinou 708/3
Praha 10
108 00
Mobil:604 560 993
Email:kontakt@yirikus.cz
Web:yirikus.cz
Účet:179335264/0300 (ČSOB)
IČ:87594081 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

Měli jsme to štěstí spolupracovat s Jirkou Kůsem na projektu Lost Ruins of Arnak a následných rozšířeních. Jirka odvedl skvělou práci na ilustracích fantastických stvoření. Přesně trefil styl a zapojil svou fantazii. Hodně jsem oceňoval, že dokázal přesně zpracovat zadání, které dostal, stejně jako přicházet s vlastními kreativními návrhy, když dostal volnou ruku. Ve chvíli, kdy jsme se dostali do časového pressu, nám Jirka vytáhl trn z paty. Dokázal se přesně trefit do stylu jiného ilustrátora a dokončit část jeho práce. S Jirkou se výborně komunikuje, drží termíny a odvádí profesionální práci. Doufám, že se u některého projektu ještě potkáme.

Michal Štach

herní vývojář