Doporučení z první ruky

Jiří Kůs — ilustrátor se zaměřením na fantasy a sci-fi ilustrace pro deskové hry, počítačové hry a knihy


Zobrazuji všechna 4 doporučení

Spolupráce s Jiřím byla skvělá. Splnil veškeré naše požadavky a zákazník je s výsledkem nadmíru spokojen. Vše proběhlo bez sebemenšího zádrhelu a v termínu tak, jak bylo domluveno.

Milan Štěpánek
art director / graphic designer
www.artax.cz stepanek@artax.cz

S Jirkou Kůsem mám tu čest spolupracovat už pět let. Za tu dobu pro nás vytvořil legendární obálku ke Knize monster (démonický krkavec), panoramatickou scénu pro zástěnu vypravěče (čarodějova bitva s nemrtvými), mapy pro předsádky knih, stejně jako vnitřní ilustrace několika publikací a velkoplošné plakáty. Díky širokému portfoliu tvorby mohu Jirku porovnat s mnoha dalšími umělci, kteří na projektu pracovali a musím ocenit jeho následující vlastnosti a schopnosti, kterými značně převyšuje své kolegy: 1) Široký umělecký záběr (grafické techniky, scény, anatomie, efekty - dokáže si poradit s jakýmkoliv zadáním na výbornou). 2) Držení slova a časového limitu (nikdy nepřesáhl stanovený limit a vždy dodal co slíbil). 3) Komunikace a spolupráce (neustále udržuje kontakt, posílá updaty a drží člověka jako účastníka tvůrčího procesu)… Za mě je Jiří Kůs jedním z nejlepších profesionálů, které jsem kdy potkal.

Pavel Ondrusz
autor RPG hry Dračí Hlídka
www.dracihlidka.cz pavel.ondrusz@gmail.com 776 119 268

Měli jsme to štěstí spolupracovat s Jirkou Kůsem na projektu Lost Ruins of Arnak a následných rozšířeních. Jirka odvedl skvělou práci na ilustracích fantastických stvoření. Přesně trefil styl a zapojil svou fantazii. Hodně jsem oceňoval, že dokázal přesně zpracovat zadání, které dostal, stejně jako přicházet s vlastními kreativními návrhy, když dostal volnou ruku. Ve chvíli, kdy jsme se dostali do časového pressu, nám Jirka vytáhl trn z paty. Dokázal se přesně trefit do stylu jiného ilustrátora a dokončit část jeho práce. S Jirkou se výborně komunikuje, drží termíny a odvádí profesionální práci. Doufám, že se u některého projektu ještě potkáme.

Michal Štach
herní vývojář
www.czechgames.com

Jiří pro nás vytvořil již několik ilustrací na obálky knih a spolupráce s ním je pokaždé naprosto perfektní. Je velmi ochotný, aktivně nás zapojuje do procesu tvorby, nemá problém vypracovat více návrhů či zapracovat připomínky, termíny pro něj nejsou soupeř a jeho tvorba se u našich čtenářů i autorů těší velké oblibě. Moc rádi s ním budeme spolupracovat i na dalších titulech.

Martin Paytok
redaktor nakladatelství Mystery Press
mysterypress.cz