Doporučení z první ruky

Jiří Vobiš — expert na zjednodušení a digitalizaci procesů


Zobrazuji všech 7 doporučení

Pan Jiří Vobiš je především spolehlivý a poctivý člověk. Popis jeho činnosti vyjádřením „IT analytik a průvodce změnou“, zvláště v té první části IT analytik, by nepopisoval celou škálu jeho dovedností, tak jak bývají znalosti lidí pod označením IT veřejností chápány. Nestagnuje. Nečeká až problém vyvstane, ale snaží se předvídat, dopředu se na něj připravit. Konzultace s ním jsou perspektivní a přináší prospěch. Krátce a stručně řečeno: „Jsme rádi, že máme v kolektivu odborně zdatného člověka, který nás nejenom v otázkách využití hardware a software posouvá dál.“ Přínosem je pro nás také jeho kreativita, přístup k vytváření marketingových obrazů firmy s možností konzultovat další příbuzná témata.

Peter Hrubý
jednatel Fimex spol.s.r.o.
www.fimex.cz hruby@fimex.cz 602 337 974
Jiří George Konečný

S Jirkou jsem pracoval více než rok na projektech týkajících se „Skautingu pro školy“. Od prvního dne se mi líbila jeho schopnost kombinovat pragmatický pohled (s přehledným systémem vedení projektových rozpočtů) s důrazem na týmovou soudržnost, snahu o společné naladění se. Vždy mě bavily metafory, ve kterých Jirka jednoduše vyjadřuje složité souvislosti. Velmi také oceňuji jeho osobní zodpovědnost, upřímnost a poctivost. No, prostě je na něm poznat, že je skaut s manažerskými ambicemi. Děkuji za spolupráci.

Jiří George Konečný
společenský a sportovní moderátor, facilitátor

S Jirkou jsem nějakou dobu pracoval v týmu. Musím říct, že ačkoliv u nás byl nováček, tak sebou přinesl hodně zajímavých zkušeností a ukázal mi nové úhly pohledu. Je málo lidí, které otevřeně chválím za přístup a ještě méně za odbornost. Jirka je jeden z mála, na které se vztahují pochvaly obě. Jsem si jist, že na Jirku se můžete spolehnout ať už se na něj obrátíte s drobností nebo s kompletním projektem na klíč. Kdyby písemné doporučení nestačilo, neváhejte se na mě obrátit. Rád podám svědectví i osobně.

Vladimír Bárta
vladimir@bartovi.com 721 984 350

S Jiřím jsem spolupracovala na projektu OPVVV od MŠMT. Jeho přístup k řízení projektu byl maximálně profesionální, flexibilní a zodpovědný. Oceňuji na něm jeho přístup v komunikaci s donorem projektu, ale i jednotlivými partnery, která byla často nad rámec jeho povinností. Dále se mi líbí jeho proaktivní někdy inovativní přístup a zapojování moderních technologií do řízení a správy projektu. Jiří stojí pevně na nohou a ctí své hodnoty.

Markéta Olišarová
Junák - český skaut, z.s.

S Jirkou jsem spolupracovala na interním databázovém systému neziskové organizace a nastavením automatizací některých procesů (např. vytvoření scénáře pro platbu členských příspěvků, propojení s bankou a automatické případné upomínky a to vše zaznamenané v databázi; věc, kterou kolegyně řešila v průběhu roku několik hodin je teď zcela automatizovaná a kolegyně bude řešit jen nahodilé anomálie). Jirkovi stačilo obecné zadání, na základě kterého navrhl další proces a kde se snažil skvěle myslet dopředu a vychytat další potřebné věci, které by mě nenapadly. Po odsouhlasení návrhu vše rychle zpracoval a navíc k tomu zaslal video, kde nastavení komentuje, abychom případné drobné změny uměly opravit/zadat už bez jeho pomoci. Spolupráci s ním mohu rozhodně doporučit.

Kristýna Menclová
výkonná ředitelka
www.psl.cz

Pan Vobiš nám zajistil bezpečný přechod našich firem na platformu Sharepoint. Je uvážlivý, chytrý a hlavně není zbrklý. Zná i další platformy jako je např. Google, což nám umožnilo bezproblémovou migraci. Na celý problém se dívá v kontextu celého řešení. Volbu pana Vobiše bychom zopakovali.

Tomáš Gryc
majitel

Jiřího Vobiše znám pracovně více než 4 roky. Několik let byl mým kolegou ve Skautském institutu, kde pracoval na pozici projektového manažera na velkém víceletém projektu zahrnujícím i další dvě partnerské organizace. Koordinace projektu byla bezprecedentně složitá a přesto si Jiří v této pozici vedl velmi profesionálně. Byl na něj naprostý spoleh, co se týká řízení projektu jak z obsahové, tak i finanční stránky. Po finalizaci projektu Jiří odešel na „volnou nohu“ a i tehdy jsme zůstali v kontaktu. Jiří nám nyní navrhuje nový manažerský reporting a hlídání rozpočtů napříč všemi osmi tvůrčími týmy spravujícími přes 60 projektů. Opět se jedná pro nás o velmi komplexní záležitost, které se Jiří skvěle ujal. Jeho přístup k práci a ochota spolupracovat i na složitých úkolech může být vzorem pro ostatní.

Ing. Eva Staňková
ředitelka pro ekonomiku a provoz
www.skautskyinstitut.cz