Jiří Vobiš

expert na zjednodušení a digitalizaci procesů

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celá ČR, osobně především Praha a střední Čechy

👨‍🔧 Pomáhám lidem a firmám zvládat moderní IT technologie – aby mohli maximum času věnovat tomu, co je baví.

„Neřešitelné“ problémy jsou největší výzva – baví mě nacházet podstatné věci ve složité struktuře potřeb lidí a byznysových cílů.

Trávíme čas zbytečnou a neefektivní prací. Opakují se chyby. Zaměstnance to nebaví, nevidí smysl. Pořád se na něco čeká. Rozhodujeme se na základě dojmologie, bez dat. Přicházíme o klienty i peníze…

Co mají tyto příklady společného?

Pravděpodobně chybí firemní proces nebo je špatně nastaven.

Společně ale vše vyladíme k dokonalosti 🪄

JAK PRACUJI?

  • Analýza pracovních procesů – Mapuji současné procesy a toky informací, identifikuji neefektivní kroky a zdroje chyb. Hledám oblasti s největším potenciálem pro zlepšení.
  • Zjednodušení procesů – Společně s lidmi, kterých se proces týká, ho upravuji tak, aby byl srozumitelný, lépe využíval technologie a podporoval samostatnost. Pomáhám definovat odpovědnost za jednotlivé kroky a zavést zpětnou vazbu, aby bylo snadné poznat, že něco nefunguje.
  • Automatizace procesů, integrace systémů – Dalším krokem mé práce je identifikace kroků, které lze automatizovat pomocí SW nástrojů, a že jich bývá dost! Odbourávám hlavně rutinní a chybové činnosti. Snažím se propojit existující systémy a aplikace. Cílem je efektivní sdílení dat a informací.
  • Výběr a implementace digitálních nástrojů – Existují tisíce nástrojů, které mohou firmě pomoci, ale také uškodit. Pokud analýza potřeb ukáže, že je třeba firemní ekosystém rozšířit, pomohu najít ten správný, zařídím proškolení uživatelů a mentoring digitálních ambasadorů.

👉 Cílem mé práce je postupná digitální transformace využívající moderní technologie a osvědčené postupy. Mým úkolem je firmu a její vedení tímto světem provést. 👈

CO ODE MĚ ČEKAT?

Typicky pracuji s malými firmami, které chtějí věci dělat lépe. Už pár hodin mé práce jim umožňuje velký posun kupředu a dělat svou práci lépe a radostněji.

Jako externí konzultant dovedu vidět problém klienta z nadhledu – dívat se na něj optikou nejen šéfa týmu s velkou odpovědností, ale i řadového zaměstnance nebo SW aplikace.

Jsem skaut, snažím se dělat věci udržitelně a věřím v tyrkysové principy a sebeřízení.

Funguji jako freelancer se sítí dalších volnonožců z různých oborů. Na větších projektech kolem procesů a technologií dělám s partou Workflow.

Co mám za sebou?

  • Jako nezávislý profesionál 2 roky pomáhám firmám s procesy a digitálními nástroji.
  • Jako ajťák 8 let pečuji o IT a zaměstnance malých firem, užil jsem si i korporát.
  • Jako projekťák jsem řídil 3letý MŠMT projekt Skauting pro školy s rozpočtem 16 milionů a týmem 12 lidí; 7 let jsem v Úvalech dobrovolnicky vedl pobočný spolek výchovné dětské organizace Junák a 4 roky vzdělávací kurz pro skautské vedoucí Odyssea.
  • Jako lektor jsem provedl zaměstnance ve firmách a účastníky skautských vzdělávacích kurzů desítkami programů a přednášek. Na vzdělávacím portále Naučmese.cz pořádám kurz Airtable – Excel na steroidech. Školení umím nabídnout i pro firemní klienty.

Ceník

  • Má základní hodinová sazba je 1 400 Kč (nejsem plátce DPH).
  • Projekty a dlouhodobé spolupráce naceňuji individuálně.
Jiří Vobiš

Kontakty

Jiří Vobiš
Zvánovická 2505/9
Praha 4
141 00
Mobil:774 255 899
Email:jiri@vobis.cz
Web:www.vobis.cz
(tj. adresa této stránky)
LinkedIn:jiri-vobis
Účet:670100 – 2218835747/6210 (mBank)
IČ:08747695 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

S Jirkou jsem pracoval více než rok na projektech týkajících se „Skautingu pro školy“. Od prvního dne se mi líbila jeho schopnost kombinovat pragmatický pohled (s přehledným systémem vedení projektových rozpočtů) s důrazem na týmovou soudržnost, snahu o společné naladění se. Vždy mě bavily metafory, ve kterých Jirka jednoduše vyjadřuje složité souvislosti. Velmi také oceňuji jeho osobní zodpovědnost, upřímnost a poctivost. No, prostě je na něm poznat, že je skaut s manažerskými ambicemi. Děkuji za spolupráci.

Jiří George Konečný
Jiří George Konečný

společenský a sportovní moderátor, facilitátor