Doporučení z první ruky

Jitka Marešová, MSc. — soudní překladatelka a tlumočnice angličtiny, korektorka a lektorka angličtiny a češtiny pro cizince


Zobrazuji všech 7 doporučení

Na základě dosavadní spolupráce v oblasti překladů odborných textů z češtiny do jazyka anglického a z jazyka anglického do češtiny potvrzuji následující skutečnosti. S paní Jitkou Marešovou spolupracujeme od roku 2014. Pomáhá nám s tvorbou anglických verzí obchodních smluv a nabídek, propagačních materiálů, jazykovou korekturou a dalšími texty podle aktuální potřeby. Oceňuji její práci, která je vždy naprosto precizně zpracovaná a reflektuje naše potřeby, jak z hlediska formy, tak obsahu. Ve svém oboru je vynikající a navíc díky svým dlouholetým zkušenostem z oblasti financí a auditu dokáže z textu vypíchnout ty nejdůležitější body a zpracovat optimální resumé pro naše klienty, to vše ve velmi krátkém termínu. Paní Jitku Marešovou mohu doporučit.

Ing. Jana Krkošková
jednatelka AUDIT PROFESIONAL
jana.krkoskova@audit-profesional.cz

Tímto si jménem společnosti FGH plus, s.r.o. dovoluji potvrdit, že s paní Jitkou Marešovou pravidelně spolupracujeme na překladech a tlumočení z i do jazyka anglického již od roku 2018. Jedná se především o překlady a tlumočení obchodního zaměření – vyjednávání spolupráce se zákazníky a obchodními partnery, řešení náležitostí objednávek, dopravy i vysvětlování odborných technických náležitostí týkající se skla, jeho výroby, vlastností a možností zhotovení konkrétních výrobků z něj. S překlady a tlumočením paní Marešové jsme vždy velmi spokojeni, kvalita přeložených textů je pokaždé na vysoké úrovni, a to co do stylistiky, tak i zachování obsahového sdělení přeložených textů. Také tlumočení vždy maximálně splní naše požadavky. Stejně tak komunikace s paní Marešovou při domlouvání jednotlivých zakázek probíhá k naší spokojenosti, poněvadž reaguje rychle a snaží se vyjít vstříc všem našim potřebám. Na základě výše uvedeného tudíž překladatelské a tlumočnické služby paní Marešové doporučuji.

Iva Šimáčková
jednatelka FGH plus
fgh@fgh.cz

S Jitkou Marešovou spolupracujeme již dlouhodobě. Překládá pro nás především smlouvy a provádí korektury propagačních materiálů v angličtině. Na Jitce oceňujeme její spolehlivost, flexibilitu a zejména to, že má ekonomické vzdělání, a proto jí spoustu věcí týkajících se smluv nemusíme vysvětlovat na rozdíl od většiny ostatních překladatelů. Jitku Marešovou můžeme vřele doporučit.

Ing. Václav Mareš
partner HDM Audit CZ
vaclavmares@hdmaudit.cz

S Jitkou Marešovou spolupracujeme od roku 2018. Stala se naším trvalým a výhradním partnerem v oblasti výuky angličtiny pro naše zaměstnance, zejména v technickém oboru. Vede lekce pro pokročilé i začátečníky. Oceňujeme na ní především přizpůsobení hodin potřebám žáků, formu výuky, která zaujme, jasné vysvětlení gramatiky a pozitivní přístup. Můžeme ji s radostí doporučit dále.

Ladislav Žiška
jednatel společnosti NHKZ Steel
ziska@nhkz.cz

S paní Jitkou Marešovou mám lekce anglického jazyka v rámci firemní angličtiny za společnost NHKZ Steel s.r.o. Jelikož jsem měla naposledy angličtinu na vysoké škole, velice si vážím možnosti nadále ve výuce pokračovat i při práci. Paní Marešová si nás hned při první lekci rozdělila na pokročilé a začátečníky, čímž dala větší možnost se rozlišit při výuce tak, aby nebyla ani jedna skupina omezována. Sama nám nabídla možnosti, na jaká témata a problematiky bychom se chtěli zaměřit. V rámci pokročilých, v hodinách probíhá především komunikace v angličtině, což je pro všechny z nás prioritou. Také jsme obohacováni ve slovní zásobě, gramatice, poslechu, čtení atd. A to vše zábavnou formou, ale zároveň velice učenlivou formou. Hodiny máme pravidelně jedenkrát týdně u nás ve firmě, což je pro nás, jako zaměstnance, velmi vyhovující. V případě, že hodina z nějakého důvodu odpadne, není problém se s paní Marešovou domluvit na jiném náhradním termínu. V tomto směru je velice flexibilní. V případě, že bych se chtěla věnovat angličtině intenzivněji, tak i soukromě bych se obrátila s radostí na paní Marešovou. Mohu jedině doporučit!

Ing. Šárka Šviková
účetní IMVDesign
svikova@imvdesign.cz

Perfektní. Nemám k tomu co dodat. Až budu mít další překlady, tak se určitě ozvu.

David Máj
Chief Technology Officer ve společnosti TechOne CZ s.r.o.
david.maj@techonecz.com

Služby paní Marešové osobně doporučuji jakékoliv straně. Potřeboval jsem rychle překlad motivačního dopisu a životopisu z Aj do Čj. Byl jsem spokojen nejen s dodávkou služeb, ale i s objektivním načasováním dodání objednávky. Za další výhodu považuji i velmi příjemný a laskavý osobní přístup.

Philipp Strobl MSc
Assistant Operations Manager, Strategy and Security Institute, University of Exeter
p.w.strobl@exeter.ac.uk