Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Jitka Marešová, MSc.

Jitka Marešová, MSc.

překladatelka, tlumočnice a korektorka anglického jazyka, lektorka angličtiny a češtiny pro cizince

Jitka Marešová, MSc.
Jitka Marešová, MSc. - logo

Jsem překladatelka a tlumočnice z/do angličtiny se specializací na ekonomii, právo, marketing a automotive. Díky detailním znalostem a praxi ve finančním auditu poskytuji služby nejvyšší odbornosti. Svůj význam v mých překladech neztrácí ani specifická oborová terminologie.

  • Obousměrné překlady – překlady pro jakýkoli formát cílové dokumentace, např. brožury, příručky, webové stránky, tiskové zprávy, titulky, obchodní korespondence, smlouvy a další; možnost korektury rodilým mluvčím.
  • Tlumočení – konferenční a simultánní tlumočení při různých příležitostech, např. v nemocnicích, na úřadech, u soudů, při obchodních jednáních, konferencích a dalších.
  • Korektury a editace – závěrečné úpravy textů pro zachování nezkreslené myšlenky překladu podle kontextu.
  • Výuka – soukromé lekce angličtiny a češtiny pro cizince určené jednotlivcům i skupinám (firmám).

Překladům se věnuji od roku 2005. Žila jsem 6 let v zahraničí, v angličtině jsem získala vysokoškolské tituly v ekonomických oborech na dvou zahraničních univerzitách, a to University of Birmingham v Británii a Uppsala universitet ve Švédsku. Během pobytu ve Švédsku jsem absolvovala stáž na obchodně-ekonomickém úseku Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu, kde bylo mou hlavní pracovní náplní překládat výběrová řízení švédských institucí a briefingy švédských ministerstev pro českou vládu. Dále jsem složila nejvyšší cambridgeskou zkoušku z angličtiny – CPE (Certificate of Proficiency in English), mám za sebou kurz pro uchazeče o jmenování soudním tlumočníkem pořádaný Komorou soudních tlumočníků ČR a doplňkové studium pro tlumočníky a překladatele na právnické fakultě Univerzity Karlovy, tzv. Juridikum.

Status:

k vašim službám

Místo:

Šumperk (Olomoucký kraj)

Působnost:

celý svět

Kategorie katalogu:

Vzdělání a kvalifikace:

  • Juridikum – doplňkové studium pro tlumočníky a překladatele právních textů na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (2017–2018).
  • University of Cambridge – Certificate of Proficiency in English (CPE), angličtina na nejvyšší úrovni C2 (2014).
  • Uppsala universitet Švédsko – studijní obor Obchod a ekonomie, magisterský titul Msc. (2008–2011).
  • University of Birmingham Velká Británie – studijní obor Mezinárodní studia s ekonomií, bakalářský titul BA. (2005–2008).

Kontaktní informace

Mobil:776 781 362
Email:jitka.mares@gmail.com
Web:www.c-lingua.com
:04522460 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Na základě dosavadní spolupráce v oblasti překladů odborných textů z češtiny do jazyka anglického a z jazyka anglického do češtiny potvrzuji následující skutečnosti. S paní Jitkou Marešovou spolupracujeme od roku 2014. Pomáhá nám s tvorbou anglických verzí obchodních smluv a nabídek, propagačních materiálů, jazykovou korekturou a dalšími texty podle aktuální potřeby. Oceňuji její práci, která je vždy naprosto precizně zpracovaná a reflektuje naše potřeby, jak z hlediska formy, tak obsahu. Ve svém oboru je vynikající a navíc díky svým dlouholetým zkušenostem z oblasti financí a auditu dokáže z textu vypíchnout ty nejdůležitější body a zpracovat optimální resumé pro naše klienty, to vše ve velmi krátkém termínu. Paní Jitku Marešovou mohu doporučit.
Ing. Jana Krkošková
jednatelka AUDIT PROFESIONAL

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS