Ing. Josef Krejčí, MBA

finanční expert, poradce a odhadce se specializací na firemní finance

Status: k vašim službám Působnost: osobně ve Středočeském kraji, online celé Česko a německojazyčné země

Od roku 2004 působím ve finančním odvětví jako poradce, konzultant a zakladatel společnosti Creditiva. Specializuji se na management firemních financí a zajišťuji pro zákazníky ty nejvýhodnější podmínky. Za svou praxi jsem zafinancoval klientům movitý majetek přesahující celkovou hodnotu 2,5 mld. Kč.

V rámci oceňování podniků a majetku, výběrových řízení, krizového řízení či tvorby business plánů se můžete spolehnout na profesionální a férový přístup.

Po cenné praxi v SGEFČSOB Leasing jsem v roce 2014 založil Creditivu – tým zkušených odborníků, s nímž spolehlivě zvládneme i náročnější výzvy v oblasti firemního financování.

 • Finanční odhady – profesionální oceňování hodnoty podniků a movitého majetku pro malé i velké firmy při prodeji, rozdělení či fúzi společností, štěpení majetku apod.
 • Firemní financování – poradenství a asistence v rámci výběrového řízení, zprostředkování úvěrů a leasingů, refinancování půjček; výhodné nabídky pro automobily, stroje a technologie, zdravotnická technika; více o financování
 • Management firemních financí – strategie pro stabilizaci rozpočtu, cash-flow a dalších finančních aktivit pro firmy, organizace a živnostníky
 • Analýza, plánování a reporting – zhodnocení aktuální situace, hledání rezerv a úspor ve firmách, tvorba pokročilých business plánů, závěrečné evaluace

Vysokého know-how a spokojenosti klientů jsem dosáhl dlouholetou praxí i rozsáhlým vzděláním v oboru na univerzitách v Česku a Německu (podrobněji níže).

Sídlím v Brandýse nad Labem, kde se s vámi mohu setkat osobně. Nicméně rád přijedu do vaší společnosti, abychom se mohli bavit již konkrétně. Své služby poskytuji také online, a to pro českou i německy hovořící klientelu.

Kariérní průřez:

 • 2014–dosud, Creditiva, zakladatel a vlastník
 • 2012–2014, ČSOB Leasing, vendor finance, director of sales channels, client segments development
 • 2007–2012, SG Equipment Finance Czech Republic, key accountant manager
 • 2006–2007, IKB Leasing CR, investment and leasing consultant
 • 2004–2005, SüdLeasing, investment and leasing consultant

Vzdělání:

 • 2018–2020, Vysoké učení technické v Brně – odhadce v oboru ekonomika, oceňování motorových vozidel, strojů a zařízení, Ústav soudního inženýrství, kurzy technického znalectví
 • 2016–2017, Czech Combat Academy o.s. – Business management
 • 2014–2017, SVŠES – Soukromá vysoká škola ekonomických studií – Management firemních financí
 • 2013–2017, VŠE v Praze – Odhadce v oboru ekonomika, oceňování obchodních závodů (podniků)
 • 1999–2003, Hochschule Zittau/Görlitz (Německo) – vysokoškolské studium v Německu ekonomicko-technického zaměření
Ing. Josef Krejčí, MBA
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Josef Krejčí, MBA
Zahradnická 254/2
Brandýs nad Labem (Středočeský kraj)
250 01
Mobil:602 461 416
Email:info@creditiva.cz
Web:www.creditiva.cz
Účet:2400851276/2010 (Fio)
IČ:04345002 (plátce DPH)
DIČ:CZ04345002

Doporučení
z první ruky

S Josefem jsme byli několik let spolupracovníky v největší leasingové společnosti v ČR. Náplní naší práce bylo finanční poradenství a financování zejména strojů, zařízení a dopravní techniky. Mohu říci, že se nám dařilo skutečně dobře. Vzájemná spolupráce byla vždy velmi dobrá, na čem jsme se dohodli, to prostě platilo. Dodnes jsme v kontaktu a profesně některé záležitosti konzultujeme. Josef se nikdy netajil záměrem mít vlastní firmu a dělat věci co nejefektivněji a po svém. Když se později rozhodl osamostatnit, kromě rodiny a podnikání si ještě stačil doplňovat vzdělání. Zaměřil se nakonec na management firemních financí. Pro zákazníky byl a je schopen vyjednat nejlepší možné cenové podmínky na trhu vč. případného zajištění, dokáže srozumitelně a jasně komunikovat. Vždycky trochu vybočoval z řady tím, že chtěl mít vlastní podnik, protože ho iritovaly dlouhé čekací doby na změnu v procesu. Když se potom rozhodl osamostatnit, nelitoval času a doplnil si vzdělání v oboru, ve kterém chtěl působit a pomáhat klientům. Koncentroval se na management firemních financí. Vyjednával pro zákazníky nejlepší možné podmínky na trhu s ohledem na rizikovost, míru zajištění a v neposlední řadě i cenu. Dodnes jsem s Josefem v kontaktu a konzultujeme spolu komplikovanější případy z branže.

Jiří Patočka