Bc. Ladislav Záruba

programátor a vývojář webových a Android aplikací

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR; osobně zejména Praha

Tvořím náročné webové a mobilní Android aplikace. Součástí návrhu celé aplikace je i uživatelsky příjemné rozhraní za použití volně dostupné nebo zakoupené grafiky, fontů apod. V oboru se pohybuji od roku 2007. Neustále se zdokonaluji a držím tempo s novými technologiemi.

 • Tvorba webových aplikací – zejména sofistikované webové aplikace, které vyžadují profesionální znalosti technologií JavaScript, React, HTML5, CSS3 pro frontend, JavaEE, REST, WebSocket pro backend.
 • Vývoj Android aplikací – zejména pro použití v mobilních terminálech, telefonech a tabletech s operačním systémem Android, např. sklady, evidence libovolných předmětů pomocí NFC štítků apod.

Znalosti v oboru: Mým mateřským programovacím jazykem je JavaSE / JavaEE a přidružené technologie. Mám pokročilé znalosti Android frameworku, JavaScript, REST, WebSocket, HTML5/CSS3 včetně vykreslování na Canvas či použití SVG. Dále mám dobrou znalost React, C/C, C#, .NET, PHP, Docker, Delphi Git / GitLab.

Komunikace: běžně pracuji na dálku, ale pokud to vzdálenost dovolí, preferuji osobní setkávání. Díky znalosti angličtiny pracuji i pro zahraniční klienty.

Postup spolupráce: sběr požadavků → analýza a detailní návrh řešení → konzultace nad nejasnými body → sestavení odhadu pracnosti a ceny → vzájemné schválení → implementace → možnost dalšího vývoje a podpory.

Vyvíjím vlastní hru Slimescape implementovanou na platformě Android za použití jazyka Java, fyzikální engine Box2D (jazyk C), základní OpenGL ES 1.0 pro vykreslení grafiky. Samotná grafika je převážně zakoupená od třetích osob online, částečně vlastní, hudba/zvuky zakoupené online.

Profesní úspěchy a milníky:

 • 2019 – výpomoc ve společnosti Notregame s vývojem backendu hry ScratchWars (Google Cloud Platform, Java, REST).
 • 2017–2018 – mentoring platformy Android zaměstnancům společnosti Adler (využití na mobilních terminálech ve vlastním skladu).
 • 2016–současnost – práce jako živnostník zejména na rozmanitých projektech skrze firmu Octal Systems:
  • vývoj serveru a webové aplikace sloužící k vizualizaci parkovišť pro společnost Green Center,
  • embedded systémy, primárně za použití SoC ESP32 (jazyk C/C), výjimečně i Raspberry Pi 3 (jazyk Java),
  • revize a implementace nových funkcí do již existujícího restauračního software Tablenaut (C#, .NET),
  • zhotovení webové (Java, JSF, HTML5, CSS3, Bootstrap) a mobilní aplikace (Android) pro evidenci zapůjčení cca 400 kusů kontejnerů pro Kovosteel,
  • správa webových stránek (převážně PHP), vytvoření e-shopu (PHP + Prestashop) a CRM systémů (Delphi) a dalších služeb (Java) pro firmu Panter s.r.o.
 • 2014–2016 – zakázkový vývoj aplikace pro správu pacientů ordinace dentální hygieny smart-H v Javě.
 • 2009–2016 – zaměstnání v externí firmě se zaměřením na bankovní systémy, zejména vývoj software pro správu investic v sekci privátního bankovnictví KB, ale i další projekty pro Cyrrus, Aegon ad.
 • 2007–2011 – studium a úspěšné dokončení bakalářského studia v oboru Softwarové Inženýrství na ČVUT v Praze.
Bc. Ladislav Záruba

Kontakty

Bc. Ladislav Záruba
Gercenova 17
Praha 15
102 00
Mobil:607 900 634
Email:info@ladzaruba.cz
WhatsApp:420607900634
Skype:ghoust111
Účet:35 – 9864570247/0100 (Komerční banka)
IČ:01737414 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

S panem Zárubou spolupracuji již více než rok a po celou dobu považuji spolupráci za vysoce nadstandardní. Odevzdaná práce je na profesionální úrovni a vždy zohledňuje současné trendy, což je pro naši práci zcela zásadní. Pan Záruba velmi rychle reaguje na podměty a komunikace s ním je opravdu efektivní. Musím vyzdvihnout i dodržovaní termínů, jeho ochotu, vstřícnost a invenci při spolupráci na projektu. Pana Zárubu vřele doporučuji.

Martin Balda

jednatel