Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Lenka Filonenko

Lenka Filonenko

ilustrátorka, výtvarnice a vydavatelka uměleckých omalovánek

Lenka Filonenko
Lenka Filonenko - logo

Jako ilustrátorka, výtvarnice a vydavatelka tvořím autorské omalovánky, digitální i tradiční ilustrace, obrazy, obrázkové knihy i komiksy. Kreslím i maluji na objednávku pro jednotlivce, nakladatelství, firmy či neziskovky. Provozuji e-shop, kde nabízím své omalovánky a obrazy na prodej.

Ráda ztvárňuji témata ženskosti, tance, přírody, tajemna a fantazie. Blízké jsou mi motivy zvířat, květin či tance a s oblibou pracuji se symboly a archetypy.

Mým dalším posláním je rozvíjet umělecký talent druhých skrze omalovánky, které pravidelně publikuji ve vlastním vydavatelství a sdílím s dalšími kreativci na Facebooku.

  • Umělecké omalovánky – Autorské omalovánky pro rozvoj výtvarného talentu u dospělých i dětí. K dispozici v tištěné podobě i digitálním formátu ke stažení. Vhodné pro práci s pastelkami, akvarelem nebo fixy.
  • Ilustrace – Dětské ilustrace s přírodní a pohádkovou tematikou pro nakladatelství a vydavatelství. Také komerční ilustrace.
  • Obrazy – Zakázková malba obrazů olejem, akrylem či akvarelem.
  • Komiksy – Komiksy pro časopisy, knihy nebo komerční využití.

Výtvarné tvorbě se věnuji od dětství, přičemž od roku 2018 se staly ilustrace mou hlavní obživou. Založila jsem vlastní vydavatelství Kolorka – Lenka Filonenko a o ilustraci, malování a kreativitě pravidelně píši na svém blogu a v newsletteru. Má díla si můžete prohlédnout na osobních stránkách a sociálních sítích Facebook, Instagram, PinterestYouTube.

Krom spolupráce s firmami a nakladatelstvími (viz Vybrané reference) se mi podařilo propojit stovky fanoušků (o)malování z Česka i zahraničí ve skupině na Facebooku, kde společně sdílíme radost z výtvarné tvorby.

S klienty komunikuji česky, slovensky, anglicky a francouzsky.

Ukázky práce:

Umělecké kreativní omalovánkyKnižní ilustraceKnižní ilustraceMalba obrazu na zakázkuVelkoformátové komiksy pro CEDR Pardubice o.p.s
Zobrazit všech 25 náhledů této galerie >

Status:

částečně přijímám nové zakázky.

Působnost:

celý svět

Kategorie katalogu:

Vybrané reference

  • Nava – ilustrace pro knižní nakladatelství
  • Country Home – portál pro příznivce country muziky a s ní spojeného životního stylu
  • CEDR Pardubice – tvorba komiksu pro neziskovou organizaci, která pomáhá lidem se zdravotním omezením
  • Vitalis-Verlag – ilustrace pro knižní nakladatelství

Kontaktní informace

Lenka Filonenko
Aloise Nováka 629
Strančice (Středočeský kraj)
251 63
Mobil:608 260 436
Email:lenka.filonenko@gmail.com
Web:www.kolorka.eu
Facebook:Facebook lenka.filonenko.arts
Instagram:Instagram lenka.fi
Pinterest:Pinterest lenkafilonenko
Účet:1031145602 / 6100
:10909796

Doporučení z první ruky

Tvůrčí setkání s Lenkou Filonenko – to je okamžik čisté radosti a pouti do pohádkového světa. Pro písničkáře-romantika pravé požehnání. Lenčiny ilustrace prostě mým písním a příběhům sluší. Stavím most a klády řežu: www.youtube.com/watch?v=fkAdRaKHgJg Žádnej déšť se neblíží: www.youtube.com/watch?v=4WmVJZV7j_M
Martin Žák
písničkář

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS