Lenka Filonenko

ilustrátorka, výtvarnice a vydavatelka uměleckých omalovánek

Status: k vašim službám Místo: Strančice (Středočeský kraj) Působnost: celý svět

Jako ilustrátorka, výtvarnice a vydavatelka tvořím ilustrace, autorské omalovánky, obrazy i komiksy. Kreslím i maluji na objednávku pro jednotlivce, nakladatelství, firmy či neziskovky. Provozuji e-shop, kde nabízím své autorské omalovánky a obrazy na prodej.

Ráda ztvárňuji témata tajemna, fantazie, tance, přírody a ženství – ale i veselé, či dobrodružné dětské motivy.

Mým dalším posláním je rozvíjet umělecký talent druhých skrze omalovánky, které pravidelně publikuji ve vlastním vydavatelství a sdílím s dalšími kreativci na Facebooku.

  • Umělecké omalovánky – Autorské omalovánky „pro náročné“ (kvalitní papír, spirálová vazba, designové obálky). Omalovánky jsou skvělé pro rozvoj výtvarného talentu, ale i pro zklidnění mysli a relaxaci nervového systému. Vhodné pro práci s pastelkami, akvarelem, akrylem, fixy, linery i inkousty. Ideální pro dospělé a starší děti.
  • Ilustrace – Ilustrace pro nakladatelství a vydavatelství, také komerční ilustrace. Dětské ilustrace, pohádky, fantasy, postavy, ale i realistické ilustrace budov, bedekrů, krajiny, zvířat, historických výjevů, map.
  • Obrazy – Zakázková malba obrazů akvarelem, olejem, akrylem.
  • Komiksy – Komiksy pro časopisy, knihy nebo komerční využití.

Výtvarné tvorbě se věnuji od dětství, přičemž od roku 2018 se staly ilustrace mou hlavní obživou. Založila jsem vlastní vydavatelství Kolorka – Lenka Filonenko a o ilustraci, malování a kreativitě pravidelně píši na svém blogu a v newsletteru. Má díla si můžete prohlédnout na osobních stránkách a sociálních sítích Facebook, Instagram, PinterestYouTube.

Krom spolupráce s firmami a nakladatelstvími (viz Vybrané reference) se mi podařilo propojit stovky fanoušků (o)malování z Česka i zahraničí ve skupině na Facebooku, kde společně sdílíme radost z výtvarné tvorby.

S klienty komunikuji česky, slovensky, anglicky a francouzsky.

Vybrané reference

  • Nava – ilustrace pro knižní nakladatelství
  • Country Home – portál pro příznivce country muziky a s ní spojeného životního stylu
  • CEDR Pardubice – tvorba komiksu pro neziskovou organizaci, která pomáhá lidem se zdravotním omezením
  • Vitalis-Verlag – ilustrace pro knižní nakladatelství
Lenka Filonenko
Logo či doplňková grafika

Kontakty


Doporučení
z první ruky

S paní Lenkou Filonenko naše nakladatelství spolupracovalo při vydání několika knih a výsledkem byla pokaždé spokojenost. Autorka se dokáže přizpůsobit našim požadavkům nebo představám našich klientů.

Viktor Steinbach

nakladatelství NAVA