Ing. Lubomír Moudrý

překladatel, korektor a zpracovatel žádostí o granty

Status: k vašim službám Působnost: Evropa, celý svět

Nabízím překlady a korektury z angličtiny a slovenštiny do češtiny (i z češtiny a slovenštiny do angličtiny) pro podniky, živnostníky, neziskovky i pro běžnou veřejnost včetně studentů.

Sepisujete-li něco sami (například příspěvky do zpravodajů či výročních zpráv, propagační publikace anebo dokonce odborné práce do impaktovaných časopisů), mohu nabídnout pomoc a podporu, ať už to bude „jen“ kontrola gramatiky nebo pomoc s formulací vět či dokonce rada, co by v textu chybět nemělo.

Vedle překladů a korektur se zabývám i projekty a jejich financováním. Máte zajímavý nápad a potřebujete ho „přetavit“ do podoby projektu a získat na něj finance? Díky 18 letům praxe umím pomoci i s tím. Specializuji se na projekty přeshraniční spolupráce s podporou z programu INTERREG, a to včetně Fondu malých projektů. Cílíte-li i na jiné zdroje, neváhejte mi napsat. Přehled referenčních projektů najdete v ukázkách mé práce.

Neváhejte a pošlete mi nezávaznou poptávku »

V překladech mám přes 25 let praxe a mezi mé významné klienty patří či patřily zejména organizace a instituce působící v oblasti ochrany přírody a životního prostředí, cestovního ruchu, zemědělství a lázeňství, ale i univerzity nebo zoologické zahrady.

Mezi lety 1982 a 2007 jsem působil ve sféře zoologických zahrad, především jako ředitel děčínské zoo (více např. na Wikipedii). Právě proto patří mezi moje obory specializace vše, čím se zoologické zahrady musí dnes a denně zabývat: chovatelství a zoologie, příroda a její ochrana, ale i marketing, public relations, osvěta a práce s veřejností nebo ekonomika a řízení podniku. Dalším mým pilířem je zemědělství, neboť to bylo předmětem mého univerzitního studia. A životní prostředí nebo zdravý životní styl jsou od toho všeho už jen kousek.

Největšími pomocníky v práci jsou mi moje manželka Markéta (rovněž překladatelka a korektorka) a CAT – tedy computer-assisted translation. Není to strojový překlad, nýbrž překladatelský software, který nabízí výhody mně i mým zákazníkům, zde se dozvíte víc »

Ukázky práce a certifikáty

Farmagedon, autoři: Philip Lymbery & Isabel Oakeshottová Bylinářské tradice moudrých žen a mužů, W. D. Storl Škola pro papoušky, autor: Greg Glendell Článek v Int'l Zoo Yearbook o praktické aplikace moderního grafického designu v podmínkách zoo Překlad knihy Světem šumavské přírody, autoři: Martina Kučerová a Vladimír Dvořák
Zobrazit všech 10 náhledů

Nabídka služeb

Překlady, korektury a další práci s textem nabízím hned v několika variantách služeb. Podrobnější informace najdete na příslušných webových stránkách. Objednejte si to, co odpovídá dané situaci a potřebám. Je to jednoduché:

  • Moudrý jazyk – Kreativní texty, jejichž cílem je zaujmout – marketing, osvěta, web…
  • Překlady Plus – Běžné potřeby podnikové a obchodní sféry, kde je důležitá přesnost a času je vždy málo.
  • Flower Power – Předplacené balíčky služeb a garance dostupnosti pro situace, kdy se toho plánuje víc, objem a termín je však ještě ve hvězdách.

Nevíte, co zvolit?

Napište mi a domluvíme to »

Proč spolupracovat právě se mnou?

  • Velmi rozumné ceny – Můj ceník je flexibilní stavebnice zohledňující to, co dodáte, i to, co požadujete. Cenově zvýhodňuji vzájemnou podobnost textů i dlouhodobou spolupráci. Konkrétní nabídka je vždy na míru a jistě nezklame.
  • Rychlost a preciznost – Používám překladatelské programy SDL Trados Studio, Wordfast a MemoQ, které významně urychlují překlad a šetří peníze.
  • Ohled na potřeby zákazníka – Stojím si za nekompromisní kvalitou odevzdaných překladů a korektur. V případě opakované spolupráce dodržuji konzistenci terminologie a cenově zohledňuji části textu, které jsem již překládal.
  • Kreativita – V soukromí se věnuji literární tvorbě, což v případě kreativně pojatých textů umím promítnout i do překládaného textu. Kreativní umějí být i moji kolegové – rodilí mluvčí.
  • Zakázky přes elektronické nástroje – Jsem zaregistrovaný na všech největších portálech (NEN, FEN, Tendermarket, Tenderarena) i na individuálních nástrojích celé řady veřejných institucí v systému E-ZAK.
  • Úcta k soukromí a know-how – Ctím vaše soukromí a vámi zaslaná data jsou u mě v bezpečí.

Máte zájem o spolupráci?

Napište mi a já se vám brzy ozvu zpět.

Ing. Lubomír Moudrý

Kontakty

Ing. Lubomír Moudrý
Lovečkovice 85 (Ústecký kraj)
411 45
Mobil:728 094 128
Email:info@lmoudry.cz
Web:lmoudry.cz
LinkedIn:lubomirmoudry
Messenger:lubomirplus
WhatsApp:420728094128

Doporučení
z první ruky

Kvalita, spolehlivost, respekt k termínům. Je třeba dodávat víc? Vlastně ano, je – pan Lubomír Moudrý je ctnostný profesionál, který nás ani jednou nenechal ve štychu. A to se cení. Pracujeme pro náročné klienty a sami náročným klientem jsme. Text vám totiž do cizího jazyka převede ledaskdo, ale v tomto případě dostáváte skutečný překlad. Těšíme se na další spolupráci a vřele doporučujeme!

Mgr. Michal Šeba

jednatel, FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.