Ing. Lucie Krausová

lektorka, účetní a finanční mentorka se specializací na podnikatelky a neziskovky

Status: k vašim službám Působnost: osobně Praha a okolí, na dálku celý svět

Pomůžu vám dostat vaše podnikatelské peníze pod kontrolu.

Přes 18 let pomáhám podnikajícím ženám, malým firmám a neziskovkám na cestě k prosperujícímu a zdravému podnikání. Specializuji se na podporu podnikajících žen, které učím, jak využívat čísel a jednoduchých tabulek k efektivnímu řízení podnikání, jak úspěšně a legálně zvládnout začátek i průběh podnikání po finanční, legislativní i administrativní stránce.

Nabízím kurzy, workshopy, konzultace a mentoring, kde klienty provázím problematikou řízení podnikatelských peněz, cenotvorby, cashflow, ale i účetnictví a daňových souvislostí. Vycházím ze svého vysokoškolského vzdělání, z know-how získaného na kurzech, ale především ze své bohaté praxe i osobních zkušeností podnikající matky. Mé kurzy a konzultace pomohly už více než tisícovce podnikatelek a podnikatelů.

 • Vzdělávání pro podnikatele – Kurzy, workshopy a semináře pro veřejnost i uzavřené skupiny zaměřené na finanční, účetní a daňovou gramotnost podnikatelů, začínajících i pokročilejších.
 • Podnikání & mateřská – Poradenství pro ženy, které chtějí podnikat na mateřské dovolené, nebo již podnikají a zvažují, zda jako podnikatelky na mateřskou nastoupit.
 • Finanční sebeřízení v podnikání – Mentoring pro podnikatelky, zaměřený na kontrolu, vyhodnocení a případné úpravy podnikatelských příjmů a výdajů, přípravu finanční plánů na další období a jejich průběžné revize.
 • Kalkulace a cenotvorba – Audit vašich současných cen a jejich nastavení tak, aby vás vaše podnikání mohlo dlouhodobě uživit.
 • Finanční řízení pro malé neziskovky – Mentoring pro vaše finanční řízení, pohled zvenčí a nápady, jak upevnit nebo získat nové finanční zdroje pro udržitelný provoz vaší neziskovky.

Absolvovala jsem magisterské studium oborů účetnictví a učitelství ekonomických předmětů na Vysoké škole ekonomické v Praze. Baví mě podpora smysluplných projektů, aby mohly vznikat, stabilizovat se a dále růst.

Vytvářím e-booky a praktické online návody, které pomáhají podnikatelům zvládnout finanční stránku jejich podnikání. Dosud jsem spolupracovala s řadou zajímavých klientů a projektů, včetně Agender, Ženy v byznysu, Inicio pro ženy nebo Digitální lektoři.

O podnikání a podnikatelských financích pravidelně píši na svém blogu a sociálních sítích FacebookLinkedIn.

Fotky z pracovní praxe

Fotka z webináře Fotka z webináře Fotka ze školení Fotka ze školení

Vybraná lektorská spolupráce

 • Ženy v byznysu – workshopy Ukliďte si své podnikatelské finance, Cenotvorba a finance pod kontrolou, Podnikání při zaměstnání a péči o děti (2019, 2021)
 • Inicio pro ženy – workshopy Právní a účetní otázky spojené se zahájením podnikání, Cenotvorba (2019, 2021)
 • Digitální lektoři – workshop Cenotvorba a finance pod kontrolou (2021)
 • Maminkatelky – workshop o podnikání na mateřské a rodičovské (2021)
 • Mamafest – poradenský koutek pro podnikatelky (2019)
 • Naučmese – semináře pro začínající podnikatele (od 2017 dosud)

Vzdělání

 • 2019 – Inicio pro ženy – vzdělávací program pro podnikatelky (Agender)
 • 2017 – rekvalifikační kurz Manažer neziskové organizace (Nadace neziskovky)
 • 2003 – dokončení magisterského studia účetnictví a učitelství ekonomických předmětů na Vysoké škole ekonomické v Praze

Vybrané články a rozhovory

Video na téma Nastavte si správně hodinovku

Přednáška pro think-tank Na volné noze

Ing. Lucie Krausová
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Lucie Krausová
Na Bačálkách 2921
Praha 9
193 00
Mobil:608 512 891
Email:lucie@luciekrausova.cz
Web:luciekrausova.cz
Facebook:lucie.krausova.5
LinkedIn:lucie-krausova
Účet:2300975394/2010 (Fio)
IČ:03784169

Doporučení
z první ruky

Už dřív jsem narazila na Lucčiny stránky a e-book o možnostech přivýdělku při mateřské a rodičovské. Zaujalo mě to, protože mi bylo jasné, že pro mě jako OSVČ to v dohledné době bude téma. Když jsem pak otěhotněla a řešila, jak to nejlépe udělat s mateřskou a rodičákem, bylo už předem rozhodnuto, že si musím domluvit konzultaci s Lucií a ujistit se, že se v situaci orientuji. Nejenže jsem si vše mohla ověřit, ale Lucie ještě našla řešení, které mě samotnou vůbec nenapadlo. Díky tomu získám ještě nějaké peníze navíc s minimálním omezením v podnikání. Do toho je i radost s ní komunikovat, protože při odpovídání na všemožné všetečné dotazy je velmi ochotná, milá a vstřícná. Pokud vám je cokoliv nejasného ohledně přivydělání si při dětech, mohu Lucii vřele doporučit.

Kristýna Moravec Sataryová
Kristýna Moravec Sataryová

ilustrátorka a kreativní kreslířka