Ing. Marek Čevelíček

UX designér se specializací na e-shopy a webové aplikace

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR; i Slovensko

Jsem UX designér = zlepšuji digitální aplikace, aby se lidem líp používaly a díky tomu majitelům víc vydělaly.

Pracuju s UX převážně v e-commerce a digitálních aplikacích, ale dovedu pro vás navrhnout i zadání informačního systému.

 • UX pro e-shopy – Zvyšování konverzního poměru (CRO), zlepšení použitelnosti a přesvědčivosti. Provedu UX audit vašeho e-shopu a pomůžu vám odstranit úzká hrdla, která brání dokončení objednávky a brzdí váš e-shop.
 • Uživatelské testování – provedu uživatelské testování vašeho webu, e-shopu nebo aplikace. Zjistím, kde mají uživatelé nejčastější problémy a pomůžu vám je vyřešit. Přinesu vám vhled do způsobu jejich přemýšlení a rozhodování a najdu příležitosti, které by jinak zůstaly skryté.
 • Zadání redesignu / zadání pro vývoj – Vytvořím srozumitelné zadání změn aplikace ve formě wireframů, prototypu, případně i finálních grafických změn. Zadání doplním o dokumentaci a komentáře k implementaci. Pomůžu vašemu týmu pochopit změny, provedu je zpracováním a zkontroluji finální výsledek.

Jak pracuji:

 • Audit UX – Základem pro mou práci jsou správné informace. Většinou začínám konzultací vašeho problému a UX auditem.
 • Uživatelský výzkum – Polovina informací je u vašich uživatelů. Uživatelský výzkum dělám, abych rozšířil obzor a získal nové nápady. Používám k tomu hloubkové rozhovory, testování s uživateli, dotazníky, data, mousetracking a heatmapy.

Proč bych vás měl zajímat:

 • Mám 15 let zkušeností převážně s UX v e-commerce.
 • Rozumím vývoji. Vystudoval jsem VUT – Fakultu informatiky a 10 let jsem vyvíjel. Znám technické souvislosti frontendu i backendu a dovedu navrhovat technicky snadno proveditelné úpravy. Šetřím čas vývojářům.
 • Přednáším o UX na konferencích, publikuji články. Třetinu času strávím vzděláváním. Mám přehled o trendech, metodách a umím dobře vysvětlit podstatu problému i navržené změny.
 • Dobře řídím projekty. Pracuju rychle, jsem pečlivý a dobře připravený. Co jde, snažím se předvídat. Že bych nestihl termíny, se mi stane zřídka.

Pracoval jsem pro: Kooperativa, MEGAKNIHY, DronPro, HiGarden, VUT Brno, BlueStyle, Safetica, Pneumatiky.cz, ProAlergiky.cz, Novalja.cz, IDOS, Granit Holec, Bílápastelka.cz

Jsem člen Asociace UX designérů, přispívám a účastním se srazů UX komunity, mentoruji UX designéry.

Výsledky:

 • Redesign desetiletého webu se stovkami obsahových podstránek s ročním obratem 35 mil. Kč.
 • Zastřešení spolupráce 5 odborníků na propojeni online a offline strategie firmy v B2B.
 • Zlepšení PNO o 10 % prodejního webu s obratem 120 tis./měs. posílením důvěryhodnosti a uživatelské použitelnosti.
 • Návrh informačního systému na míru pro výrobní firmu s 30 zaměstnanci, který používají 9 let.
 • Navrhl a zajistil jsem tvorbu startupu se 700% zhodnocením investice.

Moje hodinová sazba je 2.000 Kč/hod. + DPH. Konzultace stojí 3.000 Kč/hod. + DPH. Nabízím zvýhodněné sazby pro vývojářské týmy na dlouhodobou spolupráci od 10 man-days měsíčně.

ShopCamp: UX faily na e-shopech a jak je nedělat

ShopCamp: Zlepšujeme web – použitelnost a přesvědčivost:

Ing. Marek Čevelíček

Kontakty

Ing. Marek Čevelíček [ mapka ]
Josefská 15
Brno
602 00
Mobil:777 863 577
Email:marek@lqd.cz
Web:www.mcevel.cz
LinkedIn:marek-cevelicek
Medium:mcevel

Doporučení
z první ruky

S prací jsem byl spokojen hned z několika důvodů. Portál byl dodán v požadovaném rozsahu bez zásadního zpoždění a nárůstu nákladů, i když v průběhu vývoje došlo k několika změnám týkajících se platebního procesu. Tým na tyto změny reagoval velmi flexibilně. Dodavatel proaktivně vytvářel funkce v systému, které chyběly ve specifikaci. Zvládl také konverzaci v anglickém jazyce s dodavatelem, který se na řešení podílel.

Tomáš Žídek

Čedok, projektový manažer