Doporučení z první ruky

Mgr. Marika Buršíková — lektorka, korektorka a překladatelka angličtiny


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 13 doporučení

U Mariky Buršíkové jsem absolvoval lekce skupinové i individuální konverzace. Hodiny byly skvěle připravené, nuda neměla šanci a člověk se vždy dozvěděl něco nového. Pokud je vaše oblíbená otázka „A jak by se řeklo...?“, je Marika ta pravá lektorka pro vás. Pokud to vaše oblíbená otázka není, je tou pravou lektorkou taky :-)

Mgr. Ondřej Zemandl
vrchní rada, Český telekomunikační úřad

K Marice jsem chodila na individuální lekce angličtiny. Je to výborná učitelka, trpělivá, milá, profesionální a dobře si rozvrhuje hodiny. Líbí se mi, že má opravdu vysokou úroveň angličtiny a vždy měla odpověď na mé otázky. Rozhodně bych ji doporučila každému, kdo se chce naučit anglicky na jakékoliv úrovni.

Mateja Kosi
lektorka slovinštiny

Jak skupinové, tak individuální hodiny konverzace s Marikou jsou vždy zábavné a obohacující. Vybírá zajímavá témata a umí citlivě opravit chybu i vytáhnout z rukávu těžká slovíčka typu „zákop“ :). Líbí se mi, že v hodinách dokáže vytvořit tak uvolněnou atmosféru, že se nikdo nebojí mluvit. Vřele doporučuji.

Monika Stříbná
lektorka FJ

Má profese vědeckého pracovníka si žádá perfektní znalost angličtiny – na odborné i komunikační úrovni. Proto již opravdu dlouhou řadu let využívám kvalitních služeb Mariky. Znám ji tedy jako lektorku individuálních i skupinových hodin konverzační angličtiny, stejně tak jako schopnou korektorku vědeckých textů. Ve svých lekcích velmi pružně reaguje na aktuální požadavky svých klientů a zábavnou formou rozšiřuje naše stávající znalosti. Je i velmi dobře patrné, že aktivně sleduje trendy ve vývoji technické i hovorové angličtiny. Po celou dobu, co s Marikou spolupracuji, jsem s jejími službami nadprůměrně spokojena a vřele ji všem doporučuji.

Mgr. Anna Týčová, Ph.D.
postdoktorandský vědecký pracovník na Ústavu analytické chemie AV ČR, v.v.i.
http://www.iach.cz/cs/ tycova@iach.cz

K Mgr. Marice Buršíkové jsem docházela na individuální výuku angličtiny. Mohu všem vřele doporučit – každou hodinu měla skvěle připravenou, takže hodina byla intenzivní od začátku do konce a přitom v pohodě, bez stresu, což se o mých dřívějších zkušenostech říci nedá.

MUDr. Yvona Vidláková

Paní Buršíková výrazně přispěla ke zkvalitnění publikační činnosti našeho výzkumného týmu na Masarykově univerzitě v Brně. Všechny zaslané odborné publikace byly zkorigovány rychle, text byl vždy kvalitně upraven po stránce gramatické i slohové tak, že jeho význam byl zachován. Především posledně jmenovaná vlastnost je v našem vysoce specializovaném oboru Fyziky plazmatu poměrně vzácná, a tak je vidět, že je paní Buršíková schopna se bezpečně zorientovat i ve vysoce odborných textech. Z těchto důvodů můžu paní Buršíkovou jakožto korektorku jen a jen doporučit.

Mgr. Lukáš Zábranský, Ph.D.
výzkumný pracovník na Masarykově univerzitě v Brně, obor Fyzika plazmatu

S Mgr. Marikou Buršíkovou spolupracuji od roku 2014, za tu dobu provedla řadu korektur mých anglicky psaných textů z oblasti teorie argumentace: článků, abstraktů na konference, kapitol z dizertace. Mohu říci, že korektury byly vždycky provedeny pečlivě a kvalitně, Mgr. Buršíková reaguje velmi rychle a spolehlivě a je s ní pohodová domluva. V případě delších textů vždycky dodržela domluvený termín, vyšla mi ale vstříc i v případě, kdy bylo potřeba něco zkontrolovat urgentně. Její služby už jsem proto doporučila několika svým kolegům.

Mgr. Iva Svačinová, Ph.D.

Již nějakou dobu využívám služeb Mgr. Mariky Buršíkové pro korektury anglicky psaných odborných publikací. Její pomoc nemalou měrou přispěla ke zvýšení publikační efektivity našeho výzkumného oddělení. Korektura zaslaných prací byla provedena rychle a kvalitně při zachování významu textu, což je v případě odborného textu velice důležité. Proto mohu Mgr. Mariku Buršíkovou vřele doporučit.

Ing. Jiří Šalplachta, Ph.D.
vědecký pracovník, Ústav analytické chemie AV ČR

U Mariky Buršíkové jsem si nechal provést korektury disertační práce. S korekturou jsem byl spokojen, navíc byla Marika ochotná pracovat s textem psaným v LaTeXu (a ne klasicky ve Wordu), což mi ušetřilo mnoho času.

RNDr. Jan Papoušek, Ph.D.

Ráda bych touto formou poděkovala Mgr. Marice Buršíkové nejen za naprosto profesionální překlady, ale vedle toho za velmi příjemnou spolupráci – okamžitá zpětná vazba, spolehlivost, sympatický přístup ke klientovi. Magistra Buršíková překládala pro kynologický zpravodajský portál ProfiDOG.cz ONLINE, tj. živě komentované přenosy mistrovství světa ve sportovní kynologii, a to zvládla bravurně, s náležitou terminologií, neuvěřitelně rychle, bezchybný písemný projev. Proto můžu spolupráci jedině doporučit, je dnes výjimečné mít štěstí na takového profesionála a k tomu i milého člověka. Děkuji, Mariko!

Mgr. Draha Mašková
šéfredaktorka ProfiDOG.cz