Martin Hart, DiS.

interiérový architekt se zaměřením na rekonstrukce

Status: k vašim službám Působnost: Zlínský kraj, celá ČR

Všechno, co vaše domy chtějí.

Od roku 2010 se specializuji na architektonické a stavební řešení rekonstrukcí. Pomáhám svým klientům zformulovat jejich představy o kvalitním bydlení, které je inspirativní a tvoří bezpečné a krásné místo k životu. Mám více než 8 let vlastnoručních zkušeností ve stavebnictví a řemesle. Můj přístup k návrhu proto automaticky zohledňuje smysluplnou proveditelnost a rozpočet.

Zabývám se především rekonstrukcemi interiérů, kompletními přestavbami residenčních nemovitostí a drobnou architekturou. Jsem přesvědčený, že vyladěná dispozice zlepšuje život. Dbám na to, aby váš prostor vytvářel harmonický a funkční celek s přidanou hodnotou a vnitřní logikou. Umím najít potenciál místa, odhalit skryté kvality prostoru a přizpůsobit ho vašim potřebám. Domy a jejich okolí mě totiž baví!

Skutečné dobrodružství rekonstrukce obvykle začíná až na stavbě. Některé kvality domu se objeví až v průběhu a je potřeba improvizovat. Často tak vznikají nečekané klenoty, netušené průhledy, objevy za starou omítkou. Můžete se spolehnout, že vám budu k službám i po celou dobu rekonstrukce. Dobře vím, jak může být pro laika vyčerpávající komunikovat s řemeslníky a koordinovat jednotlivé profese. Většinu toho, co navrhnu jsem schopen vlastníma rukama poměrně precizně zrealizovat. Dokážu tedy efektivně komunikovat s řemeslníky a vím, jak má probíhat správně nastavená spolupráce s dodavatelem.

Přehled služeb

Nabízím vám a vašim domům kompletní architektonické řešení interiérů i celkových přestaveb domů. Rád vám budu k službám i prostřednictvím konzultace či poradenství. Pokud potřebujete jen pomoci s dispozičním uspořádáním, navrhnu vám řešení formou jednoduché skici. Poskytuji autorský dozor na stavbě, popřípadě samotnou realizaci.

Nejčastěji poptávané služby:

  • Zhodnocení stavu nemovitosti a možností rekonstrukce
  • Zaměření prostoru a výroba 3D modelu pro lepší představu o prostorových souvislostech
  • Návrh dispozičního řešení včetně rámcové kalkulace stavebních nákladů
  • Kompletní architektonické studie včetně výkresové dokumentace, vizualizace, popřípadě virtuální prohlídky
  • Autorský dozor při realizaci, asistence při koordinaci stavby
  • Poradenství a konzultace vašeho bydlení
  • Tvorba drobné zahradní architektury

Ozvěte se, vaše domy si zaslouží být hýčkány.

Vzdělání a praxe

Vystudoval jsem obor Tvorba nábytku a navrhování interiérů na VOŠ Volyně. Mám 5 let praxe v architektonických atelierech Mimolimit, Free Architects a Skupina Marcely Steinbachové a Martina Rusiny. Mimo architektonickou práci se také už více než 6 let osobně věnuji realizacím – kompletní rekonstrukce nemovitostí, zámečnické a tesařské práce. Vše v duchu myšlenky: „architektura rukama – řemeslo hlavou“. Celkem 12 let na volné noze navrhuji, tvořím, bourám a stavím. Baráky mi často nedají spát.

Princip rekonstrukce a adaptace původních staveb vnímám jako etický a šetrný přístup k našemu vystavěnému prostředí. Záchranou staré nemovitosti předcházíme zásahům do volné krajiny. Do určité míry také recyklujeme původní stavební materiál. Zejména ale navazujeme na historii místa, na jeho začlenění do okolí. Omezení stávající dispozicí a umístěním nemovitosti jsou zdánlivé překážky, které však často vedou k překvapivým a skvělým výsledkům. Někdy je dokonce lepší příliš nezasahovat, pouze odkrývat. Je v tom kus poezie a pokory k minulosti. Je to zachování kontinuity místa, nově artikulovaná paměť.

Martin Hart, DiS.

Kontakty

Martin Hart, DiS.
Lhotka 64
Zlín
763 02
Mobil:777 230 186
Email:info@martinhart.cz
Web:www.martinhart.cz
(tj. adresa této stránky)
Facebook:martinhart.official
Instagram:martinhart.cz
LinkedIn:martin-hart-36711a208
WhatsApp:420777230186
Účet:1031205943/5500 (Raiffeisen)
IČ:74762737 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

Jsme opravdu šťastní, že jsme poznali pana Harta. Nepomohl nám jen opravit starý, dispozičně velmi špatně řešeny dům, ale pomohl nám vytvořit útulný domov. S rostoucími dětmi a změnami jejich potřeb si uvědomujeme, jak nadčasově dokázal přemýšlet. Je úžasné poznat člověka, který má takový cit a schopnost předvídat, a navíc své nápady vlastnoručně zrealizovat. Dodatečně ještě jednou díky. A přejeme vám pane Hart, ať se vám nejen v práci vše daří.

Katarína Kovářová