Mgr. Martin Krajíček, Ph.D.

kameraman, střihač a tvůrce videí

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Tvořím videa na podporu vašeho podnikání.

Mým cílem je radost z práce a spokojený klient, který se rád vrací. Zakládám si na preciznosti a kvalitě. Je pro mě klíčové pochopit potřeby klienta a společně najít nejlepší řešení.

Mám zkušenosti s různými typy videí:

  • Reportáže, dokumenty a promo videa z akcí – firemní akce, konference, školení, teambuilding, vernisáže, výstavy, soutěže, vystoupení a další společenské, kulturní a sportovní akce
  • Propagační a produktová videa – představení služby nebo produktu v krátkém videu na web a sociální sítě, přidání záběrů z foto a video banky, mluvené slovo, animovaná grafika
  • Výuková videa a e-learning – záznam přednášek, školení a kurzů na jednu či více kamer, střih a doplnění grafikou či prezentací
  • Videoportréty, videoblogy a rozhovory

Podívejte se na mé portfolio »

Fotografie z natáčení

Natáčení aftermovie na zaměstnanecké konferenci firmy AV Media (2019) Natáčení videoblogu Margit Slimákové - MargitTV (2017) Natáčení předpovědí počasí s Alexandrem Hemalou ve studiu Meteopress (2017) Studiové natáčení rozhovoru v Praha TV Natáčení na akci Noc vědců 2019 pro Národní zemědělské muzeum v Praze.
Zobrazit všech 9 náhledů

Průběh spolupráce:

  • Příprava (preprodukce) – zjištění potřeb klienta a návrh způsobu řešení, cenová nabídka a návrh smlouvy, konzultace scénáře a výběru místa natáčení
  • Natáčení (produkce) – dle potřeby a rozpočtu realizace týmem 1–4 lidí (kamera, světla, zvuk, režie)
  • Zpracování (postprodukce) – střih, grafika, hudba, profesionální mluvené slovo, zvukové efekty, barevné korekce, zasílání průběžných náhledů a export výsledného videa

Odborné vzdělání:

Pracovník audiovizuální tvorby (2015, akreditace MŠMT), Full Time Filmmaker (online filmová škola), Petr Špetla (online kurzy pro filmaře), Mike Straka (kurz zvuku pro kameramany).

Reference:

Národní zemědělské muzeum, Národní památkový ústav, ČEZ, Meteopress, Margit.TV, Honza “Tráva” Trávníček, Studio zamlklých mužů, Mindshare, Film21, AV Media, Roberts Publishing Media Group, Praha TV, Sothys Paris, a další.

Ukázky práce:

Můj příběh a profesní zkušenosti:

Již od mala jsem měl dvě velké vášně. Jednou z nich je příroda, která mě inspirovala svou krásou a učila všímavosti. S tátou jsem zase nahlédl do kouzla techniky. Od elektroniky a leteckého modelářství jsem se postupně dostal k fotografii a videu. Objevoval jsem stále nové možnosti, jak se tvůrčím způsobem vyjádřit.

Během studia biologie a ekologie jsem měl možnost hodně cestovat. Své zážitky, fotografie a videa jsem rád prezentoval formou cestovatelských projekcí. Postupně jsem se více zaměřoval na video. V roce 2015 jsem absolvoval rekvalifikační kurz audiovizuální tvorby a mé další směřování bylo jasné.

Jako člen týmu start-up projektu Click and Study jsem byl dva roky zodpovědný za studiovou tvorbu. V rámci kurzu jsem se podílel na natáčení reportáží pro Praha TV. Rok jsem měl příležitost točit video blog Margit Slimákové. Dva roky trvalo mé působení v Meteopressu, kde jsem měl jako studiový technik na starosti kompletní proces výroby předpovědí počasí. K tomu jsem se věnoval zakázkám na tvorbu eventových videí z konferencí a kulturních akcí, natáčel výuková videa a rozhovory ve studiu s klíčovacím pozadím. Pro Skupinu ČEZ jsem tvořil videa k produktům pro chytrou domácnost.

Od léta 2019 jsem jedním z dodavatelů videí pro Národní zemědělské muzeum a na podzim jsem ve dvou dnech natočil 67 rozhovorů na festivalu Kolem Světa. Největším projektem v roce 2020 byla série popularizačních videí pro Národní památkový ústav. Nově dělám i kameramana živých přenosů. Většinu roku 2021 jsem již strávil s rodinou na cestách a věnoval se hlavně střihu a postprodukci videí. Navázal jsem spolupráci na zpracování online kurzů Školení pro účetní a stříhám záznamy živých kurzů pro Naomi Aldort.

Nekončící inspirací je pro mě rodina: má skvělá žena a dvě úžasné děti. Čas strávený v přírodě je pro mě vždy obohacující, ať je to sbírání divokých bylinek, toulání se krajinou s batohem nebo putování na kole. Dřívější expedice do polárních krajů, hor a velehor teď nahradila dobrodružství na cestě smysluplné práce, spokojené rodiny a šťastného bytí.

Mgr. Martin Krajíček, Ph.D.

Kontakty

Mgr. Martin Krajíček, Ph.D.
Sokolská 239
Vejprnice (Plzeňský kraj)
330 27
Mobil:721 427 308
Email:m.krajicek@gmail.com
Web:www.martinkrajicek.cz
(tj. adresa této stránky)
LinkedIn:martin-krajicek
Behance:martin-krajicek
WhatsApp:420721427308
Datovka:uasu797
Účet:1471049016/3030
IČ:03937585 (neplátce DPH)
DIČ:CZ8303110013

Doporučení
z první ruky

Pan Martin Krajíček s námi spolupracoval na realizaci naší interní zaměstnanecké konference. Chtěli jsme na videu zachytit klíčové momenty celé akce a zároveň divákovi přiblížit emoce a atmosféru setkání. Naše společnost se v eventovém prostředí pohybuje, a proto vím, že ne vždy získáte výsledný produkt napoprvé, bez připomínek a korektur. Panu Krajíčkovi se ale povedlo zhostit úkolu na výbornou a přispět tak velkou měrou k úspěchu celé akce. Dle mého mínění jde o člověka, který dokáže naslouchat zákazníkovi a jako profesionál dodat prvotřídní výsledek. S panem Krajíčkem se navíc výborně jedná, a proto ho mohu bez obav doporučit.

Tomáš Přáda

marketingový manažer, AV MEDIA