Mgr. Martin Mikloš

e-commerce konzultant a produktový manažer

Jsem e-commerce konzultant a produktový manažer s 12letou praxí, empatickým přístupem a širokým záběrem v online businessu. Řídím projekty (weby a e-shopy), pomáhám s hledáním nových příležitostí i realizací konkrétních změn, propojuji práci specialistů v jeden celek a posouvám realizace dopředu.

S čím vám můžu pomoci?

 • Začínáte? Skokově vám pomohu urychlit přechod k online prodeji či jiné online monetizaci vašeho produktu (vyhnete se mnohým slepým uličkám, doporučím prověřené postupy).
 • Chcete se posunout? Budu vám naslouchat, podívám se na váš projekt komplexně, s nadhledem a v souvislostech a poskytnu konzultace i rady, jaké možné úpravy a změny strategie můžete provést (důraz na CX). Jak poskládat další kroky rozvoje a na co se připravit. Pomůžu vám i s realizací rozvoje vašeho webu či e-shopu (provedu vás od výzkumu přes UX/UI návrhy až k realizaci nových částí a funkcionalit).

Mám zkušenosti s:

 • řízením velkých digitálních produktů (B2B portál: propojení e-commerce s ERP, PIM, CRM systémy),
 • řízením menších digitálních produktů (zpravodajské weby, klasické B2C e-shopy),
 • projekty nad WordPress, Shoptet, Webnode i kompletně na míru,
 • koordinací všech do projektu zapojených stran (komunikace s majiteli, designéry, vývojáři, marketingovými pracovníky, analytiky, zákaznickým servisem i zákazníky),
 • plánováním rozvoje online produktů (roadmapa), prioritizací, projektovým řízením a nastavováním týmových procesů,
 • CX výzkumy i strategickým plánováním.

Mám za sebou historii v roli Web Developera, UX/UI designéra i správce informačních systémů. Pohyboval jsem se také na poli marketingu a online komunikace. Z toho všeho nakonec vyplynulo, že pracuji zejména na projektech, kde lze využít komplexní rozhled a využívat znalosti mnoha profesí, které se podílí na budování (zejména) online businessu.

Preferuji klidnou, lidskou až přátelskou komunikaci. Dobré vztahy s klientem jsou pro mě důležité.

Projekty, jichž jsem stále součástí:

 • Summit Trade – Na pozici Product Ownera se již třetím rokem starám o projekt B2B a B2C e-shopů s napojením na robustní ERP, PIM a CRM. Od úvodního výzkumu přes UX/UI designové sprinty a vývoj (zapojené tři developerské firmy) až k úspěšné migraci a spuštění MVP. V současné době produkty dál rozvíjíme a máme plán na další rok dopředu.
 • Spolupráce s CX studiem Lightning Beetle a vývojáři z Inspire a Navertica.
 • Beskydská sedmička / LH24 – Srdcová záležitost v rodných Beskydech. Od roku 2016 pomáhám s komunikací, marketingem a e-commerce.

Projekty, které mám za sebou:

 • Web města Frýdek-Místek z pozice konzultanta a designéra. Odstranění vendor-lock custom řešení, návrh nové informační architektury a přechod na univerzální platformu WordPress. Pomoc s přípravou výběrového řízení, dotazníkového šetření, základními wireframe a tvorby základního styleguide s grafikem.
 • Migrace zájmových oborových webů svetoudooru.cz, hedvabnastezka.cz či padler.cz. Přesun ze zastaralého custom řešení na platformu WordPress. UX/UI návrhy, koordinace týmu (majitel, šéfredaktor, grafik, frontend/backend vývojář a SEO konzultant).
 • Tvorba drobných microsite:

Svůj čas trávím také v neziskovém sektoru s dětmi, rodiči a průvodci ve svobodné škole Jasan, kde pomáhám přímou prací s dětmi i s managementem.

Mgr. Martin Mikloš

Kontakty

Mgr. Martin Mikloš
Raškovice 613
Frýdek-Místek (Moravskoslezský kraj)
739 04
Mobil:732 667 515
Email:miklos.mar@gmail.com
Facebook:miklos.martin
LinkedIn:martin-miklos
IČ:75849763

Doporučení
z první ruky

S Martinem jsem měla možnost úzce spolupracovat na B2C a B2B projektu, který vedl jako product owner a projektový manager pro společnost Summit Trade. Oceňuji na něm praktický a vnímavý přístup. Navzdory velké zodpovědnosti si Martin vždy uměl udržet nadhled a nebylo na něm znát známky stresu nebo unáhlenosti. Právě naopak, do projektu dodával jakousi jasnost a pevnou půdu pod nohama. Tým umí potáhnout svým zaměřením na cíl i odlehčit svým optimismem. Řekla bych, že má cit přirozeně vést – rozumně a empaticky. Je to týmový hráč, který si nehraje na ego, ale postará se o to, aby se projekt hýbal za společným cílem. Navíc dokáže být jakýmsi spojovníkem mezi designem, technologií, byznysem a také mnoha dalšími specializacemi, díky čemuž si může tým dělat svou práci bez zbytečných stresů a nejistot. Rád si vyslechne nové nápady, názory jiných, nechá se inspirovat a ty inspirace i implementuje do procesu, pokud dávají smysl. Opět vyzdvihnu Martinovu praktičnost - má jasné zaměření, dostatečně informuje všechny strany a optimalizuje čas. Drží se leanového přístupu a proto ví, kde nakreslit čáru a jak priorizovat. Umí se vypořádat s komplikacemi a rychle se přizpůsobit. Je rozhodný tehdy, když je třeba, a za jeho rozhodnutími stojí racio. Martin je také neuvěřitelně lidský a aktivně poslouchá - to, co říkají zákazníci, i to, co říká byznys a kolegové. Vede rovnocennou, trpělivou a především otevřenou komunikaci, což je u projektu k nezaplacení. Kromě projektového managementu na Martinovi znát znalosti a zkušenosti z oblasti developmentu, CX a vedení digitálních produktů. Na základě vlastní zkušenosti ho proto doporučuji pro projekty digitální transformace, redesignu či jiného vylepšení digitálních služeb.

Mgr. Dominika Malejčíková

UX Researcher in Lighting Beetle*