Ing. Martin Valas

webový grafik a visual designér

Status: dočasně nepřijímá zakázky Působnost: celá ČR; osobně především Moravskoslezský kraj

Jako nezávislý webový grafik a visual designér pracuji na webové grafice s ohledem na použitelnost, konzistenci, kontrast, minimalizaci stylů, různé velikosti zařízení a mnoho dalšího. Vše pro to, aby se lidi na webu cítili dobře a grafika jim neházela zbytečně klacky pod nohy.

Vypracoval jsem si unikátní proces tvorby grafiky, který začíná analytickým moodboardem, ve kterém si na praktických ukázkách sladíme očekávání od grafiky.

Klienti na mně oceňují schopnost přesně trefit designovou náladu, nadhled a zkušenosti z velkého množství jiných projektů.

Mám přesahy do UX, brandingu a marketingu, díky kterým umím přinést do projektu něco navíc.

Jak pracuji?

  1. Pomůžu vám zjistit, co vlastně od grafiky chcete – Na webové grafice pracuji na základě analytického moodboardu, ve kterém společně projdeme vaše očekávání od grafiky a pomocí konkrétních praktických ukázek si ukážeme jak je toho možné docílit. Byla by škoda navrhnout hyper-stylový-minimalistický web pro cílovku rybáři 50+. Patrně tušíte, že by se tam necítili jako ryba ve vodě.
  2. Dokonale ovládám grafický design – Pracuji s gridy, dbám na vizuální priority a vizuální systematiku. Grafický návrh dokážu udělat výjimečný díky ilustracím nebo fotomontážím, pokud k tomu je potenciál.
  3. S mými výstupy se snadno pracuje – Grafiku vytvářím buď ve Sketchi (inspekce v Zeplin) nebo ve Figma.
  4. Doporučím další profesionály – Dlouhodobě spolupracuji s profesionály, kteří mají za sebou skvělé výsledky. Rád doporučím spolehlivé profíky na kódování, vývoj, copywriting, SEO nebo UX designéry/konzultanty.

Proč se mnou spolupracovat?

  1. Využijte mé zkušenosti – Jako webový grafický designér pracuji téměř 20 let. Pracoval jsem pro velké i malé agentury, firmy a startupy. Dostal jsem cenné lekce a získal zkušenosti, které můžu použít ve vašem projektu. Dokážu vizuálně navrhnout microsite i vizuální systém pro web o stovce stran. Byl jsem jedním ze 3 porotců za grafický design WebTop100 2016.
  2. Nemám rád pohodlí – I přes svou pracovní zátěž nejsem zaseklý v pohodlném produktivním stereotypu, ale po očku sleduju trendy ať už ve webové grafice nebo jeho produkci a zapracovávám je do svého procesu.
  3. Mám přesahy do dalších odvětví – Vím, že design není jen o tom, „aby to bylo hezký“. Soustavně se vzdělávám v oblastech vizuálního designu, UX, brandingu a marketingu, aby byly moje návrhy přesné a funkční.

Rád vyjdu vstříc, ale tento druh prací není moje specializace: Bannery, mailingy, PFka, letáky, brožury, vizitky, loga, vizuální identity. Děkuji za pochopení.

Ing. Martin Valas

Kontakty

Ing. Martin Valas
Dobrá 36 (Moravskoslezský kraj)
739 51
Email:martin.valas@gmail.com
Web:www.valas.cz
Facebook:valas.design
Twitter:martinvalas
IČ:86899031 (plátce DPH)
DIČ:CZ8309284929

Doporučení
z první ruky

S Martinem Valasem se mi spolupracovalo výborně. Potřebovala jsem webdesignéra, který by mi nejen navrhl funkční web po technické stránce, ale zároveň měl cit pro jeho estetický vzhled a celkový soulad jednotlivých prvků – a musím říct, že v tomto ohledu pan Valas zcela naplnil mé představy. Z vlastní iniciativy nalezl pro mě vhodné řešení a kromě toho mi navíc poskytl množství cenných doporučení a připomínek ohledně nejrůznějších psychologických aspektů webu a uživatelského chování. Ochotně zapracoval všechny mé detailní požadavky a stránky vypiloval k dokonalosti. Vřele doporučuji.

Mgr. Renáta Sobolevičová

tlumočnice, překladatelka a korektorka angličtiny, francouzštiny, španělštiny a katalánštiny