Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Martin Valas

Ing. Martin Valas

vizuální designér a art director

Ing. Martin Valas

Jako nezávislý visual designer a art director se zaměřuji na webovou grafiku s ohledem na použitelnost. Vizuálně se držím ověřených principů, držím konzistenci, umím pracovat s kontrastem a prostorem.

Využívám svých přesahů a kromě webů dokážu navrhnout značku tak, aby dávala zákazníkům kompaktní smysl. Vyznám se v UX, brandingu a marketingu, čímž dodávám návrhům na ještě větší účinnosti.

Není mi proti srsti vyjít mezi lidi, ptát se, zkoumat a pracovat s hypotézami. To mi dává moc navrhovat weby tak, aby se v nich uživatelé cítili dobře.

Reference:

Sazkamobil | webdesignShopexpo | webdesignPražské jaro | webdesignIlustraceShopin | webdesign
Zobrazit všech 22 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR; osobně především Moravskoslezský kraj

Kategorie katalogu:

Jak pracuji?

  1. Nemá smysl začínat bez pořádného zadání – Pomohu vám ujasnit si, co od webových stránek očekávat, co jimi můžete vyřešit, a kterým směrem se vydat. Případně doporučím profesionály, kteří vám dokáží pomoci v oblastech, kterým se nevěnuji (developer, SEO, UX konzultanti).
  2. Nebudeme střílet od pasu – Každý máme své názory, ale pojďme jim dát nálepku hypotéza a nechat mluvit reálné lidi o svém věku, touhách spojených s tím, co nabízíte a proč k vám vlastně chodí nakupovat. Byla by škoda navrhnout hyper-style-minimalist web pro cílovku rybáři 50+. Asi cítíte, že by se tam necítili pohodlně.
  3. Ať to má tu správnou šťávu – Na webové grafice pracuji na základě moodboardu, kde společně projdeme, co má design v lidech vyvolávat a jak je toho možné docílit. Je rozdíl připravit webovou grafiku pro lidi, kteří se potřebují cítit jako autorita, než pro ty, kteří jen dělají to, co mají rádi. Můžeme jim jít naproti barvami, vhodně vybranými fotografiemi, grafickými detaily atd.
  4. Dokonale zvládám grafický design – Pracuji s gridy, dbám na vizuální priority a vizuální systematiku a grafický návrh dokážu udělat výjimečný díky ilustracím, fotomontážím nebo něčemu, co ručně vyrobím.
  5. S mými výstupy se snadno pracuje – Výstupem mé práce jsou precizně připravené PSD soubory společně se stylesheetem, kde je do detailu definovaná typografie a grafické elementy. Pokud jste o stylesheetu a konzistenci v životě neslyšeli, můžu vás zaškolit, jak se vizuálně o web starat.

Proč se mnou spolupracovat?

  1. Využijte mé zkušenosti – Jako visual designer pracuji už 10 let. Pracoval jsem pro velké i malé agentury, firmy a startupy. Dostal jsem cenné lekce a získal zkušenosti, které mi umožňují myslet o pár kroků napřed. Dokážu vizuálně navrhnout microsite i vizuální systém pro web o stovce typových stran. Byl jsem jedním ze 3 porotců za grafický design WebTop100 2016.
  2. K čemu skvělý design, když ho nemáte včas? Každý rok věnuji několik desítek hodin na optimalizaci svého design procesu, aby byly moje výstupy smysluplnější a přesnější. Svou práci díky tomu dodávám dlouhodobě vždy kvalitní a vždy na čas.
  3. Dohrávám souboje – Možná díky tomu jsem si se svými klienty vybudoval dlouhodobé přátelské vztahy. Ví, že je na mě spoleh, a že se vždycky postarám o možné maximum. V situacích, kdy to jiní vzdali a nesmyslně si stáli na svým, jsem zatnul zuby a dál hledal řešení.
  4. Nespokojím se s tím, co vím – Vím, že design není jen o talentu a „aby to bylo hezký“. Soustavně se vzdělávám v oblastech vizuálního designu, UX, brandingu a marketingu, abych dokázal dát svým návrhům něco navíc.

Kontaktní informace

Ing. Martin Valas
Dobrá 36 (Moravskoslezský kraj)
739 51
Email:martin.valas@gmail.com
Web:www.valas.cz
Facebook:Facebook valas.design
Twitter:Twitter martinvalas
Účet:1304800183 / 0800 (Česká spořitelna)
:86899031 (plátce DPH)
DIČ:CZ8309284929

Doporučení z první ruky

S Martinem Valasem se mi spolupracovalo výborně. Potřebovala jsem webdesignéra, který by mi nejen navrhl funkční web po technické stránce, ale zároveň měl cit pro jeho estetický vzhled a celkový soulad jednotlivých prvků – a musím říct, že v tomto ohledu pan Valas zcela naplnil mé představy. Z vlastní iniciativy nalezl pro mě vhodné řešení a kromě toho mi navíc poskytl množství cenných doporučení a připomínek ohledně nejrůznějších psychologických aspektů webu a uživatelského chování. Ochotně zapracoval všechny mé detailní požadavky a stránky vypiloval k dokonalosti. Vřele doporučuji.
Mgr. Renáta Sobolevičová
tlumočnice, překladatelka a korektorka angličtiny, francouzštiny, španělštiny a katalánštiny

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS