Doporučení z první ruky

Ing. Martin Valas — webový grafik a visual designér


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 19 doporučení

Když mi Jirka Tvrdek dva týdny před začátkem grafických prací na mém webu zavolal, že nemůže… hrklo ve mně. Když mi řekl, že za sebe doporučuje Martina Valase… hrklo ve mně podruhé. Nic mi to jméno neříkalo. Teď zpětně můžu jen říct, že to byl dar z nebes. Martin přesně trefil tu designovou náladu, kterou můj web potřeboval. Už vím, proč mi tehdy Jirka Tvrdek do telefonu říkal, že za Martina dá ruku do grafického ohně. Já teď už taky.

Otto Bohuš
autor a reklamní textař
www.ottocopy.cz 605 213 900

Martin připravuje grafiku pro většinu našich projektů. Pracujeme s ním proto, že do grafiky umí dostat šmrnc a současně se drží našeho zadání. Pracuje rychle, nad věcmi analyticky přemýšlí, je samostatný, velmi dobře se s ním komunikuje. Kromě toho, že je grafika pěkná a nápaditá po vizuální stránce, tak umí návrhy promyslet i strategicky z pohledu archetypů, person nebo byznysu klienta. Máme za sebou přes 20 společných zakázek a těším se na další. Vlastně si říkám, proč to doporučení píšu, sobecky bych měl chtít, aby pracoval jen s námi. :-)

Vojta Mikula
pan ředitel ve společnosti Picards
picards.cz vojta@picards.cz 777 140 423

Vybral jsem si Martina na základe doporučení UX specialisty Davida Kočího, který s ním měl zkušenosti na předchozích produktech. Měl jsem vlastně úplně jinou představu o designu, než kterou mi navrhnul. Zpětně na to koukám jako na geniální a nadčasové řešení, který malý český projekt od začátku posunulo na úroveň mezinárodního projektu. Martinův přístup k práci je perfektní. Za skoro dva roky spolupráce nenajdu moment, kdy bych o jeho práci zapochyboval. Kolikrát jsme se na projektu zasekli a Martin ho originálním řešením posunul během chvíle dál. Tohle je přesně to, co jako investor čekám. Schopné, kreativní lidi, kteří mají své nápady a nebojí se je do projektu přinést. Vlastně skoro každé řešení. Každé je unikát a je prostě super. Frenkee je dodnes pořád kladně hodnocen nezávislými pozorovateli právě na základě grafiky. Jsem naprosto spokojený. Grafika nadmíru předčila mé očekávání a jsem rád, že jsme se poznali.

Jiří Hluchý
www.frenkee.cz 777 055 525

Pokud jste si mysleli, že ti nejlepší kreativci musí sedět někde v Praze, tak jste se spletli. Ti nejlepší totiž ví, že Prahou to vůbec není. Martina jsme na doporučení oslovili pro tvorbu kampaňového webu www.generacevut.cz. V pohodě jsme se domluvili na dálku, Martin přesně vystihl náladu naší tvorby, odevzdal skvělou, originální práci včas. Příjemný za každého počasí. Doporučujeme!

Pavla Ondrušková
online marketérka VUT v Brně

Původní záměr spolupráce s Martinem byl vytvořit nový design webu pro naše webové studio. Nakonec jsme na základě konzultací a nápadů prošli kompletním rebrandingem a nastavili směr, kterým se naše firma nadále ubírá. Martinova odbornost výrazně přesahuje práci designéra a dokáže tak posunout váš byznys na další úroveň. Rozhodně doporučuji!

Luboš Samek
spoluzakladatel firmy Involve
www.involve.cz lubos.samek@involve.cz 725 805 074

S Martinem jsem pracoval na několika projektech, vždy na mě udělal dojem svou rychlostí, spolehlivostí, smyslem pro detail a schopností držet se přesných parametrů projektů. Je to velice tvůrčí designér a král svého řemesla. Bude mi potěšením s ním kdykoli znovu spolupracovat.

Antonín Parma
Creative Director / Partner ve společnosti Nydrle
nydrle.net

Martina jsme si vybrali pro design kampaňového webu ukazse.net. Jak se brzy ukázalo, byla to šťastná volba a naprostá trefa do černého. Martin do celého projektu vnesl spoustu inspirujících myšlenek, dovedl utřídit naše nápady a přenést je do zdařilého minimalistického designu, který dokonale vystihl povahu projektu. Čeho si ale ceníme dvojnásob? Fungující komunikace. S Martinem je radost spolupracovat. Za všech okolností je pozitivní, spolehlivý a profesionální a do projektu navíc vnese dávku preciznosti, kreativity a zkušeností. Všem vřele doporučuji!

Radim Dittrich
Creative director Action Please
actionplease.cz

Martin Valas je grafik, který nezpracovává projekt jen povrchně, ale zkoumá i jeho hlubší podstatu. Velmi si zakládá na souladu formy a obsahu. Jeho přístup ke klientům je ryze osobitý a svým způsobem ohromující. Jeho pohled na věc naše společné projekty vždy posune novým, nečekaným směrem. Martina si pro jeho profesionální přístup a maximální nasazení na svěřených projektech velmi vážím a je mi ctí s ním pracovat.

Marek Krška
vedoucí marketingového oddělení ve společnosti NetDirect s.r.o.

S Martinem Valasem jako firma spolupracujeme od konce roku 2011. Byl u zrodu nového webdesignu, firemní a produktové literatury, prezentací a dalších marketingových projektů. Ve svém přístupu je důsledný a pečlivý. Nerad činí kompromisy v kvalitě výsledné práce. Má vynikající analytické schopnosti, které často vygenerují nápadité řešení. Pro naši firmu podnikající v B2B se složitým produktem je velkou výhodou i Martinovo technické vzdělání.

Petr Blaško
marketingový ředitel Soma Engineering
www.soma-eng.com

Na Martina Valase jsme dostali doporučení od jiného grafika, který neměl bohužel volné kapacity. Martin nám doporučil místo toho začít ihned tvořit grafiku podle našich představ, si nejdříve nechat vytvořit profesionální texty copywriterem, wireframy a UX, rovnou nám také jednu firmu doporučil. I když jsme ze začátku byli k tomuto postupu docela skeptičtí, někde uvnitř jsme cítili, že by to mohlo být ono a šli jsme do toho :). Martinovi jsme za toto doporučení vděční, vše dopadlo skvěle, výsledek se nám moc líbí. Na textech a wireframech následně začal Martin stavět grafiku, čemuž ještě předcházela analýza konkurence po grafické stránce a diskuse o tom, jaký feeling by měl náš nový web vyvolávat. Martin to trefil přesně podle našich představ a korektur bylo jen minimum. Celkově máme ze spolupráce super pocit, vše bylo precizní, rychlé reakce, nebyla potřeba ani osobní schůzka – Martina jsme vlastně naživo nikdy neviděli :-) stačil nám k tomu internet a videocally. Martine děkujeme!

Jan Mikeš
CTO & Co-founder
entry.do jan@entrydo.com