Michael Illa

projektový manažer se specializací na IT

Status: kapacita zcela naplněna do 06/2025 Působnost: celá ČR

Jsem všestranný projektový manažer se skvělou znalostí digitálního světa. Firmám nejčastěji pomáhám řídit IT projekty, především vývoj středně velkých a větších webových aplikací. Právě online aplikace jsou mou nejsilnější stránkou. Pokud rozjíždíte nový digitální projekt a chybí vám kompetentní osoba, která by zvládla ohlídat jeho zdárný průběh, oslovte mne.

Od roku 2012, kdy jsem se začal managementu věnovat, mi pod rukama prošly desítky projektů. U všech jsem projektově řídil jejich vývoj, některé z nich jsem následně rozvíjel i jako produkty. Mezi nejvýznamnější řadím například Easytask, IdeaHub a Digiskills. Jejich podrobnější popis najdete v galerii referenčních projektů.

Nesnažím se pouze projekty řídit, ale sám přikládám ruku k dílu a dokážu nahradit některé členy projektových týmů, které IT projekty zpravidla vyžadují. Ačkoli neprogramuji, IT rozumím a díky tomu pasuji přesně mezi zadavatele projektů a programátory – dokážu totiž komunikovat s oběma stranami jejich řečí. Zadavatelům jsem schopen obratem posoudit jejich záměr z technického hlediska, programátorům zase naplánovat a předat úkoly tak, aby se mohli soustředit jen na psaní kódu.

Galerie referenčních projektů

Easytask.cz – řízení vývoje a následně i rozvoje aplikace Easytask Škoda eZEBRA 2.0 Výuka projektového řízení na KISK MUNI Vzdělávací platforma Digiskills Chatbot Amos a KuBa
Zobrazit všech 6 náhledů

Jaké činnosti jsou každodenní pracovní náplní digitálního projekťáka?

Vedení projektového týmu, řízení IT dodavatelů, zajišťování technologického zázemí (servery, zavádění aplikací apod.), navrhování technologických řešení, sepisování specifikací, vedení kolegů k maximální samostatnosti při práci s technologiemi, outsourcing a další.

Úspěchy:

  • Řízení vývoje a následně i rozvoje aplikace Easytask, kterou v dobách největší slávy aktivně používalo kolem 10 000 lidí.
  • Spolupráce s firmou Škoda Auto, na jejichž projektech se již dlouhodobě (přes 2 roky) podílím jako externista, a za tu dobu jsme dali dohromady novou verzi komplexní celofiremní aplikace a vytvořili úplně novou crowdstormingovou aplikaci.

Vzdělání:

  • Série školení pro projektové manažery Miry Vlacha
  • Certifikát PRINCE2® Foundation
  • Masarykova univerzita Brno, obor Právo a právní věda (2012–2017)
Michael Illa

Kontakty

Michael Illa
Elplova 2067/6
Brno
628 00
Mobil:728 397 014
Email:ja@michael-illa.cz
Web:michael-illa.cz
LinkedIn:michael-illa
Účet:2293536093/0800 (Česká spořitelna)
IČ:05265894 (plátce DPH)
DIČ:CZ9308164129

Doporučení
z první ruky

Michael je naprosto unikátní. Díky jeho obrovské znalosti světa IT a schopnosti naučit se téměř cokoli se pro nás stal nepostradatelným kolegou a úspěšně odřídil desítky menších i větších projektů. Má obrovský cit pro detail, což společně s jeho flexibilitou a prozákaznickým přístupem tvoří skvělou kombinaci nejen pro projektový management, ale pro jakékoli zákaznické či interní projekty.

Mgr. Filip Dřímalka

odborník na digitální transformaci firem