Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Michael Illa

Michael Illa

projektový manažer se specializací na IT

Michael Illa

Jsem všestranný projektový manažer se skvělou znalostí digitálního světa. Firmám nejčastěji pomáhám řídit IT projekty, především vývoj středně velkých a větších webových aplikací. Právě online aplikace jsou mou nejsilnější stránkou. Pokud rozjíždíte nový digitální projekt a chybí vám kompetentní osoba, která by zvládla ohlídat jeho zdárný průběh, oslovte mne.

Od roku 2012, kdy jsem se začal managementu věnovat, mi pod rukama prošly desítky projektů. U všech jsem projektově řídil jejich vývoj, některé z nich jsem následně rozvíjel i jako produkty. Mezi nejvýznamnější řadím například Easytask, IdeaHub a Digiskills. Jejich podrobnější popis najdete v galerii referenčních projektů.

Nesnažím se pouze projekty řídit, ale sám přikládám ruku k dílu a dokážu nahradit některé členy projektových týmů, které IT projekty zpravidla vyžadují. Ačkoli neprogramuji, IT rozumím a díky tomu pasuji přesně mezi zadavatele projektů a programátory – dokážu totiž komunikovat s oběma stranami jejich řečí. Zadavatelům jsem schopen obratem posoudit jejich záměr z technického hlediska, programátorům zase naplánovat a předat úkoly tak, aby se mohli soustředit jen na psaní kódu.

Galerie referenčních projektů:

Easytask.cz – řízení vývoje a následně i rozvoje aplikace EasytaskŠkoda eZEBRA 2.0Webová a mobilní aplikace IdeaHubVzdělávací platforma DigiskillsChatbot Amos a KuBa

Status:

volná kapacita cca 30 hodin měsíčně

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Jaké činnosti jsou každodenní pracovní náplní digitálního projekťáka?

Vedení projektového týmu, řízení IT dodavatelů, zajišťování technologického zázemí (servery, zavádění aplikací apod.), navrhování technologických řešení, sepisování specifikací, vedení kolegů k maximální samostatnosti při práci s technologiemi, outsourcing a další.

Úspěchy:

  • Řízení vývoje a následně i rozvoje aplikace Easytask, kterou v dobách největší slávy aktivně používalo kolem 10 000 lidí.
  • Spolupráce s firmou Škoda Auto, na jejichž projektech se již dlouhodobě (přes 2 roky) podílím jako externista, a za tu dobu jsme dali dohromady novou verzi komplexní celofiremní aplikace a vytvořili úplně novou crowdstormingovou aplikaci.

Vzdělání:

  • Série školení pro projektové manažery Miry Vlacha
  • Certifikát PRINCE2® Foundation
  • Masarykova univerzita Brno, obor Právo a právní věda (2012–2017)

Kontaktní informace

Michael Illa
Elplova 2067/6
Brno
628 00
Mobil:728 397 014
Email:ja@michael-illa.cz
Web:michael-illa.cz
LinkedIn:LinkedIn michael-illa
Účet:2293536093 / 0800 (Česká spořitelna)
:05265894 (plátce DPH)
DIČ:CZ9308164129

Doporučení z první ruky

Michael je naprosto unikátní. Díky jeho obrovské znalosti světa IT a schopnosti naučit se téměř cokoli se pro nás stal nepostradatelným kolegou a úspěšně odřídil desítky menších i větších projektů. Má obrovský cit pro detail, což společně s jeho flexibilitou a prozákaznickým přístupem tvoří skvělou kombinaci nejen pro projektový management, ale pro jakékoli zákaznické či interní projekty.
Mgr. Filip Dřímalka
odborník na digitální transformaci firem

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS