Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Michal Bureš, Ph.D.

Ing. Michal Bureš, Ph.D.

autorizovaný stavební inženýr a projektant se specializací na pasivní domy

Ing. Michal Bureš, Ph.D.
Ing. Michal Bureš, Ph.D. - logo

Jsem stavební inženýr a projektant. Mou specializací a profesní láskou jsou energeticky efektivní rodinné domy a moderní dřevostavby. Kladu si za cíl být oporou a dobrým rádcem stavebníkům. Mám přes 10 let zkušeností a za tu dobu jsem se podílel na projektech více než šedesáti úsporných rodinných domů. Nabízím:

 • Pasivní domy od projektu po realizaci – vypracování všech stupňů projektové dokumentace novostaveb a rekonstrukcí s důrazem na kvalitní bydlení a zdravé vnitřní prostředí; moderní difúzně otevřené dřevostavby i domy zděné; spolupráce na přírodních stavbách ze slámy a hlíny s Danielem Grmelou.
 • Větrání s rekuperací tepla – projektování i vlastnoruční realizace návrhů se zárukou kvalitně odvedené práce; minimální hlučnost a ovlivnění estetiky interiéru, maximální efektivita provozu.
 • Nová zelená úsporám – pomoc s vyřízením dotace na snížení energetické náročnosti stávajících rodinných domů (zateplení, výměna oken, zdroje tepla atd.) či výstavbu domů s velmi nízkou energetickou náročností, program Dešťovka.
 • Průkazy energetické náročnosti budov, energetické optimalizace – vypracování PENB, který je povinnou součástí dokumentace při výstavbě nových budov a při energeticky významných změnách stávajících budov; energetické audity; optimalizace budov do pasivního standardu podle TNI nebo PHPP.
 • Technický dozor investora – dohlížení na technickou kvalitu stavby a prováděných prací; odborné vedení svépomocných staveb; kontrolní měření vzduchotěsnosti Blowerdoor testem.
 • Odborné poradenství – nezávislé konzultace pro stavby v různé fázi svého vzniku nebo posouzení již hotového projektu včetně návrhů na jeho možné zlepšení.

Má kancelář je součástí pasivní dřevostavby v Praze, kterou jsme svépomocně postavili v roce 2017. Fungování takového domu proto mohu s klienty probrat přímo na místě, a to do nejmenších detailů.

Specializované projektové práce pro pasivní domy (větrání s rekuperací, vytápění a příprava teplé vody, složité detaily) zpracovávám osobně. Díky široké síti kontaktů také dokáži doporučit spolehlivé řemeslníky a firmy.

Aktivně se podílím na činnostech výzkumného centra ČVUT v Praze v oboru stavební tepelné techniky a konstrukcí pro pasivní domy. Účastním se konferencí a seminářů s tematikou energeticky úsporných staveb a jejich provádění. Od roku 2016 lektoruji kurz Projektování budov a návrh technologií pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie pro Českou komoru autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

Ukázky realizací:

Pasivní dřevostavba Praha 6Pasivní RD KamenicePasivní RD KameniceRenovace baťovského domku do nízkoenergetického standarduRenovace baťovského domku do nízkoenergetického standardu
Zobrazit všech 14 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

Praha, střední Čechy

Kategorie katalogu:

Vzdělání

 • 2011–2017 doktorské studium pod vedením prof. Ing. Jana Tywoniaka,CSc., disertační práce na téma Vývoj lehkého obvodového pláště na bázi dřeva – konstrukční a stavebně fyzikální souvislosti (titul Ph.D.)
 • 2009–2014 studium oboru Tvorba nábytku a dřevěné konstrukce, Vyšší odborná škola Volyně
 • 2005–2011 bakalářské studium oboru Architektura a stavitelství, magisterské studium oboru Budovy a prostředí, Fakulta stavební, ČVUT v Praze (titul Ing.)
 • 2001–2005 maturitní studium oboru Pozemní stavby, Střední průmyslová škola stavební, Valašské Meziříčí

Další zkušenosti a ocenění

 • 2017 – svépomocná stavba vlastního pasivního rodinného domu
 • 2015 – získání autorizace ČKAIT pro Pozemní stavby, č. 1302307
 • 2012 – získání titulu Inovace roku 2012 v soutěži Nejlepší český energetický a ekologický projekt 2012 za vývoj obvodového pláště Envilop, který byl součástí mé disertační práce
 • 2007 a 2010 – účast na mezinárodních konferencích Udržitelná výstavba budov ve střední Evropě
 • 2007 – práce na stavbě sluneční školy v indických Himálajích
 • 1. cena v soutěži o nejlepší článek z oblasti udržitelné výstavby – Šetrné budovy 2009
 • cena děkanky FSv ČVUT prof. Ing. Aleny Kohoutkové, CSc. za studentský projekt výukového centra v Horním Maršově
 • 2. místo za studentský projekt rekonverze bytové domu v Plzni – studentská cena Enviros
 • spoluautorství knihy Sledování energetických vlastností pasivních domů
 • aktivní práce s termovizní diagnostikou a provádění Blowerdoor testů
 • certifikovaný montážník rekuperačních jednotek Brink a Atrea a alarmů Jablotron
 • certifikovaný poradce SBToolCZ pro bytové stavby a autor částí letní a zimní tepelná pohoda této metodiky

Kontaktní informace

Ing. Michal Bureš, Ph.D. [ mapka ]
Březanova 567/8
Praha 6
163 00
Mobil:606 456 924
Email:michal@bures-projekty.cz
Web:bures-projekty.cz
Účet:670100 – 2213542216 / 6210 (mBank)
:76488624 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Michal je úžasný člověk a poctivý profesionál. Práce s ním je potěšením, pokud se chcete aktivně a tvořivě podílet na návrhu svého bydlení. Pracovali jsme s ním na konceptu našeho domu, byli jsme nároční jako zadavatelé a i terén byl náročný svojí svažitostí. Michal přijal tuto náročnost jako výzvu a celou dobu bylo cítit, že ho práce baví a zajímá. Zpracovali jsme snad 6 variant; některé ve dvou modifikacích. Výsledný koncept v mnoha ohledech předčil naše očekávání a sami jsme zvědavi, kam se posuneme v rámci projektu a realizace. Michale děkujeme, ať se Ti nadále daří a ať mají lidé z Tvojí práce radost.
David Formánek

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS