Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Michal Bureš, Ph.D. > Doporučení

Doporučení z první ruky

Ing. Michal Bureš, Ph.D. — autorizovaný stavební inženýr a projektant se specializací na pasivní domy

Zobrazuji všechna 3 doporučení prezentace Ing. Michal Bureš, Ph.D.:
Vstřícný přístup, výborná spolupráce při projektování domu i během vlastní stavby. Pan Bureš nám vyprojektoval pasivní dům, pomohl se všemi povoleními, vyřízením státní dotace na pasivní dům i výběrem materiálů a technických zařízení do domu. Naprostá spokojenost.

Alan Kašpar

alan.kaspar@seznam.cz ~ 725 684 999
Mohu vřele doporučit služby Ing. Michala Bureše, Ph.D., který je autorem projektu našeho rodinného domu v Berouně v ulici Na Veselou, čp 990. Michala jsme oslovili na základě dvou nezávislých doporučení a své volby jsme nelitovali. Kromě vypracování projektu působil během dvou let stavby také jako stavební dozor, což byla v celém procesu dost zásadní funkce vzhledem k tomu, že stavba vznikala z velké míry svépomocí. Podmínky pro stavbu domu byly na našem pozemku náročné, neboť je úzký a nachází se ve svažitém terénu. Navržený projekt citlivě respektoval charakter pozemku, takže stavba kopíruje svah a díky modřínovému obkladu části fasády dobře zapadá do původní zástavby i širšího prostředí bývalé zahrádkářské kolonie. Doporučil geologický průzkum, na základě něhož vznikla velmi funkční varianta založení domu, která nám ve výsledku také ušetřila část nákladů. Chtěli jsme dům v nízkoenergetickém standardu vytápěný dřevem, Michal navrhl optimální řešení, co se použité izolace týká i systému vytápění (vč. přípravy na budoucí solární panely). Velmi funkčně a uživatelsky příjemně navrhl vnitřní dispozice domu, ale také některé exteriérové prvky (zelená střecha, umístění retenční nádoby, přilehlé stání pro auto, molo a východ z kuchyně na zahradu). Přitom vždy respektoval naše požadavky a připomínky, kterých nebylo málo. Zásadními pozitivními aspekty spolupráce s Ing. Michalem Burešem jsou spolehlivost, příjemná a včasná komunikace, profesionalita a erudice, ochota a schopnost poradit a pomoci při řešení banálních i složitých problémů, zájem o průběh realizace od začátku do konce stavby a bezproblémové zhotovení všech požadovaných výstupů (projekt domu, přípojek, retenční nádrže, napojení na komunikaci, zápisy stavebních dohlídek, protokoly potřebné ke kolaudaci domu).

Václav Kovář

vaclav@lunchmeat.cz
Spolupráci s Michalem Burešem můžeme doporučit. Udělal nám projekt k novostavbě RD a spolupráce byla výborná. Prakticky po prvním sezení pochopil naše představy a hned prvním návrhem se trefil do našeho stylu a vkusu. Ačkoliv nám předložil i další koncepty, zaujal nás ten první. Dále už jsme to jen ladili k naší spokojenosti. Komunikace byla výborná, ačkoliv i díky koronaviru trochu složitější. Michal dokázal všechny naše všetečné otázky zodpovědět, abychom jim i my laici porozuměli. Také support při řešení problémů byl výtečný. Kdybychom stavěli znovu, oslovili bychom ho znovu.

Věra Hammerová

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS