Doporučení z první ruky

Ing. Michal Bureš, Ph.D. — architekt, stavební inženýr a projektant se specializací na pasivní domy a moderní dřevostavby


Zobrazuji všech 9 doporučení

Vstřícný přístup, výborná spolupráce při projektování domu i během vlastní stavby. Pan Bureš nám vyprojektoval pasivní dům, pomohl se všemi povoleními, vyřízením státní dotace na pasivní dům i výběrem materiálů a technických zařízení do domu. Naprostá spokojenost.

Alan Kašpar
alan.kaspar@seznam.cz 725 684 999

Mohu vřele doporučit služby Ing. Michala Bureše, Ph.D., který je autorem projektu našeho rodinného domu v Berouně v ulici Na Veselou, čp 990. Michala jsme oslovili na základě dvou nezávislých doporučení a své volby jsme nelitovali. Kromě vypracování projektu působil během dvou let stavby také jako stavební dozor, což byla v celém procesu dost zásadní funkce vzhledem k tomu, že stavba vznikala z velké míry svépomocí. Podmínky pro stavbu domu byly na našem pozemku náročné, neboť je úzký a nachází se ve svažitém terénu. Navržený projekt citlivě respektoval charakter pozemku, takže stavba kopíruje svah a díky modřínovému obkladu části fasády dobře zapadá do původní zástavby i širšího prostředí bývalé zahrádkářské kolonie. Doporučil geologický průzkum, na základě něhož vznikla velmi funkční varianta založení domu, která nám ve výsledku také ušetřila část nákladů. Chtěli jsme dům v nízkoenergetickém standardu vytápěný dřevem, Michal navrhl optimální řešení, co se použité izolace týká i systému vytápění (vč. přípravy na budoucí solární panely). Velmi funkčně a uživatelsky příjemně navrhl vnitřní dispozice domu, ale také některé exteriérové prvky (zelená střecha, umístění retenční nádoby, přilehlé stání pro auto, molo a východ z kuchyně na zahradu). Přitom vždy respektoval naše požadavky a připomínky, kterých nebylo málo. Zásadními pozitivními aspekty spolupráce s Ing. Michalem Burešem jsou spolehlivost, příjemná a včasná komunikace, profesionalita a erudice, ochota a schopnost poradit a pomoci při řešení banálních i složitých problémů, zájem o průběh realizace od začátku do konce stavby a bezproblémové zhotovení všech požadovaných výstupů (projekt domu, přípojek, retenční nádrže, napojení na komunikaci, zápisy stavebních dohlídek, protokoly potřebné ke kolaudaci domu).

Václav Kovář
vaclav@lunchmeat.cz

Spolupráci s Michalem Burešem můžeme doporučit. Udělal nám projekt k novostavbě RD a spolupráce byla výborná. Prakticky po prvním sezení pochopil naše představy a hned prvním návrhem se trefil do našeho stylu a vkusu. Ačkoliv nám předložil i další koncepty, zaujal nás ten první. Dále už jsme to jen ladili k naší spokojenosti. Komunikace byla výborná, ačkoliv i díky koronaviru trochu složitější. Michal dokázal všechny naše všetečné otázky zodpovědět, abychom jim i my laici porozuměli. Také support při řešení problémů byl výtečný. Kdybychom stavěli znovu, oslovili bychom ho znovu.

Věra Hammerová

S panem Burešem jsme měli příjemnou spolupráci nad realizací projektu naší pasivní dřevostavby z CLT panelů včetně stavebního dozoru a projektu pro dotaci Zelená úsporám. Rychlá komunikace, příjemné jednání, dobré nápady. Vše proběhlo včas a za příjemné atmosféry. Profesionální přístup. Pan Bureš nám i po roce bydlení rád poradí na naše otázky ohledně nedodělků okolo domu. Je velmi vstřícný. Jsem ráda, že jsem jeho kontakt na internetu objevila a do spolupráce jsme šli i přesto, že jsme neměli žádná doporučení z okolí.

Tereza Pichlová

Michal je úžasný člověk a poctivý profesionál. Práce s ním je potěšením, pokud se chcete aktivně a tvořivě podílet na návrhu svého bydlení. Pracovali jsme s ním na konceptu našeho domu, byli jsme nároční jako zadavatelé a i terén byl náročný svojí svažitostí. Michal přijal tuto náročnost jako výzvu a celou dobu bylo cítit, že ho práce baví a zajímá. Zpracovali jsme snad 6 variant; některé ve dvou modifikacích. Výsledný koncept v mnoha ohledech předčil naše očekávání a sami jsme zvědavi, kam se posuneme v rámci projektu a realizace. Michale děkujeme, ať se Ti nadále daří a ať mají lidé z Tvojí práce radost.

David Formánek
formanek@gmail.com 720 111 775

Michala jsem potkal náhodou na kamarádově svatbě a bavili jsme se o projektu na rekonstrukci mého RD. Popravdě bych sám ani nečekal, že se mi bude později věnovat, protože „můj projekt“ byl malý a značně náročný, pro projektanta Michalovy úrovně určitě nic atraktivního. Vždy vycházel vstříc mým tužbám a pokud nebyly moc reálné, nebál se mi to říct. Myslím, že jsme společně vytvořili dobrý prostor, ve kterém budu brzy žít. Michala můžu jen doporučit!!! Pozn.: Rekonstrukci momentálně brzdí nevyřízená přeložka sítě, ale brzy už se dají věci do pohybu.

Stanislav Křížek
RD rekonstrukce svépomocí, Jivina u Hořovic, čp. 42.

Michala Bureše nám doporučili známí, kteří s ním nedávno spolupracovali na novostavbě svého domu. Na jejich projektu se nám líbilo vše, zejména řešení velmi složitého terénu. Když jsme zjistili, že se Michal specializuje na dřevostavby, byli jsme přesvědčeni, že je pro nás tím pravým architektem. Michal nám pomohl navrhnout novou přístavbu k našemu stávajícímu studiu, musel najít nejlepší řešení našeho zadání a byl trpělivý a pozorný a připravený hledat alternativy, dokud jsme nebyli spokojeni. Michal má smysl pro detail a věnuje maximální péči správné dokumentaci a vyřízení stavebního povolení dle místních předpisů. Michal nám také dokázal poradit s materiály a dotacemi, které nám ušetřily peníze. Michal je dochvilný a dobře komunikuje. Je vším, v co jsme doufali: profesionální, flexibilní, inovativní a obětavý.

Dmitri Berzon
drawinglive.net

Pan Bureš nám projektoval pasivní dům, komunikace a zpracování dokumentace byla perfektní. Vzhledem k tomu, že jsme celý dům stavěli svépomocí, obraceli jsme se na něj i s dotazy při samotné stavbě a vždy nám ochotně a rychle pomohl. Se spoluprací s ním jsme byli velmi spokojeni a doporučujeme.

Kristýna Kučerová

Michal nám pomáhal na projektu, který byl už ze své podstaty dost problematický a specifický - stavba dřevostavby pro studentskou mezinárodní soutěž (tj. navrhovali a stavěli ho z větší části sami studenti), který se navíc po postavení musel rozebrat, převézt a ve velmi krátkém čase (14 dní) znovu postavit na místě finále soutěže. Už během projektu konzultoval se studenty návrhy detailů s ohledem na technologická specifika stavby a její nutné demontáže + rychlé montáže. Poté navíc v podstatě ze dne na den připravil všechny detaily nutné pro prefabrikaci dřevěných panelů, když se zjistilo, že studenti toto nejsou schopni v termínu požadovaném výrobním závodem zvládnout. Během montáže pak stavbu dozoroval a řídil studenty, kteří i přes svou nezkušenost (bylo to jejich první setkání s reálnou stavbou) byli nakonec schopni dům postavit, a to například včetně zajištění velmi dobré vzduchotěsnosti. Navíc jsme během stavby měli dost změn díky problémům s dodávkami materiálů, nedostatku studentů na práci ap. a Michal dokázal na všechno reagovat a operativně přizpůsobit stavbu a řešit vše za pochodu. A to i během 14denní montážní smršti na finále, kde zvládl dobře odhadovat a operativně přizpůsobovat činnosti podle toho, jak rychle to studentům šlo a co za problémy se za pochodu vynořilo.

Ing. Kateřina Sojková, Ph.D.
vědecko-výzkumný a akademický pracovník na ČVUT
firstlife.cz