Ing. Michal Kovařík

technický dozor a kontrolor výstavby pasivních domů

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR; Praha a Středočeský kraj, po dohodě celá ČR

Budu váš technický dozor a pohlídám, aby stavba byla zdravá, kvalitní a s vysokou užitnou hodnotou. Kontrolu provádím do posledního detailu, jako by šlo o můj vlastní dům. Mou specializací jsou pasivní a nízkoenergetické domy, ať už se jedná o zděnou stavbu, dřevostavbu či třeba alternativní dům ze slámy s hliněnými omítkami.

  • Technický dozor a kontrola staveb – průběžný i jednorázový dozor a kontrola výstavby pasivních domů či domů s téměř nulovou spotřebou energie nebo rekonstrukcí starších staveb do nízkoenergetického standardu.
  • Kompletní koordinace rekonstrukce domů – do pasivního či nízkoenergetického standardu (zejména v případě realizace svépomocí).
  • Poradenství při/před/po realizaci stavby – posuzuji stavbu jako celek i jednotlivé detaily, zajistím související administrativu (např. vyřízení dotace z programu Nová zelená úsporám a Dešťovka), energetické posouzení, optimalizaci stavby nebo ekonomické vyhodnocení (provozní/investiční náklady).
  • Zaškolení pracovníků na stavbě – seznámím vás i pracovníky se základními principy stejně jako se stavebními detaily (např. prostupy obálkou stavby), poradím s použitím vhodných materiálů, upozorním na důsledné dodržení technologií apod.

Ve stavebnictví se pohybuji od roku 2001, kdy jsem začínal jako účetní a ekonom. Od roku 2008 jsem pak coby spolumajitel a jednatel stavební společnosti okusil naplno české stavebnictví od získávání zakázek, smluvní dokumentace až po přípravu staveb, jednání s dodavateli i zákazníky, realizace a závěrečné vyúčtování. Posledních sedm let se aktivně zajímám o výstavbu a rekonstrukci pasivních/nízkoenergetických staveb. Právě díky ekonomickému vzdělání a komplexnímu přehledu v oblasti pasivních staveb, vám mohu nabídnout benefity navíc oproti běžnému stavebnímu dozoru. Přehled vybraných realizovaných zakázek najdete na mé stránce ZdraváStavba.cz.

Vystudoval jsem ekonomii a následně i přípravu a realizaci staveb. Průběžně se vzdělávám na odborných seminářích, účastním se workshopů a setkávám se s kolegy z oboru, abych mohl klientům nabízet co nejlepší služby. Jsem členem Centra pasivního domu, pod jehož hlavičkou jsem mj. v září 2017 poskytoval poradenství v rámci stavebního veletrhu For Arch 2017.

Galerie staveb

Technický dozor pro pasivní rodinný dům v obci Zeleneč Technický dozor při rekonstrukci rodinného domu z 60. let v Praze Vokovicích Technický dozor při stavbě nízkoenergetického rodinného domu ve Stránčicích
Ing. Michal Kovařík
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Michal Kovařík
zdravastavba.cz
Čechova 300/25
Praha 7
170 00
Mobil:602 215 572
Email:michal@zdravastavba.cz
Web:www.zdravastavba.cz
Facebook:zdravastavba.cz
LinkedIn:kovarik-michal
WhatsApp:420602215572
Účet:2800809042/2010 (Fio)
IČ:01605291 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

Michala Kovaříka jsme poptali na technický dozor nízkoenergetické dřevostavby v Praze. Michal Kovařík po celou dobu aktivně vstupoval do tvorby projektové dokumentace, volby ekologických materiálů i správnosti prováděných technologií. Navrhl mnoho užitečných zlepšení a pečlivě hlídal každý detail. Celá spolupráce byla profesně i lidsky velmi příjemná, vždy reagoval rychle a věcně. Jeho práci velmi rádi doporučujeme!

Jakub Kadeřávek
Jakub Kadeřávek

seniorní vývojář a kodér na platformě WordPress