Mikoláš Voborský

expert na webdesign firemních webů

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celý svět, osobně Praha

👑 Tvořím weby, které pomáhají v podnikání.

Skrze precizní webový design řeším problémy a maximalizuji nevyužité příležitosti firem. Specializuji se na firemní webové stránky (nedělám e-shopy ani mobilní či webové aplikace), které designuji se zaměřením na zvyšování důvěryhodnosti, utvrzení positioningu, sběru poptávek a zvyšování konverzí.

 • Design propojuji s analytikou a návratností investice.
 • Za více než 5 let zkušeností se 40+ klienty jsem vytvořil proces, který zajistí bezproblémovou spolupráci a nadstandardní výstup.
 • Mám klienty i mimo ČR a jsem držitel certifikátu C2 Proficiency, což je dokladem nejvyšší možné úrovně angličtiny.

♻️ Zajistím kompletní realizaci webových stránek od průzkumu odvětví po implementaci a následné spuštění a správu. Osobně se specializuji na designovou část projektu — designování perfektního řešení dle identifikovaného cíle a problému klienta.

Postarám se o:

 • průzkum (odvětví, konkurence, trhu),
 • strategii (cílová skupina, cíle projektu a metriky),
 • strukturu stránek (sitemap),
 • wireframe a finální design s prototypem připravený na implementaci.

Technickou část projektu předávám na implementaci expertům, se kterými dlouhodobě spolupracuji. Celý proces tvorby kontroluji a řídím, čímž zajišťuji, že finální výstup plní všechny požadavky. SEO a copywriting konzultuji s experty v průběhu celého projektu. Po spuštění webu s klientem aktivně spolupracuji na optimalizaci a úpravě webu, aby dosáhl svého maximálního potenciálu.

Proč se mnou spolupracovat?

 • Transparentnost – Vybírám si jen klienty, se kterými si sednu a kde jsem si naprosto jistý, že jim mohu pomoci. Vždy navrhuji takové řešení, které je nejlepší pro klienta, ne pro mě.
 • Propojení s byznysem – Mám silný přesah do podnikání a rozumím strategickému, finančnímu nebo marketingovému plánování. Nevytvářím jen hezký web, ale nástroj, který řeší byznys problémy. U každého projektu absorbuji o daném odvětví co nejvíce informací, díky čemuž jsem schopen vytvořit to nejlepší možné řešení.
 • Nezávislost – Weby nasazuji na CMS systémy WordPress či Webflow. Věřím, že s webem by se mělo neustále pracovat, a proto cílím na to, aby si klient mohl web sám základně spravovat a aktivně přidávat či upravovat obsah bez mé pomoci. Zároveň tím zajišťuji, že pokud by si klient z jakéhokoliv důvodu přál ukončit spolupráci, může jednoduše najít jiného dodavatele a dál s webem pracovat. Žádné předělávání.
 • Maximální péče – Zakládám si na rychlé a transparentní komunikaci. Odpovídám do 24 hodin. Problémy oznamuji a nechodím kolem horké kaše – místo toho hned navrhuji řešení, jak problém překonat a posunout se tak dál. Mým cílem je maximálně zjednodušit proces redesignu nebo tvorby webových stránek se vším všudy včetně propojování s dalšími experty z odvětví.

Spolupráce s freelancery

Při tvorbě či redesignu webových stránek je často potřeba spousta dalších služeb. Proto spolupracuji s celou řadou externích specialistů, kteří zajistí prvotřídní služby. Při tvorbě webu klienty propojím s vhodnými experty dle jejich potřeb. Pomáhám tak řešit branding, firemní fotografie či videa, marketingovou strategii, copywriting, nastavení SEO, analytiku a další služby. Snažím se tak klientům maximálně zjednodušit celý proces tvorby webových stránek, aby klient komunikoval pouze s jedním člověk a měl v celém procesu jasno.

Vybrané reference

 • Ematiq – Design firemních webových stránek s primárním cílem přilákat nové potenciální zaměstnance a přihlásit se na otevřené pozice.
 • Grand Hospitality – Komplexní projekt, v rámci kterého jsem vytvářel celkovou strategii a branding. Primárním cílem webu bylo usnadnit majiteli Martinu Komárkovi práci při obchodních jednáních a sloužit jako první kontaktní bod mezi Grand Hospitality a potenciálním klientem. Web jasně vysvětluje, co Grand Hospitality dělá, jaké projekty již realizovalo a buduje expertní pozici firmy.
 • Vertex Fund – Prezentační web, jelikož cílem je zvýšit kredibilitu a expertní pozici nemovitostního fondu, získávat leady na potenciální investory a představit současné projekty fondu.
 • Nekrachni – Prezentační web, představující projekt pro potenciální partnery, investory či dárce. Zároveň web obsahuje portál pro učitele základních a středních škol, kam se mohou přihlásit a stáhnout si výukové materiály o finanční gramotnosti.
 • The Old Yard Rychvald – Kompletní webové stránky zámku, který funguje jako 4* hotel a zároveň jako svatební místo. Primárním cílem webu je prezentovat úchvatnost tohoto místa a přimět uživatele vyplnit poptávku. Za 8 měsíců web drží konverzní poměr přes 3 % s průměrnými novými měsíčními uživateli přes 1800.
 • Optika Dejvice – Realizace webových stránek pro 2 optiky v Praze. Primárním cílem bylo implementovat rezervační systém na objednávání pro klienty, který by ušetřil čas jak klientovi, tak jeho zákazníkům. Za 2 měsíce od spuštění optiky obdržely rekordní počet rezervací s nárůstem o více než 100 %.
 • Bajard – Dlouholetá péče o flotilu webů zdravotnické společnosti Bajard s.r.o., která vlastní zdravotnická zařízení po celé Praze a Brně. Pravidelně všechny weby spravuji, upravuji UX a dohlížím na hladký provoz a bezpečnost všech webů.
 • Nevyhasni – Design komplexního webu a rozcestníku pro neziskový projekt. Primárním cílem je informovat širokou veřejnost o problému syndromu vyhoření. Zároveň je na webu test rizika syndromu vyhoření, který si může kdokoliv zdarma vyplnit.
Mikoláš Voborský

Kontakty

Mikoláš Voborský
Neklanova 105/7
Praha 2
128 00
Mobil:737 499 315
Email:miko.voborsky@gmail.com
Web:www.mikolasvoborsky.com
Instagram:mikolasdesigns
LinkedIn:mikolasvoborsky
Behance:mikolasvoborsky
Dribbble:mikolasvoborsky
Účet:274093099/0300 (ČSOB)
IČ:14152045

Doporučení
z první ruky

S Mikolášem spolupracuji přes 3 roky a vždy jsem byl maximálně spokojený. Nasazení, všestrannost, dodržování termínů, angažovanost - tyto kvality jsou mu více než blízké. Pracovali jsme spolu na projektech pro firmy Ematiq, Tisknirychle, Samba nebo NINFTA. Odvádí také skvělou práci jako spoluzakladatel projektu Nevyhasni. Vždy jednoznačná spokojenost. Mohu vřele doporučit!

David Artur Fiedler
David Artur Fiedler

expert na sociální sítě a e-mail marketing