Bc. Milan Sedláček

nezávislý propagátor vína a poradce v oboru vinohradnictví a vinařství

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR; Slovensko

Profesionální odborné poradenství pro nově zakládaná vinařství a výrobu vína; také další služby v oboru vinařství a vinohradnictví, vše na základě více než 35leté praxe:

 • plánování a výsadba vinic, ochrana vinohradů, agronomie, ošetření a technologie zpracování hroznů
 • poradenství při výrobě vína moderními i historickými postupy (řízené kvašení, autentická vína, kacheti apod.)
 • marketing a budování značky, orientace ve věcech vinařského práva a zákonů
 • řízené zábavné ochutnávky vín v celé ČR a SR pro skupiny milovníků a znalců vín

Rozsáhlé profesní zkušenosti (viz přehled níže) jako top manažer a ředitel vinařských společností, místostarosta vinařského města Valtice či úspěšný vedoucí valtického Školního statku, které produkuje jedny z nejlepších moravských vín.

Rozhovor pro Na volné noze TV:

Profesní zkušenosti:

 • Publikační činnost – člen redakční rady a přispěvatel prestižního odborného měsíčníku Vinařský obzor, provozovatel vlastního internetového serveru Znalec vín pro milovníky a znalce vína, autor řady článků pro periodika Hotel & Spa Management, Gastro Plus, webové servery aj.
 • Řízení a management
  • místostarosta vinařského města Valtice (2010–2014)
  • ředitel společnosti Chateau Lednice (výrobce vína a provozovatel Valtického Podzemí, 2008–2012)
  • ředitel vinařství Valtické Podzemí (2006–2012)
  • organizátor unikátního projektu záchrany starých sklepů Valtické Podzemí (2006–2008)
  • manažer značky Valtice, hlavní město vína a provozovatel Městského sklepa se stálou nabídkou valtických vín (2006–2008)
  • pověřený řízením Střední vinařské školy ve Valticích (2003–2004)
  • úspěšný vedoucí Školního statku Vinařské školy ve Valticích, aneb od zadluženého hospodářství po moderní prosperující podnik vyrábějící jedno z nejlepších moravských vín, oceněné zlatými medailemi na prestižní výstavě Valtické vinné trhy (1997–2005)
 • Pedagog a lektor – realizace vzdělávacího vinařského projektu Phare, organizace výjezdních seminářů o sommelierství pro hotelové školy, 14 let jako odborný pedagog na Vinařské škole; stovky řízených degustací, přednášek a školení o víně
 • Odborné vzdělání – top management, ekonomie a sociologie (MZLU Brno, 1998); pedagogika (VŠZ Brno, 1990); mechanizace zemědělské výroby (SZTŠ Ivančice, 1977)
Bc. Milan Sedláček
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Bc. Milan Sedláček
Pod Parkem 895
Valtice (Jihomoravský kraj)
691 42
Mobil:723 211 239
Telefon:519 353 173
Email:znalecvin@gmail.com
Web:www.znalecvin.cz
www.vinar.navolnenoze.cz
(tj. adresa této stránky)
Facebook:znalecvin
Skype:sarlota510
IČ:12313025

Doporučení
z první ruky

Milan Sedláček je jedním z mých osobních a manažerských vzorů — pro svůj obrovský tah na bránu, odbornou erudici, odvahu uhánět jako štika proti proudu a zcela výjimečný přístup k lidem, které dokáže beze známky nátlaku pozvednout k těm nejvyšším společným metám. S Milanem se známe léta a jsme přátelé. Za tu dobu vydupal ze země dva velmi odvážné projekty. Prvním z nich byla obnova vytunelovaného školního statku Vinařské školy ve Valticích. Za pár let z něj udělal jediný ziskový školní statek v republice a zároveň jedno z nejlépe hodnocených vinařství na Moravě. Poté odešel a se dvěma investory vybudoval unikátní sklepní labyrint Valtické podzemí, který se rychle stal jednou z hlavních turistických atrakcí města. Množství práce a inovativních myšlenek vynaložených na tento projekt nemá podle mne v dnešních Valticích obdoby. Milan ale není jen špičkový manažer. Má také velký dar přednášet o víně a dělat z neznalců jeho milovníky. Absolvoval jsem s ním nespočet degustací, které opravdu stály za to. Mimo jiné i proto s ním každoročně počítám do programu našich srazů pro nezávislé profesionály z portálu Na volné noze.

Robert Vlach
Robert Vlach

podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze