Doporučení z první ruky

Ing. Miroslav Pergl — podnikový konzultant a interim manažer se zaměřením na inovace business modelů


Zobrazuji všechna 3 doporučení

V roce 2015 jsme hledali pro naši firmu vhodný CRM systém. Nejsme odborníci na tuto problematiku, podnikáme v oblasti odsávání a filtrace škodlivin ze vzduchu, vzduchotechniky a elektroinstalace. Obrátili jsme se proto na p. Pergla, aby nám pomohl definovat zadání a následně najít a vybrat takový CRM systém, který bude co nejlépe odpovídat charakteru podnikání naší firmy a splňovat naše požadavky na funkcionalitu. Pan Pergl zorganizoval dvoudenní workshop v naší firmě, při kterém jsme společně zanalyzovali procesy v naší firmě a nadefinovali si naše požadavky. Z výstupů workshopu potom vytvořil zadávací dokumentaci pro potenciální dodavatele. Následně nás provedl celým procesem výběru CRM systému, zorganizoval prezentace nabízených řešení, účastnil se jednání s potenciálními dodavateli a na závěr nám předložil multikriteriální vyhodnocení nabídek s doporučeními pro výběr vhodného dodavatele. Prostě nám poskytl naprosto komplexní službu. Díky němu máme funkční a nadčasový CRM systém, který odpovídá naším potřebám a jehož dodavatel k němu poskytuje odpovídající podporu.

Ing. Jan Bradáč
JVB Engineering | Rumburk
www.jvb.eu

Již mnoho let působím v segmentu designového a značkového nábytku v oblasti obchodní a projektové činnosti. Po šesti letech budování obchodních aktivit na německém trhu jsem se rozhodl v tomto segmentu založit vlastní podnikání zaměřené na firemní a privátní klientelu, a tím zúročit své dosavadní zkušenosti. Můj záměr je zastupovat obchodní značky, ke kterým mám osobní vztah, znám jejich filozofii, jsou inovativní a mají produkty, které je radost nabízet. Převážně se jedná o prestižní české výrobce. Zahájit vlastní podnikání na tak náročném německém trhu vyžaduje zvolit ten správný obchodní model. Před vytvořením vlastního obchodního modelu jsem měl plno nápadů a myšlenek, jak by to mohlo fungovat, ale potřeboval jsem se s někým poradit. Na základě osobní reference jsem oslovil Mirka Pergla, aby mi pomohl vydefinovat na míru ušitý obchodní model, který by eliminovat většinu obvyklých rizik spojených s rozjezdem takového podnikání. Na základě několika osobních i on-line konzultací a workshopů mi připravil návrhy. Vybral jsem si ten, který mi byl osobně nejbližší, zohledňoval mé silné a slabé stránky, a následně jsem se pustil do jeho realizace. Dnes po roce a půl mám svoji zavedenou firmu, své stálé obchodní partnery a zákazníky. Konzultace s Mirkem Perglem využívám průběžně, protože je třeba můj obchodní model aktuálně přizpůsobovat dynamicky se měnícímu trhu i s ohledem na vzniklou krizovou dobu. Každému doporučuji mít svého konzultanta, který vám nabídne i kritický pohled, svoje zkušenosti a vydefinujete si s ním ten pravý business model, se kterým budete úspěšní.

Dipl.-Ing. Karel Wanke
KAYJO e.K. interior-exterior | Mnichov, Německo
www.kayjo.de

Před třemi lety jsem se rozhodl v naší rodinné firmě rozšířit podnikání a kromě standardních služeb autoservisu a pneuservisu vytvořit e-shop s nabídkou tzv. dojezdových kol, hliníkových disků a pneumatik pro osobní a dodávkové automobily. Protože rozumím zejména autům a nevěděl jsem, jak přesně na to, oslovil jsem pana Pergla, jestli by mi s tím nějak pomohl, jezdil ke mně přezouvat auto a věděl jsem, že se těmito věcmi profesně zabývá a rozumí jim. Měl jsem vybraného dodavatele e-shopu a sortiment, ale potřeboval jsem poradit s tím, jak e-shop navrhnout, jak nastavit ceny, jak udělat marketingové kampaně, jak se celkově prezentovat na trhu a tisíce dalších detailů, které jsou ale ve výsledku důležité. Díky dlouhodobé spolupráci s p. Perglem a mnoha desítkám hodin konzultací jsem z malého e-shopu společně s kolegy vybudoval velký elektronický obchod, který je v oboru dojezdových kol jedničkou na trhu v ČR.

Jiří Kulhánek
Auto Kulhánek | Hradec Králové-Všestary
www.dojezdova-kola.cz