Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Miroslav Pergl

Ing. Miroslav Pergl

podnikový konzultant a interim manažer se zaměřením na inovace business modelů

Ing. Miroslav Pergl
Ing. Miroslav Pergl - logo

V duchu hesla: Continuous Improvement! pomáhám firmám držet krok s dobou, aby se neustále zlepšovaly, rostly a dosahovaly svých cílů — přináším inovativní změny, optimalizuji a digitalizuji firemní procesy, navrhuji a nasazuji nové obchodní modely, snižuji náklady, zvyšuji efektivitu, zlepšuji organizaci aj.

Mám přes 20 let zkušeností z top managementu mnoha firem zaměřených převážně na technologická odvětví, jako jsou informační a komunikační technologie, vývoj software, automatizační technika, služby/servis pro průmysl apod.

Pomohu vám v těchto oblastech:

 • Řízení podnikových procesů – Zavádím systémy trvalého zlepšování procesů, které zvyšují efektivitu firmy, přináší užitek zákazníkům, majitelům i zaměstnancům. Používám moderní nástroje procesního řízení.
 • Digitalizace firem – Společně stanovíme jasnou vizi a strategii, jak digitalizaci využít pro váš růst. Následně pro vás vyberu vhodné technologie, IT platformy a nástroje a provedu vás celou digitální transformací.
 • Tvorba a implementace business modelů – Sleduji nové technologické trendy a jsem schopen je vhodně začlenit i do tradičních obchodních modelů. Běžně pracuji s modely sdílené ekonomiky, modely založených na předplatném služeb či monetizaci dat.
 • Optimalizace firemních nákladů – Zanalyzuji strukturu vašich nákladů a ukážu vám, kde ušetřit s ohledem na současný i budoucí stav firmy. Optimalizuji fixní i variabilní náklady, řeším rozpočtování, controlling a outsourcing zdrojů.
 • Interim Management – Pro firmy funguji nejen jako nezávislý konzultant, ale v roli externího manažera dočasně řídím změny a inovace přímo ve firmě.

Chcete pomoci inovovat váš byznys? Napište mi o vstupní online konzultaci v délce 60 minut zdarma. Během ní získám informace o vaší firemní situaci a následně navrhnu plán konzultací a formát spolupráce. Mám schopnost rychlé analýzy problémů, navrhuji kreativní a funkční řešení na míru s ideálním poměrem cena/přínos.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Pracovní zkušenosti

 • 2014–dodnes, na volné noze – Freelancer v oblasti podnikového poradenství, digitalizace firem, optimalizace firemních nákladů a interim managementu.
 • 2008–2014, STAPRO – Obchodní ředitel předního dodavatele softwaru a služeb pro poskytovatele zdravotní péče na středoevropských trzích.
 • 2005–2008, GiTy – Ředitel divize ICT & Building Systems pověřený tvorbou a prodejem řešení komunikačních a bezpečnostních systémů v IT.
 • 2002–2005, Město Svitavy – Místostarosta se zodpovědností za dotační projekty, rozpočet, investiční a stavební projekty.
 • 2000–2005, Selecta – Technický ředitel. Reengineering společnosti HB Macro pro prodej strategickému partnerovi. Po prodeji (Selecta AG) nastavení a optimalizace procesů, vedení týmů pro obchod, podporu a servis.
 • 1991–2000, OR-CZ – Ředitel pro zákaznické služby významného dodavatele špičkových řešení v oblasti informačních technologií a ERP systémů.

Vzdělání

 • Vysoké učení technické v Brně, Elektrotechnická fakulta, titul Ing.
 • Nottingham Trent University, UK, Diploma in Management Studies.

Kontaktní informace

Ing. Miroslav Pergl
Na Farách 380
Nový Hrádek (Královéhradecký kraj)
549 22
Mobil:606 028 581
Email:mail@miroslavpergl.com
Web:www.miroslavpergl.com
Facebook:Facebook mirek.pergl.7
Instagram:Instagram miroslav_pergl
LinkedIn:LinkedIn miroslavpergl
Účet:115 – 2931110207 / 0100 (Komerční banka)
:03065618 (plátce DPH)
DIČ:CZ6805241091

Doporučení z první ruky

Před třemi lety jsem se rozhodl v naší rodinné firmě rozšířit podnikání a kromě standardních služeb autoservisu a pneuservisu vytvořit e-shop s nabídkou tzv. dojezdových kol, hliníkových disků a pneumatik pro osobní a dodávkové automobily. Protože rozumím zejména autům a nevěděl jsem, jak přesně na to, oslovil jsem pana Pergla, jestli by mi s tím nějak pomohl, jezdil ke mně přezouvat auto a věděl jsem, že se těmito věcmi profesně zabývá a rozumí jim. Měl jsem vybraného dodavatele e-shopu a sortiment, ale potřeboval jsem poradit s tím, jak e-shop navrhnout, jak nastavit ceny, jak udělat marketingové kampaně, jak se celkově prezentovat na trhu a tisíce dalších detailů, které jsou ale ve výsledku důležité. Díky dlouhodobé spolupráci s p. Perglem a mnoha desítkám hodin konzultací jsem z malého e-shopu společně s kolegy vybudoval velký elektronický obchod, který je v oboru dojezdových kol jedničkou na trhu v ČR.
Jiří Kulhánek
Auto Kulhánek | Hradec Králové-Všestary

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS