Anna Monsterance

šperkařka a lektorka drátování

Status: k vašim službám Působnost: celý svět

BcA. Anna Benešová je výraznou osobou české rukodělné scény. V dětství tvořila drátované šperky a od 18 let vede rukodělné kurzy drátování v ČR i Německu, kde vystudovala umění na Philipps University of Marburg. Nedávno úspěšně expandovala na světový trh v online vzdělávání staroslovanského zapomenutého řemesla. K drátování přivedla tisíce lidí, kteří – především v době karantén – díky ní dokázali znovuobjevit smysl v pomalém bytí, význam komunity a společného tvoření. Je autorkou legendárních Monsterance dračích očí, stovek kreativních návodů a zakladatelkou Českého spolku dráteníků, který podporuje dovednosti tradičního řemeslného oboru drátenictví a šíří osvětu pozitivního vlivu ručních prací na psychiku člověka. Stala se Živnostníkem roku 2023 Hlavního města Prahy.

Spolupráce s Monsterance

  • B2B – Kreativní kurzy na živo i online pro váš tým nebo jako doplňková aktivita pro vaši akci. Vedené přímo Annou Monsterance nebo jejími kolegyněmi. Připraví vám handmade kurz přímo na míru. Na email atelier@monsterance.cz upřesněte svoji poptávku, rádi vám zašlou více informací.
  • B2C – Toužíte po originálním šperku od české autorky? Po takovém, který nebude mít žádná jiná žena a který vám Anna Monsterance vyrobí přímo na míru? Zhmotněte svoje představy do drahého kovu. Pro nezávaznou poptávku pište na atelier@monsterance.cz.
  • Konzultace – Mentoring a konzultace pro vaše rukodělné podnikání Anička momentálně nenabízí, v případě zájmu ale prosím napište poptávku na atelier@monsterance.cz, rádi vás zapíšou na čekací listinu nebo vám doporučí jiné kolegyně.

Chcete Annu Monsterance jako hosta na vaši akci, online kongres nebo do podcastu? Tématem rozhovoru může být třeba rukodělné podnikání, vlastní značka šperků či rozdíly ve vnímání handmade businessu napříč různými zeměmi. Napište prosím svoji pozvánku na atelier@monsterance.cz nebo se s Annou spojte přímo přes její osobní profil na Facebooku.

Anna a její práce

Láska k umění, poslání oživit tradici slovanskému zanikajícímu řemeslu a talent nadchnout a naučit řemeslo tisíce lidí z ČR i ze světa, to vystihuje Aničku Benešovou a úspěch její značky Monsterance.

Už na základní škole objevila svůj talent a její šperky se prodávaly ve stovkách kusů na staročeských trzích. Odvážně v 18 letech spouští rukodělné kurzy drátování v Čechách, následně i během svých vysokoškolských studií umění v Německu.

Během svého mateřství zakládá největší drátenickou komunitu v ČR. Ve skupině Magické drátování se stává ikonou drátenického moderního umění pro několik tisíc aktivních fanoušků, kteří s ní smysluplně a pravidelně tvoří. Mnoho z nich získává know-how a odvahu dál se tímto řemeslem byznysově uplatňovat.

Během covidu přinášela celé komunitě lidí smysluplnou terapii skrze hlubokou práci a koncentraci v konkurenci rychlých dopaminových zábav a negativních zpráv. Ve svých kurzech učí nejenom základy techniky drátování, ale propaguje i pozitivní vliv ručních prací na psychiku člověka, s velkým důrazem na zdravotní benefity tréninku jemné motoriky i zlepšení soustředění (např. roztroušená skleróza, poruchy ADHD aj.).

Její moderně vedené online i živé kurzy oslovují širokou škálu účastníků, od dětí po seniory, paní učitelky, maminky na mateřské i živnostníky.

Je zakladatelkou Českého spolku dráteníků, kde sdružuje tvořivé lidi, aby dále ve svých městech pořádali kurzy drátování pro své komunity a tím zlepšovali sociální prostředí, ve kterém žijí.

V ČR to ale nekončí. V roce 2023 započala vstup na zahraniční trhy. Drátování se od ní chce učit celý svět: v její skupině Wire art academy má aktivní členy z Austrálie, Ameriky i Afriky, kde tento jedinečný slovanský způsob drátování učí. Skvěle tak šíří dobrou pověst „zlatých českých ručiček“ i ve světě.

Rozhovor pro Na volné noze TV

Anna Monsterance
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Anna Monsterance
kancelář
Blanická 772/6
Praha 2
120 00

Doporučení
z první ruky

Anna má v drátování asi 15 let zkušeností a na její práci je to rozhodně vidět. Pro mě vyrobila na zakázku nádherný náhrdelník s dračím okem. Když ho nosím, každý se za mnou otáčí a o to přece jde :)

Bohdana Goliášová
Bohdana Goliášová

lektorka, poradkyně a mentorka pro rukodělné podnikání