Ota Černý

tvůrce, designér a správce webů ve WordPressu

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celá ČR, osobně Plzeň a Praha

🧿 Pomůžu vám být vidět online!

Od roku 2015 se zabývám grafickým designem, tvorbou a správou WordPress webů, které proměňují návštěvníky v nové zákazníky. Tvořím responzivní stránky a prezentace pro podnikatele, firmy, online obchody i osobní účely. Krom kompletního webového řešení zajistím branding vaší značky, vč. loga, vizitek, bannerů, a základní nastavení SEO.

Mám bohatou praxi jako freelancer i projektový manažer z kreativní agentury. Nabízím tak vyladěný proces spolupráce, síť odborníků na SEO, sociální sítě či PPC, stejně jako individuální přístup, široké know-how a tah na branku.

 • Tvorba webových stránek – návrh struktury, wireframu, grafiky a kompletní implementace webů ve WordPressu a s pomocí nástroje Elementor; prezentace firem, jednostránkové weby, blogy, osobní weby apod.
 • Webdesign – atraktivní vizualizace webového řešení s nástrojem Figma, implementace stránek dle dodaného návrhu webdesignu, design e-shopů na oblíbené platformě Shoptet.
 • Správa webů – aktualizace, rozšíření o nové podstránky, úprava designu atd., dle konkrétních potřeb.

Vystudoval jsem Bc. obor Podniková ekonomie a management na Západočeské univerzitě v Plzni (2008–2013). Zkušenosti a know-how jsem nasbíral na pozicích projektového manažera, redaktora komunikace a sociálních sítí ve firmách Premier Sports CZ, ŠKODA JS a v plzeňské webové a grafické agentuře Beneš & Michl. V roce 2023 jsem se osamostatnil jako profesionál na volné noze.

Ukázky práce

Webdesign pro Kozí zámek Tvorba webových stránek pro Kozí zámek Luxvan – tvorba webových stránek, webdesign Premier Fitness – tvorba webových stránek, webdesign Terasysumava.cz – tvorba webových stránek, webdesign

Používané nástroje a platformy

 • WordPress
 • Figma
 • Elementor
 • Shoptet

Vybrané internetové stránky z mé dílny

 • Kozizamek.cz – Nový web pro penzion Kozí zámek vznikal s několika cíli, které se podařilo úspěšně naplnit:
  • Přehledné zobrazení informací – Vytvořili jsme stránky, které mají čistý a strukturovaný layout. Návštěvníci se tak neztratí ani v poměrně velkém množství informací.
  • Napojení na rezervační systém – Rezervační systém třetí strany jsme vložili přímo do stránek, takže návštěvníci jsou schopni bez opuštění webu vyřídit rezervaci svého pobytu.
  • Originální ikony – Naším cílem bylo přinést webu penzionu Kozí zámek osobitý ráz. Proto jsme vytvořili sadu originálních ikon, které dodávají webu jedinečnost a atraktivitu. Malé detaily mohou udělat velký rozdíl!
  • Prostor pro fotky – Chápeme sílu vizuálního zážitku, proto jsme designovali stránky s důrazem na prostor pro krásné fotografie penzionu Kozí zámek.
  • Výrazné CTA (Call to Action) – Aby web plnil konverzní cíle, protkali jsme ho výraznými výzvami k akci, které návštěvník nemůže přehlédnout.
 • Luxvan.cz – Při tvorbě webu Luxvan jsme začínali úplně od začátku. Jednalo se totiž o nově vznikající projekt, takže bylo potřeba nejprve ustálit vizuální styl a pak teprve navrhnout webdesign. V silné konkurenci na poli pronájmu obytných vozů se chce Luxvan odlišit nadstandardní kvalitou, kterou odráží i moderní styl webových stránek. Návštěvníci webu hned v úvodu získají všechny potřebné informace: typy pronajímaných vozů, vybavení a cenu pronájmu. CTA vede na jednoduchý rezervační formulář, který slouží jako hlavní konverzní nástroj. Důležitou součástí webu jsou přehledné podmínky pronájmu, které jsme zvýraznili sadou ikonek.
 • Terasysumava.cz – Developerský projekt Terasy Šumava má za cíl pomoci obnovit zaniklou obec Liščí. Při tvorbě webu, jako hlavního prodejního kanálu, jsme se zaměřili na jednoduchost a přehlednost. Návštěvníci snadno získají všechny informace o projektu, o dostupných pozemcích a kontaktech na obchodního zástupce. Spolu se zadavatelem jsme prošli kompletním procesem od návrhu struktury a wireframe přes webdesign až po implementaci na systému WordPress.
 • Premierfitness.cz – Premier Fitness se prezentuje jako nejmodernější fitness v Plzni a přesně to jsme chtěli promítnout do designu webových stránek. Při tvorbě jsme vycházeli z výrazně kontrastní černé a žluté, které byly definované v logu. Součástí webu je blog pro prezentaci novinek a akcí, katalog osobních trenérů a výrazné USP, které se opakují na většině podstránek. Hodně pozornosti jsme věnovali Ceníku, který je nejnavštěvovanější podstránkou. Po spuštění webu jsme ještě přidali anglickou verzi, takže v současné době funguje jako dvoujazyčný.
Ota Černý
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ota Černý
Kvášňovice 31 (Plzeňský kraj)
341 01
Mobil:775 646 177
Email:hi@otacerny.cz
Web:www.otacerny.cz
Facebook:otacerny.cz
Instagram:otacerny.cz
LinkedIn:otacerny
Účet:25070099/5500 (Raiffeisen)
IČ:07853131 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

S Otou jsme spolupracovali na několika mediálních kampaních a na projektu Paralympijská výzva. Grafiku dodával vždy v profesionální kvalitě a včas a mohli jsme se na něj spolehnout i se správou webu.

Mgr. Martin Steinbach

komunikace a média, Český paralympijský výbor