Doporučení z první ruky

Ing. Petr Dufek alias Dufo — zahradník se zaměřením na realizaci a rekonstrukce zahrad, tvorbu jezírek a rizikové kácení


Zobrazuji všech 5 doporučení

Petr se podílel na proměně koutu naší zahrady, kde jsme se s mužem rozhodli vytvořit relaxační část se saunou a jezírkem. Vzhledem k terénním úpravám jsme potřebovali vyřešit jak zpevnit mírný svah a Petr za pomocí kamenů vytvořil skalku, kde jsme sbírali lesní jahody i v listopadu :-) Uvědomuji si, že nám kdysi pomáhal vysadit i borovice, když si muž natáhl záda a nebyl schopen pohybu. Teď už jsou borovice 5 metrů vysoké. Petra mohu vřele doporučit, je spolehlivý, vždy v pozitivním naladění, které se plynule přenáší dál.

Martina Svozilová
Pejškov u Tišnova

Potřeboval jsem zreorganizovat zahradu. A Petr Dufek se toho ujal a splnil co jsme si dohodli. Rychle, levně a kvalitně.

Zdeněk Kotol
Dolní Loučky

S Petrem Dufkem jsem spolupracovala, když jsem potřebovala řešit otázku udržitelné péče o zahradu. Při úvodní návštěvě jsme si ujasnili, co s naší starou zahradou chci provést, že ji potřebuji zlepšit, ne rekonstruovat a Petr i jeho kolega se na naši situaci dokázali dobře naladit. Navrhli nám konkrétní řešení, drobné úpravy, které při dalších dvou návštěvách rychle a precizně provedli. Nevadí jim žádná práce, pomohli mi i s takovými věcmi, jako přerytí zarostlých trvalkových záhonů a odstranění vytrvalých plevelů. Veškerá domluva byla rychlá a operativní, jsou dochvilní a spolehliví, mohu je vřele doporučit.

Helena Pernicová
Tišnov

Zahradnické duo Petr Dufek a Zbyněk Šikula je opravdu sehraná dvojice. Petr komunikuje se zákazníky a organizuje časový plán prací, jeho kolega Zbyněk navrhuje, co a kam vysadit, aby zahrada byla pěkná, splňovala představy majitele a nebyla náročná na údržbu. A nejenže zahradnické práci rozumí, ale dokážou i úplného zahradnického laika, jako jsem já, pozvolna přimět, aby se o svoji zahradu dokázal alespoň základně postarat. Zásadní údržbu zahrady však provádí sami, což je zárukou, že zahrada pod jejich rukama doslova vzkvétá.

Libor Keller
Tišnov

S Petrem je domluva stručná a jasná a pak pracuje efektivně, nejspíš ho to baví. Jezírko na dešťovku ze střechy, bez filtrací i chemie, funguje bezúdržbově už pátý rok. Rákosí, kosatce, orobince, vrbky, rybky, žáby, čolci, vážky, brouci, prostě biotop; a v zimě, dvakrát do týdne, v něm chladíme těla rozžhavená saunou… Je to fajn.

Martin Šťastný
Jamné