Petr Glaser

konzultant produktivity vývojářských týmů a efektivity vývoje software

Status: k vašim službám Působnost: celý svět

Jako konzultant vývoje software pracuji na zlepšování fungování vývojářských týmů na všech úrovních — od jednotlivců v týmu přes jeho vedení a spolupráci s dalšími lidmi až po výběr vhodných pracovních nástrojů včetně prověřených aplikací na bázi umělé inteligence (AI).

Díky mým dlouholetým zkušenostem s vývojem webových aplikací na nejmodernějších technologiích mám velké pochopení pro praktická úskalí týmového vývoje aplikací. Proto prosazuji strategický přístup, který hledá nejlepší cestu s ohledem na možnosti klienta i týmu.

Věnuji se také veřejné osvětě a vzdělávání budoucích vývojářů v rámci projektu Nauč mě IT, který pomáhá 150 lidem učit se programovat a získat znalosti vhodné pro práci v IT. Díky tomuto projektu často školím, přednáším a dělím se o zkušenosti v rozhovorech či vzdělávacích streamech a videích.

Co tedy konkrétně dělám a nabízím:

  • Byznysový přístup s citem pro IT — Umím velice dobře skloubit zájmy firmy, jejího vlastníka a vedení s potřebami vývojářů a prioritami efektivního, bezpečného a udržitelného vývoje aplikací. Tuto dovednost lze získat v podstatě jen dlouholetou praxí, což je přesně můj případ.
  • Poradenství a konzultace efektivity vývojářských týmů — Nepomáhám jen vývojářům, ale i lidem v jejich okolí, aby byly procesy vývoje skutečně efektivní. Team leadeři, tech leadeři, engineering manažeři či ředitelé vývoje jsou přesně ti, kterým pomáhám nejvíce.
  • Školení a workshopy — S týmy pracuji komplexně. Účastníkům nabízím hluboký ponor do specializovaných metodik a pokročilých nástrojů. Každé školení přizpůsobím nejen současné úrovni znalostí a dovedností členů v týmu, ale i konkrétním potřebám tak, aby byl efekt workshopu co nejznatelnější.
  • AI technologie a nástroje — Nepatřím k expertům, kteří vám vnutí „50 AI nástrojů, bez kterých nemůžete pracovat a žít“. Naopak – tuto oblast sleduji dlouhodobě, takže klientům doporučuji pečlivě přebraný a individualizovaný stack AI aplikací, které skutečně nakopnou jejich produktivitu.
  • Firemní a veřejné přednášky — Nabízím přínosné přednášky pro firmy, školy, konference, online eventy nebo technologické meetupy. Jako spíkr pokrývám strategická témata orientace v měnícím se světě IT i dílčí technologie. Mj. jsem přednášel pro firmy Sazka, Fortuna a další.
  • Vzdělávací materiály a videa — Klientům nabízím systematicky zpracované know-how v podobě hotových vzdělávacích materiálů, ale i obsah tvořený na míru jejich potřebám a požadavkům, aby jej mohli dle svých preferencí distribuovat v rámci firmy. To pak usnadňuje onboarding nových zaměstnanců či členů týmu a pomáhá budovat stabilní vývojářskou kulturu.

Vystudoval jsem informační technologie a od dob studií jsem pracoval nepřetržitě v oblasti vývoje software. Nejdřív jako front-end developer orientovaný na uživatelskou přístupnost a použitelnost (TechFides, SolarWinds, FlowUp), poté jako senior software engineer (Deltatre, DHL/Systeum) a staff software engineer (Lisci). Aktuálně působím jako nezávislý konzultant pro různé firemní klienty.

Myslíte si, že přesně někoho takového, jako jsem já, vaše firma a tým potřebuje? Pak budu velice rád, když se mi ozvete a dáme si krátký seznamovací call. Nebo si můžete rovnou objednat konzultaci.

Dobrý software nevzniká náhodou. Je výsledkem inteligentní spolupráce lidí, kteří přesně vědí, co dělají.

Certifikát Webperf

Certifikát Webperf | školení od Radima Daniela Pánka
Petr Glaser

Kontakty

Petr Glaser
Křížová 20
Jihlava
586 01
Mobil:739 047 967
Email:petr.glaser@bleeding.dev
Web:bleeding.dev
LinkedIn:bleedingdev
Twitter:BleedingDev
Datovka:aq769xe
IČ:05475520 (plátce DPH)
DIČ:CZ9704184930

Doporučení
z první ruky

Petra znám něco přes 2 roky a je to jeden z nejinspirativnějších lidí, se kterými jsem kdy pracovala. Jeho práce jako kolegy na frontendu byla vždy dokonalá, poradil mi s těžšími use casemi a sleduje všechny nové trendy v oblasti AI a frontendu či obecně technologií. Vím, že když se ho na něco zeptám, vždy mi správně poradí a nasměruje mě. Mimo jiné má mnoho dobrých nápadů, sleduje trendy, nikdy se nezastaví a má drive. Kdybych mohla, spolupracuji s ním na některém z projektů na denní bázi. Mohu ho plně doporučit, ať už jako vývojáře, konzultanta nebo jako mentora nejen pro juniory, ale i seniory.

Svetlana Margetová

CEO