Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > BcA. Rachel Lees > Doporučení

Doporučení z první ruky

BcA. Rachel Lees — korektorka a distanční lektorka angličtiny jako rodilá mluvčí britské národnosti

Zobrazuji všech 8 doporučení prezentace BcA. Rachel Lees:
Jsem vděčná, že jsem našla paní Rachel Lees jako korektorku anglických překladů mých knih. Jak je typické pro beletrii, mé texty obsahují motivy, témata a výrazy, které vyžadují bohatou fantazii a schopnost vcítit se do autorova stylu. S paní Rachel jsem naprosto spokojená i co se týče rychlosti vyhotovení. Sona Siepakova (sonasiepakova.CZ)

Mgr. Soňa Siepaková

terapeutka, spisovatelka a tvůrkyně radostného umění
www.sonasiepakova.cz ~ sonasiepakova@gmail.com ~ 775 340 775
V letech 2006 až 2009 korigovala Paní Rachel Lees asi 15 vědeckých článků, jejichž autory byli zaměstnanci Fakultní nemocnice Brno. Tyto články se týkaly molekulární biologie a zejména pak výzkumu rakoviny. Byly odeslány do předních vědeckých časopisů jako např. Blood (oficiální časopis Americké hematologické společnosti), Leukemia (britský vědecký časopis prestižního vydavatelství Nature Publishing Group) či European Journal of Hematology (oficiální časopis Evropské hematologické asociace). Ve všech případech články vyhověly mimořádně vysokým jazykovým nárokům, které jsou v této vysoce konkurenční oblasti standardem.

Dr. Martin Trbušek

Centrum molekulární biologie a genové terapie Fakultní nemocnice Brno
Rachel Lees vyučovala angličtinu po telefonu v naší škole přes dva roky (v letech 2006 až 2008). Učila více než 50 vysoce postavených zaměstnanců velkých francouzských společností. Přestože s touto metodou výuky u nás začínala, prokázala mimořádnou schopnost zvládnutí této techniky a vybudovala si vynikající vztahy se svými studenty. Rachel je dynamická a velice zodpovědná lektorka, která se nebojí přijímat nové výzvy a situace s lehkostí.

Adrien Lefevre

Call in Progress (Francie)
Rachel Lees vypracovala korekturu mé knihy (žánr fantasy, rozsah cca 300 normostran). Tato korektura vyžadovala nejen mimořádné znalosti anglického pravopisu, ale také precizní cit pro stylistiku, perfektní pochopení textu a umělecké pochopení autora. Pracovali jsme postupně a mohu zcela upřímně říct, že čtení každé upravené části bylo pro mne dobrodružstvím. Četla jsem vlastní slova, která najednou zněla mnohem půvabněji. Rachel zlepšila v textu mé vyjadřování, nesmírně zvýšila čtivost a atraktivitu textu. Navíc konzultace byly velmi příjemné. Takže bych ráda doporučila paní Rachel Lees nejen jako profesionální překladatelku, ale také jako člověka. Děkuji a doufám, že spolu budeme spolupracovat i nadále.

Stanislava Sobotková

Rachel provádí korektury angličtiny mých blogových článků o koučování již více než rok a je mi výtečnou pomocnicí! Je velmi vlídná, rychlá a profesionální. Její úpravy dodávají mým blogovým příspěvkům na eleganci, což moji čtenáři oceňují. Díky Rachelině pomoci si sem jistější ve sdílení svých myšlenek se světem, čímž přitahuji skvělé klienty. Vřele doporučuji!

Anna Kmetova

koučka
Mnoho lidí hledá kurzy angličtiny, které by byly dostatečně zajímavé a zábavné zároveň. Bohužel ale většina jazykových kurzů toto nedokáže nabídnout, přestože je to snem mnoha studentů. Stále však existují učitelé, kteří se této role dokáží zhostit s úplně novou perspektivou, vezmou studenty pod svá křídla a pomohou jim v učení pokračovat úplně jiným směrem. Kurzy s Naomi Rachel Lees jsou přesně takové. Nejsou to typické hodiny angličtiny. Lekce dělá zábavné a přístupnou formou. Lekce obvykle probíhají přes Skype, díky čemuž se může lektorka přizpůsobit časovým možnostem studenta. Pro hlavní téma, o kterém pak se studentem diskutuje, využívá přednášky z TED talks. To zlepšuje schopnost studenta vytvářet věty, ale také učí nahlížet na celou řadu problémů z nové perspektivy. Přednášky z TEDu pokrývají všechna témata pro všechny typy osob. Takové výukové hodiny přinášejí jen samou radost a potěšení. Vždy je zábavné začínat novou konverzaci s Rachel. Rachel také vždy upozorňuje na chyby i na novou slovní zásobu, kterou zapisuje do chatu. Osobně vřele doporučuji její lekce každému, kdo se chce výrazně zlepšit. Jsem hrdá, že mohu být její studentkou. Její hodiny jsou nezapomenutelné.

Veronika Sedláčková

studentka gymnázia
Rachel je skvělá učitelka angličtiny. Dlouho jsem se přemlouvala, abych v angličtině pokračovala a zdokonalila se a Rachel mě dokázala úžasné povzbudit a motivovat. Během výuky probíráme zajímavá témata a životní situace a názory. Angličtina se díky takovému přístupu stává přirozenější a snadnější. Oceňuji její odlehčené, srozumitelné, moderní, přátelské a přesto velice efektivní vedení lekcí.

Jana Kubínová

veterinář
Během prvního ročníku Ph.D. studia jsem hledala takové kurzy angličtiny, které by mi pomohly zlepšit moji úroveň tak, abych mohla plynule konverzovat se zahraničními kolegy, řešit s nimi vzniklé situace a prezentovat své výsledky. Bylo tedy třeba zapracovat na porozumění rodilým i nerodilým mluvčím, odbourání chyb v mluvnici a nezbytné bylo také prohloubení slovní zásoby v daných tématech. Kurzy probíhaly přes Skype a paní Lees je přizpůsobovala přesně podle mých požadavků. Jako trénink pro porozumění mi každý týden zasílala záznamy přednášek z TED talks. Tyto přednášky hodnotím jako velmi užitečné nejen proto, že témata byla velmi zajímavá, ale především proto, že je prezentovali přednášející z celého světa. Každý přednášející má trošku odlišný styl prezentace (přízvuk, tempo, etc.) a posluchač má tedy možnost ještě intenzivnějšího tréninku. Nejasnosti v gramatice jsme řešily na konkrétních příkladech, vždy podle toho, co jsem si na danou lekci připravila a chyby v mluveném projevu mi paní Lees zasílala do chatu. Celkově hodnotím tyto lekce jako velmi užitečné a všem zájemcům o anglický jazyk bych je vřele doporučila.

Klára Jagošová

Ph.D. student v oboru analytické chemie
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS