Radek Erben

moderátor, lektor mediálních dovedností, mluveného slova a komunikace

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

🎤 Radek Erben je profesionální a charismatický moderátor s 25+ lety praxe. Veřejně známý se stal především díky moderování pořadu Dobré ráno v České televizi a ranního vysílání Hitrádia Orion. Uspěl ale i jako ostřílený moderátor významných společenských, sportovních a kulturních akcí, uváděl např. Fed Cup, Davis Cup, společenské večery Firma roku, Živnostník roku, Podnikatel roku a další. Pro topmodelku Terezu Maxovou a její nadaci moderuje akce po celé ČR.

Pořádáte významnou akci nebo důležitý firemní večírek a záleží vám na tom, aby se akce ujal zkušený moderátor? Zakládám si na 100% odvedené práci a smysluplné rétorice. Jsem zárukou toho, že celá vaše akce proběhne na vysoké úrovni a lidé si ji náležitě užijí. Moderování je možné rovněž v angličtině a němčině.

Se svým týmem vám také umím pomoci s produkcí akce od A do Z — zajistíme kompletní program, technické zázemí a odřídíme celou akci na místě v den konání.

Společně s kolegou Jaromírem Krišicou pořádáme mediální školení a školení komunikace pro firmy, našich služeb využily nebo opakovaně využívají značky jako Radegast, OVaK, Agel, Pilsner Urquell, ICE aj. Radost mi také dělá působení na střední škole Ahol, kde funguji jako externí učitel rétoriky a médií.

Když zrovna nestojím za mikrofonem, rád se proháním na kole po horách, lyžuji nebo se potím ve fitku či v sauně. S chutí si poslechnu kvalitní hudbu (miluju soul a funky) a nepohrdnu dobrou italskou kuchyní.

Moderování akcí

Moderování akce s prezidentem Milošem Zemanem Moderování s Terezou Koskovou Moderování pro nadaci Terezy Maxové S Ivou Janžurovou | moderování pořadu Dobré ráno České televize Moderátor Hitrádia Orion
Zobrazit všech 38 náhledů

25+ let moderátorských zkušeností

 • 2012–dodnes
  • Moderuji významné sportovní události jako Davis Cup, Fed Cup, ME v krasobruslení, MS v ledním hokeji, ME ve stolním tenise aj.
  • S kolegou pořádáme mediální školení pro firmy, např. Radegast, OVaK, Agel, Pilsner Urquell, ICE a další.
  • Nastoupil jsem jako externí učitel na střední školu Ahol, kde vyučuji rétoriku a média.
 • 2008 – Započal jsem dlouhodobou spolupráci s významnými agenturami EY, Bison & Rose, PWC, Crest communications a firmou Vodafone na projektech Firma roku, Živnostník roku, EY Podnikatel roku, Vodafone business club a další.
 • 2004 – Nastoupil jsem do České televize jako moderátor pořadu Dobré ráno. S krátkou přestávkou tento pořad moderuji stále.
 • 2000
  • Navázal jsem dlouhodobou spolupráci s Terezou Maxovou. Pro její nadaci téměř 15 let zajišťuji a moderuji akce po celé ČR.
  • Moderoval jsem významné společenské akce pro společnosti OVaK, OZO, Evraz Vítkovice Steel a další.
 • 1996
  • Nastoupil jsem do rádia Orion (dnes Hitrádio Orion), kde dodnes působím jako moderátor. Byl jsem u zrodu legendárního klubového pořadu Startér a uváděl prestižní hitparádu.
  • Začal jsem moderovat nejrůznější sportovní a kulturní akce. Moderoval jsem např. otevírání prakticky všech hypermarketů Tesco v ČR. Také jsem slavnostně otevíral všechna významná obchodní centra v Ostravě – Futurum, Avion shopping park, Ikea aj.
  • Z velké části jsem moderoval módní přehlídky pro významné firmy. Zkušenosti s módou jsem získal v Rakousku, kde jsem se několik let zabýval produkčním a technickým zajištěním přehlídek, např. pro společnost Fussl modestraße.

Tematická školení mluveného slova a komunikace

Ve spolupráci s mým kolegou Jaromírem Krišicou pořádáme mediální školení, školení mluveného slova a komunikace pro firmy a organizace. Nejčastěji na tato témata:

 • Úvod do techniky mluveného slova – Krátký přehled o důležitosti efektivního mluveného slova a jeho vlivu v profesním i osobním životě.
 • Základní principy mluveného slova – Zdůraznění klíčových aspektů jako jsou jasnost, struktura řeči, tempo a intonace.
 • Praktická cvičení – Aktivity zaměřené na rozvoj dovedností v oblasti mluveného slova jako jsou například cvičení dýchání, artikulace a příprava krátkých řečí. Natáčení na kameru, reálná práce s mikrofonem.
 • Překonání obav z veřejného mluvení – Strategie a techniky pro zvládání nervozity a budování sebevědomí při mluvení před publikem.
 • Zpětná vazba a hodnocení – Využití zpětné vazby od lektora a spoluúčastníků pro zlepšení a rozvoj mluvených dovedností.
 • Další kroky a zdroje pro samostudium – Doporučení materiálů a zdrojů pro další rozvoj dovedností v oblasti mluveného slova.
Radek Erben
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Radek Erben
U Jízdárny 583
Velká Polom (Moravskoslezský kraj)
747 64
Mobil:602 794 366
Email:info@radekerben.cz
Web:radekerben.cz
Facebook:radek.erben.77
IČ:12659428 (plátce DPH)
DIČ:CZ6901245538

Doporučení
z první ruky

Mohu pana Erbena vřele všem doporučit. Je to profesionál každým coulem. Komunikace je bezproblémová a průběh akcí vždy hladký. Moc děkujeme za již několikaletou spolupráci!

Marie Keddamová

Office Manager, Atlas Group