Doporučení z první ruky

Mgr. et Mgr. Romana Malíková — somatická koučka, kulturní antropoložka a lektorka kvalitativního výzkumu


Zobrazuji všech 5 doporučení

Děkuji za zkušenost s Romanou. Mám srovnání více koučů a oceňuji to, že mne Romana vzala do velké hloubky, bylo snadné se otevřít a sdílet věci, které běžně neukazuji. Setkání měly spád a na každé jsem se těšil. Díky za celou 10hodinovou spolupráci. Kromě toho, že jsem s Romanou našel lepší cestu k sobě, jsem posunul i svůj vztah k dětem. Oboje je k nezaplacení 🤗

Vítězslav Čadra

Romča je výborná metodoložka a skvělý průvodce. Absolvovala jsem u ní několik konzultací se svým kvalitativním výzkumem (hloubkové rozhovory, pozorování, focus groups). Na moji problematiku měla svěží náhled člověka mimo obor, ale člověka uvnitř oboru metodologie, který si umí představit, zda to, co chci zjistit, se opravdu dá zjistit plánovanými metodami, kde mohou nastat potíže, na co si dát pozor, čeho si nezapomenout všímat. Má velmi praktický přístup. Na setkání se pečlivě připravila, pročetla všechny zaslané materiály, aby pochopila mé výzkumné záměry a aby konzultace byla co nejefektivnější. Po konzultaci mi zaslala několik materiálů, které by mi mohly pomoct. Romča mi také pomohla zlepšit se v kódování rozhovorů. Společně jsme kódovaly, porovnávaly a analyzovaly. Tento doprovod krok za krokem byl pro mě velmi užitečný. Společný čas byl vždycky přínosný a navíc ještě příjemný. Brala v potaz moje aktuální a individuální potřeby a problémy, se kterými jsem se potýkala. Častokrát mě velmi hluboce povzbudila, což se v určité fázi výzkumu ukázalo jako to, co jsem potřebovala nejvíc. Romča je citlivá a vnímavá, umí věci dobře pojmenovat, dobře se ptát a naslouchat. Nabízí návrhy a nápady a nechává na mně, abych se rozhodla, kterou cestou ve svém výzkumu půjdu. Její zkušenosti i s těžkostmi výzkumu jsou obzvlášť povzbuzující pro člověka, který výzkum dělá poprvé. Romča je odborník a velmi milý člověk. Ohledně domluvy je flexibilní a ochotná. Vřele doporučuji konzultace s ní.

Lenka N.
doktorandtka Pedagogická fakulta UPOL

S Romankou jsem prošla 3 psychosomatická koučování a skvěle jsem si urovnala nejen pracovní priority. Pracovaly jsme na mém vnitřním nastavení, vlastní síle a sebehodnotě. Romany otázky mě přesně vedly k autentickým pocitům a odpovědím, k nimž se běžně nedostanu. Pochopila jsem, kde si sabotuju dobrá rozhodnutí a co si nepřiznávám kvůli společenským konvencím. Do koučování půjdu znovu, dává mi opravdu velký smysl a posun. Děkuji!

Klára Skálová

Mgr. Romana Malíková mi velmi pomohla k pochopení otevřeného kódování (jedné z metod analýzy v rámci kvalitativního výzkumu). Její přístup je přátelský a profesionální zároveň. Konzultace s Mgr. Malíkovou pro mne byla velice přínosná. Její služby doporučuji všem, kdo potřebují radu/konzultaci v oblasti kvalitativního výzkumu.

Mgr. Libuše Kálová

Romana mi byla vnímavou průvodkyní na sebepoznávací cestě, která mi poskytla bezpečný prostor pro rozebrání nepřehledného chuchvalce myšlenek, se kterým jsem do koučinku vstupovala. Sezení vedla citlivě a empaticky, ale zároveň mě nenechala uhnout, když se před námi otevřely dveře do temných komnat, které by bylo pohodlnější zase zavřít a dělat, že neexistují. Během naší spolupráce jsem si díky tomu uvědomila spoustu limitů a sebeomezujících přesvědčení. Z každého sezení jsem odcházela s několika akčními kroky, které jsem slíbila sama sobě a byla jsem motivovaná vrhnout se na jejich realizaci. Zároveň jsem do života vpustila více radosti a naučila jsem se o něco lépe vnímat, co mi tělo říká.

Adéla Svobodová