Mgr. et Mgr. Romana Malíková

somatická koučka, kulturní antropoložka a lektorka kvalitativního výzkumu

Status: k vašim službám Působnost: osobně Praha a Olomouc, online celá ČR

Jako certifikovaná somatická koučka a kulturní antropoložka s 10+ lety praxe vedu workshopy a konzultace metodiky kvalitativního výzkumu pro univerzitní studenty a pedagogy. V rámci somatického koučinku pak využívám strukturu GROW a nabízím celostní přístup ke klientům s ohledem na racionální, emoční a tělesnou rovinu.

V obou činnostech kombinuji odborné know-how a zkušenosti získané jednak praxí, jednak VŠ studiem kulturní antropologie, andragogiky a sociologie. Obě zaměření spojuje můj celoživotní zájem o člověka, propojení těla s myslí a touha porozumět lidem.

  • Somatická koučovací procházka v Praze (75 minut) – Klasické koučování s pomocí struktury GROW doplněné o vnímání těla klienta. Pomáhám tak nalézt optimální postupy, strategické plány a řešení při využití pohybu, energie i momentálních vrtochů počasí.
  • Somatické koučování online – Koučink na dálku přizpůsobený specifikům online komunikace.
  • Rozuměj kvali výzkumu – Workshop/série workshopů zaměřené na fáze kvalitativního výzkumu (příprava a vedení interview, kvalitativní kódování, výzkumník v kvali výzkumu apod.). Vždy na míru konkrétním potřebám klientů, tj. studentů a VŠ pracovníků, s univerzálními principy a praktickými kroky.
  • Konzultace kvali výzkumu – Podpora a zpětná vazba pro studenty vysokých škol při realizaci kvali výzkumů, s důrazem na jeho směřování, orientaci v jednotlivých fázích a metodologickou správnost.

Vystudovala jsem dva magisterské dvojobory: Kulturní antropologie a Andragogika plus Sociologie a Andragogika na Univerzitě Palackého v Olomouci. Absolvovala jsem řadu kurzů a workshopů, včetně výcviku somatického koučování ICF (2022–2023), zakončeného zkouškou a certifikací.

Od roku 2014 působím jako kvalitativní výzkumnice, facilitátorka, kulturní antropoložka pro několik projektů a institucí v ČR i zahraničí. Za posledních 10 let jsem se tak věnovala tématům jako život lidí s postižením, sexuální práce, rodičovství, vedení rozhovorů aj.

V roce 2023 jsem zahájila kariéru somatické koučky na volné noze.

Své služby nabízím především v Praze, omezeně v Olomouci, a rovněž online. Pro detailní informace o mých službách, vzdělání a dosavadní kariéře prosím navštivte můj LinkedIn profil.

Mgr. et Mgr. Romana Malíková
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Mgr. et Mgr. Romana Malíková
Vršovické náměstí 1012/4
Praha
101 00
Mobil:728 986 560
Telefon:728 986 560
Email:r.lukasova@gmail.com
Web:www.romanamalikova.cz
Instagram:romana_malikova_
LinkedIn:romanamalikova
Messenger:romanamalikova
WhatsApp:420728986560
Účet:1032273112/5500 (Raiffeisen)
IČ:08627649

Doporučení
z první ruky

Romča je výborná metodoložka a skvělý průvodce. Absolvovala jsem u ní několik konzultací se svým kvalitativním výzkumem (hloubkové rozhovory, pozorování, focus groups). Na moji problematiku měla svěží náhled člověka mimo obor, ale člověka uvnitř oboru metodologie, který si umí představit, zda to, co chci zjistit, se opravdu dá zjistit plánovanými metodami, kde mohou nastat potíže, na co si dát pozor, čeho si nezapomenout všímat. Má velmi praktický přístup. Na setkání se pečlivě připravila, pročetla všechny zaslané materiály, aby pochopila mé výzkumné záměry a aby konzultace byla co nejefektivnější. Po konzultaci mi zaslala několik materiálů, které by mi mohly pomoct. Romča mi také pomohla zlepšit se v kódování rozhovorů. Společně jsme kódovaly, porovnávaly a analyzovaly. Tento doprovod krok za krokem byl pro mě velmi užitečný. Společný čas byl vždycky přínosný a navíc ještě příjemný. Brala v potaz moje aktuální a individuální potřeby a problémy, se kterými jsem se potýkala. Častokrát mě velmi hluboce povzbudila, což se v určité fázi výzkumu ukázalo jako to, co jsem potřebovala nejvíc. Romča je citlivá a vnímavá, umí věci dobře pojmenovat, dobře se ptát a naslouchat. Nabízí návrhy a nápady a nechává na mně, abych se rozhodla, kterou cestou ve svém výzkumu půjdu. Její zkušenosti i s těžkostmi výzkumu jsou obzvlášť povzbuzující pro člověka, který výzkum dělá poprvé. Romča je odborník a velmi milý člověk. Ohledně domluvy je flexibilní a ochotná. Vřele doporučuji konzultace s ní.

Lenka N.

doktorandtka Pedagogická fakulta UPOL