Mgr. et Mgr. Romana Malíková

somatická koučka, kulturní antropoložka a lektorka kvalitativního výzkumu

Status: k vašim službám Působnost: osobně Praha a Olomouc, online celá ČR

Jako certifikovaná somatická koučka a kulturní antropoložka s 10+ lety praxe vedu workshopy a konzultace metodiky kvalitativního výzkumu pro univerzitní studenty a pedagogy. V rámci somatického koučinku pak využívám strukturu GROW a nabízím celostní přístup ke klientům s ohledem na racionální, emoční a tělesnou rovinu.

V obou činnostech kombinuji odborné know-how a zkušenosti získané jednak praxí, jednak VŠ studiem kulturní antropologie, andragogiky a sociologie. Obě zaměření spojuje můj celoživotní zájem o člověka, propojení těla s myslí a touha porozumět lidem.

  • Somatická koučovací procházka v Praze (75 minut) – Klasické koučování s pomocí struktury GROW doplněné o vnímání těla klienta. Pomáhám tak nalézt optimální postupy, strategické plány a řešení při využití pohybu, energie i momentálních vrtochů počasí.
  • Somatické koučování online – Koučink na dálku přizpůsobený specifikům online komunikace.
  • Rozuměj kvali výzkumu – Workshop/série workshopů zaměřené na fáze kvalitativního výzkumu (příprava a vedení interview, kvalitativní kódování, výzkumník v kvali výzkumu apod.). Vždy na míru konkrétním potřebám klientů, tj. studentů a VŠ pracovníků, s univerzálními principy a praktickými kroky.
  • Konzultace kvali výzkumu – Podpora a zpětná vazba pro studenty vysokých škol při realizaci kvali výzkumů, s důrazem na jeho směřování, orientaci v jednotlivých fázích a metodologickou správnost.

Vystudovala jsem dva magisterské dvojobory: Kulturní antropologie a Andragogika plus Sociologie a Andragogika na Univerzitě Palackého v Olomouci. Absolvovala jsem řadu kurzů a workshopů, včetně výcviku somatického koučování ICF (2022–2023), zakončeného zkouškou a certifikací.

Od roku 2014 působím jako kvalitativní výzkumnice, facilitátorka, kulturní antropoložka pro několik projektů a institucí v ČR i zahraničí. Za posledních 10 let jsem se tak věnovala tématům jako život lidí s postižením, sexuální práce, rodičovství, vedení rozhovorů aj.

V roce 2023 jsem zahájila kariéru somatické koučky na volné noze.

Své služby nabízím především v Praze, omezeně v Olomouci, a rovněž online. Pro detailní informace o mých službách, vzdělání a dosavadní kariéře prosím navštivte můj LinkedIn profil.

Mgr. et Mgr. Romana Malíková
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Mgr. et Mgr. Romana Malíková
Moskevská 967/34
Praha 10
101 00
Mobil:728 986 560
Email:r.lukasova@gmail.com
LinkedIn:romanamalikova
Účet:1032273112/5500 (Raiffeisen)
IČ:08627649

Doporučení
z první ruky

S Romankou jsem prošla 3 psychosomatická koučování a skvěle jsem si urovnala nejen pracovní priority. Pracovaly jsme na mém vnitřním nastavení, vlastní síle a sebehodnotě. Romany otázky mě přesně vedly k autentickým pocitům a odpovědím, k nimž se běžně nedostanu. Pochopila jsem, kde si sabotuju dobrá rozhodnutí a co si nepřiznávám kvůli společenským konvencím. Do koučování půjdu znovu, dává mi opravdu velký smysl a posun. Děkuji!

Klára Skálová