Ondřej Sedláček

UX/UI designér a konzultant pro mobilní a webové aplikace

Status: k vašim službám Působnost: online celý svět; osobně Praha

Potřebujete design aplikace/produktu, který skvěle vypadá a zároveň řeší opravdové potřeby vašich zákazníků? Na základě uživatelského výzkumu vám přesně takový design navrhnu. Vystudoval jsem Design v Dánsku a pracoval s klienty z celého světa od startupů po velké korporace, díky čemuž mám velmi pestré zkušenosti. V Česku jsem se podílel na agenturní spolupráci pro takové klienty jako Budějovický Budvar, O2 či ČEZ.

V posledních letech nejraději spolupracuji se startupy v oblasti zdravotnictví a udržitelnosti a pomáhám jim dostat jejich produkty blíž k cílovým uživatelům. Projekt, na kterém jsem pracoval jako Lead Designer, získal ocenění Google Impact Awards.

  • Uživatelský výzkum – Zmapuju vaši aktuální situaci, nastavím cíle výzkumu a (většinou) pomocí hloubkových rozhovorů přesně zjistím, co váš produkt/startup potřebuje. Výsledkem je např. popis cílové skupiny, koncept produktu a prioritizovaný seznam funkcí.
  • Design mobilních a webových aplikací – Na základě zadání nebo konceptu z výzkumu navrhnu funkční prototyp, který otestuji s cílovou skupinou a vyladím podle potřeb. Součástí může být také design systém. Finální design aplikace předávám vývojářům včetně dokumentace a potřebné komunikace.
  • Workshopy – Dokážete si představit, že velké otázky v rámci vaší firmy rozlousknete během několika hodin / jednoho dne? Přesně k tomu slouží workshopy na míru. U mých klientů nejlépe fungovaly na hledání nových funkcí produktu, hledání vize společnosti, vyjasnění komunikace apod.
  • UX Design Lead – Váš projekt umím kompletně převzít jako UX Lead Designer, kdy budu projektu udávat směr, hlídat maximální kvalitu designu a pečovat o to, aby uživatelé vaší aplikace/produktu měli z používání co nejlepší požitek. Pro své klienty nedesignuji pouze aplikace, ale celou interakci s koncovými uživateli produktu, např. optimalizaci komunikace, celodenní školicí workshopy apod.

Pro spolupráci vždy vybírám ty nejvhodnější programy. V současné době je to hlavně nástroj Figma, který umožňuje jednoduché sdílení mezi klientem, designérem, kodérem a programátorem.

Jak bude probíhat naše spolupráce?

  1. Konzultace – Nejprve si popovídáme o vašich potřebách a přáních a společně najdeme možnosti, jak vám můžu co nejefektivněji pomoci.
  2. Výzkum – Poté navrhnu plán projektu a zaměřím se na analýzu potřeb vaší cílové skupiny, analýzu možností a omezení na trhu.
  3. Návrh konceptu – Na základě zjištěných potřeb a možností navrhnu koncept řešení, který může být v podobě wireframu nebo funkčního prototypu.
  4. Návrh finálního designu – Na základě otestovaných wireframů vytvořím finální vizuální design a v případě potřeby i design systém.
  5. Testování a zanesení změn – Díky testování použitelnosti se ujistíme, že je produkt srozumitelný a odhalíme případný prostor k poslednímu vylepšení.
  6. Komunikace s vývojáři – Dle potřeby budu k dispozici i vašim vývojářům.
Ondřej Sedláček

Kontakty

Ondřej Sedláček
Haškova 16
Praha 7
170 00
Mobil:777 053 862
Telefon:+45 426 383 59 (Dánsko)
Email:ondrej.sedlacek92@gmail.com
Web:ondrejsedlacek.com
LinkedIn:ondrejsedlacek92
WhatsApp:420777053862
Účet:43 – 9778140267/0100 (Komerční banka)
IČ:03929001 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

Doporučuji Ondru všem, kteří to s brandem myslí vážně! Jeho přístup k práci byl inspirativní a transformační. Během našich workshopů Ondra prokázal nejen hluboké odborné znalosti, ale také empatii a schopnost vnímat a formovat vize do konkrétních a efektivních strategií. Jeho práce na nové webové platformě a eshopu byla klíčová – díky němu jsme dokázali v krátkém čase překonat výzvy, nad kterými bychom jinak museli diskutovat týdny.

Jakub Skrbel