Štěpán Rybníček

UX designér a e-commerce konzultant s přesahem do byznysu

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celá ČR; osobně Jihomoravský kraj, Vysočina a Praha

Jsem UX designér a e-commerce konzultant s přesahem do byznysu. Coby zakladatel dvou úspěšných e-shopů totiž nad problémy uvažuji jako podnikatel – a poté jako designér navrhnu klientům řešení, které zlepší výkon i uživatelský prožitek jejich e-commerce projektů.

V oboru se pohybuji už skoro 10 let. Mám bohaté zkušenosti z agentur, jednoho z největších e-shopů v EU s obratem v desítkách miliard korun i z vlastního podnikání. Obchody FOULFutcut jsem vybudoval od nuly, takže dobře vím, s čím se začínající i zkušení podnikatelé potýkají. A díky tomuto komplexnímu know-how dokážu posunout váš byznys zase o krok dál.

Pomohu vám v těchto oblastech:

  • Audit e-commerce projektu – Komplexně zhodnotím váš e-shop či prodejní web. Zohledním u toho veškeré problémy mezi webem, CRM, logistikou, marketingem a dalšími oblastmi vašeho podnikání. A nebudu vycházet pouze z intuice, ale hlavně z tvrdých dat. Vše důkladně testuji a názory opírám o čísla.
  • Optimalizace konverzního poměru (CRO) – Jsem naprosto transparentní a upřímný. Proto vám nebudu slibovat zvýšení konverzního poměru z X na Y – a vysvětlím, proč by to ani nedávalo smysl. Místo toho raději zanalyzuji celý nákupní proces a navrhnu řešení, které měřitelně zvýší obchodní výkonnost webu.
  • Hledání nových cest k úspěchu – Na škatulky ani konvence mě moc neužije. Rád přemýšlím „out of the box“ a přicházím s návrhy, které jsou netradiční, ale o to účinnější. Nikdy to ale není metoda pokus omyl. Každé doporučení je podložené výzkumem, daty a zkušenostmi.
  • Dozor a moderování design procesu – Dohlédnu na váš tým nebo vaše dodavatele při tvorbě designu a zajistím, aby výsledek byl přesně podle obchodních i uživatelských představ.
  • Návrh celého webu – Připravím vám návrh jednoduššího i složitého e-commerce projektu, který bude splňovat všechny parametry úspěchu. U komplexnějších webů, kde je zapotřebí náročnější výzkum, pokročilá analytika a vývojářské zázemí spojím síly s prověřeným týmem agentury Proof & Reason. A společně se o váš projekt postaráme od A do Z.

4 pilíře mojí kariéry

  1. Agenturní práce – Přes 2 roky jsem pracoval v agentuře Vergilio, kde jsem navrhoval weby od A do Z a dokonce zastával i roli projektového manažera. Aktuálně již přes rok spolupracuji s přední webovou agenturou Proof & Reason, kde pomáhám klientům, jako jsou Top-obaly.cz, Zážitky.cz, Sapeli, NaZuby.cz atd. Moje role je primárně konzultační, ale občas navrhuji i konkrétní řešení.
  2. UX designér v Notino – 4 roky jsem pracoval v e-shopu Notino, což je největší online prodejce kosmetiky v EU. Navrhoval jsem prakticky každou část webu včetně interních systémů, mobilní appky a aplikací pro pobočky. Mé dílo je například objednávkový proces, kterým denně projde až 150 000 objednávek. Dále také kategorizace a filtrace, které uživatele úspěšně navigují mezi 90 000 produkty od 1500 značek.
  3. Vlastní e-shopy – Od roku 2017 provozuji s kolegou prosperující e-shop FOUL a od roku 2020 také obchod Futcut. Oba projekty úspěšně expandují do dalších zemí (primárně Německo) a jejich roční obrat se pohybuje v řádu desítek milionů korun. Díky tomu své zkušenosti s UX/UI designem dokážu velmi dobře přenést do byznysu.
  4. Na volné noze – V roce 2022 jsem odešel z Notina, abych měl více času na vlastní projekty, ale zároveň chci část svého času pořád věnovat klientům jako UX a e-commerce konzultant. Cítím totiž, že jsem schopen menším i opravdu velkým projektům přinést velkou hodnotu, která se jim v krátkém čase vrátí.

A všechny tyto zkušenosti rád zúročím při spolupráci s vámi.

Štěpán Rybníček

Kontakty

Štěpán Rybníček
Rosice 1178 (Jihomoravský kraj)
665 01
Mobil:721 608 212
Email:info@stepanrybnicek.cz
Web:www.stepanrybnicek.cz
Facebook:stepan.rybnicek
Instagram:stepanrybnicek
LinkedIn:stepanrybnicek
Twitter:stepanrybnicek
IČ:02618001

Doporučení
z první ruky

Se Štěpánem jsem několik let spolupracoval v Notinu a musím říct, že je to jeden z nejtalentovanějších UX designérů, které jsem potkal. Velmi dobře rozumí požadavkům na produkt a dokáže velmi efektivně pomáhat s jeho vylepšováním. Většina výstupů, které přicházely do mého produktového zásobníku od Štěpána, byly dobré na první dobrou, což spolupráci s ním učinilo velmi přímočarou a plodnou. Kdybych byl požádán o radu, kdo by měl být vaším UX designérem, doporučil bych ho každému!

Pavel Mikulenka

Senior IT product manager, Dr. Max