Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Viktor Malcev

Viktor Malcev

konzultant online marketingu a e-commerce

Viktor Malcev

Najdu pro vás nové příležitosti, cesty a efektivní řešení, jak co nejlépe nakopnout váš byznys na internetu. Vycházím ze svých bohatých zkušeností, které jsem získával na straně klientské, agenturní (řádově okolo 200 projektů) a v neposlední řadě nyní, jako provozovatel vlastního e-shopu. Nejsem teoretik, zaměřuji se na praktické řešení problému.

Díky tomu, že vedle konzultační činnosti buduji vlastní podnikání, dokážu lépe pochopit problémy a identifikovat kritická místa, s kterými každý provozovatel e-shopu bojuje – finance, provoz, procesy, marketing a další věci s tím spojené. To je moje hlavní přidaná hodnota, od které se liším od drtivé většiny konzultantů nebo agentur, kteří nemají praktické zkušenosti s podnikáním. Pokud si „plácneme“ a začneme spolupracovat, budu se starat o vaše podnikání jako o vlastní.

V čem vám pomůžu:

 • S vašimi začátky v e-commerce – Když chcete s vaší firmou proniknout do online prostředí a nevíte kde začít.
 • Připravujete nový e-shop nebo redesign stávajícího řešení – Pomůžu s výběrem vhodné platformy, návrhem a tvorbou, s výběrovým řízením na dodavatele, smluvní dokumentací nebo předimplementační analýzou.
 • Řízení a dohled nad projektem – Převezmu odpovědnost za zdárné dokončení projektu. Budu dohlížet a komunikovat s dodavatelem, programátory a specialisty. Aby vše bylo v termínu, podle plánu a dodržel se rozpočet.
 • Online marketing – Navrhnu a efektivně propojím online marketingové kanály do jednoho fungujícího ekosystému, abyste byli vidět, chodili k vám návštěvníci a objednávky se jenom hrnuly.
 • Strategie a rozvoj – Abyste měli alespoň na dva, tři roky jasno, kam míříte a kam se chce posunout.
 • Praktické konzultace:
  • k celosvětově známé platformě Magento 2, na které provozuji již několik let své online podnikání,
  • k tržištím typu Ebay a Amazon, kde již prodávám od roku 2018.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

S kým jsem spolupracoval:

 • Topenilevne.cz – Jeden z největších e-shopů v segmentu voda-topení-plyn v Česku. Pomáhal jsem s celkovou online strategií, primárně s důrazem na výkonnostní marketing. Zpracovával jsem analýzu konkurence a společně jsme pracovali i na redesignu firemního e-shopu s cílem zvýšit obchodní výkon.
 • JRC – Prodejce her a konzolí. Byl jsem vedoucí projektového týmu, který měl na starosti realizaci nového e-shopu. Koordinace celého procesu od přípravy po spuštění. Dále jsem vypracovával následnou online strategii s cílem dosáhnout obchodních cílů stanovených managementem firmy.
 • Jap-Jacina – Přední česká firma, která se specializuje na výrobu, vývoj a prodej protipovodňových a protipožárních systémů. Pomáhám s propagací produktů, služeb a tvorbou webových stránek, aby splňovaly obchodní a marketingové cíle.
 • Jap-Trade.cz – Prodejce vratové techniky (pohony, ovladače, kování, kované polotovary). Pomáhám s rozvojem e-shopu a výkonnostním marketingem k dosažení plánovaného obratu.
 • Armed – Army a outdoorový e-shop. Spolupráce na celkové online strategii. Společně jsme zapracovali na změně klíčových stránek e-shopu s cílem zvýšit jejich důvěryhodnost a výkon.
 • Fjallraven-shop.cz – Švédská značka specializující se na outdoorové oblečení. Byl jsem vedoucí projektového týmu, který měl na starosti postavení nového e-shopu, v rámci toho jsem zodpovídal za rozpočet, termíny a koordinaci ostatních specialistů. Byl jsem rovněž součástí týmu, který pomáhal se stanovením online strategie, budováním brandu a výkonnostním marketingem se zaměřením na ČR.
 • Jungheinrich ČR – Přední evropská firma v oboru skladovací techniky. Cílem bylo zlepšit výsledky v performance marketingu a dohledatelnost firemní prezentace ve vyhledávačích.
 • Kasparek-baby.cz – Spolupráce při redesignu e-shopu a přechodu na nové e-shopové řešení. Současně jsem dohlížel, aby e-shop při této náročné změně ustál vše v pořádku ve vyhledávačích.
 • SEVT – Prodejce odborné literatury, školního sortimentu a kancelářských potřeb. Průběžné konzultace nad změnou e-shopové platformy a redesignu.
 • Expert ČR – Byl jsem součástí týmu, který připravoval podklady, návrhy a plán na budoucí podobu B2B portálu pro obchodní partnery.
 • Woodcote stavebniny – Pracoval jsem na full-time jako E-commerce Manager s odpovědností za online strategii napříč společností v Česku a na Slovensku. Odpovědnost za stanovení cílů, plnění obchodních výsledků v ČR. Na Slovensku pak příprava obchodního plánu a online strategie pro nový e-shop.
 • Baushop.cz a Stavbaonline.cz – E-shopy se stavebninami (pod jedním vlastníkem). Cílem bylo zefektivnit vnitrofiremní procesy, zrychlit odbavení objednávek, pomoci s logistickými procesy a snížit cenu za dopravu. Optimalizace nákupního procesu na e-shopu. Příprava a realizace online marketingové strategie.
 • Acomware – Působil jsem téměř 5 let jako seniorní e-commerce konzultant. Měl jsem na starosti střední a velké podniky a pomáhal s plánováním online strategie, stavbou nových e-shopů či webových prezentací.
 • Marimex CZ – Pracoval jsem dva roky na pozici jako manažer pro online marketing a měl na starosti vstup této společnosti do e-commerce.

Kontaktní informace

Viktor Malcev
WorkLounge
Plzeňská 155
Praha 5
150 00
Mobil:731 522 431
Email:viktor.malcev@gmail.com
Web:www.malcev.cz
LinkedIn:LinkedIn viktormalcev
Skype:Skype vik.mal
Datovka:Datová schránka 9rh573x
:05454492 (plátce DPH)
DIČ:CZ8110240270

Doporučení z první ruky

Viktora jsem poznal při práci na redesignech velkých českých e-shopů jako schopného, pečlivého a férového projektového manažera. Nad projekty měl vždy plný dohled, efektivně řídil své kolegy a případné neshody řešil ke konečné spokojenosti obou stran. Kromě projektových schopností bych u Viktora vyzdvihl i jeho znalosti v oboru e-commerce a marketingu. Projekty dokázal obohatit o další nápady, případně je správně analyzovat a přijít na dosavadní problémy. Bez debat mohu Viktora doporučit a velmi rád si s ním spolupráci zopakuji.
Oldřich Kejík
CRO & UX & Web Analytics

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS