Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Viktor Malcev

Viktor Malcev

konzultant online marketingu a e-commerce

Viktor Malcev

Specializuji se na e-commerce a online marketing a mým cílem je pomoci vaší firmě prorazit ve vodách online podnikání. Najdu pro vás nové příležitosti, cesty a efektivní řešení, jak co nejlépe nakopnout byznys na internetu.

 • Příprava nového e-shopu nebo redesign stávajícího řešení – výběr vhodné webové nebo e-shopové platformy, výběrové řízení na dodavatele řešení, příprava rozpočtů, pomoc s definováním cílů a očekávání od projektu, pomoc s realizací předimplementační analýzy pro vývojářské firmy.
 • Strategie a rozvoj – vize, strategie a plán online projektu, finanční plánování, vyhodnocení klíčových ukazatelů výkonnosti, optimalizace interních procesů při provozování e-shopů.
 • Online marketing – navrhnu a efektivně propojím online marketingové kanály do jednoho fungujícího ekosystému. Naplánuji cíle, rozpočet a způsoby vyhodnocení.
 • Zahraniční expanze – poradenství při vstupu e-shopu na zahraniční trh.
 • SEO konzultace – pomůžu vám zvýšit viditelnost a dohledatelnost webu ve vyhledávačích. Provedu analýzu klíčových slov, technickou analýzu, obsahovou analýzu.
 • Inteligentní emailing – realizace a návrh kampaní v inteligentních emailingových nástrojích (preferuji Mailchimp).
 • Analýza a audit – analýza konkurence, e-commerce trhu v ČR i zahraničí, mystery shopping, slabá a silná místa e-shopu nebo webu (UX).
 • Konzultace – jednorázové i dlouhodobé poradenství a nezávislý pohled na vaše online podnikání, nastavené interní procesy a celkový provoz e-shopu.
 • Řízení a dohled online projektu – pomoc s rozdělením projektových kompetencí mezi vás, agenturu a jednotlivé oborové specialisty, řízení jednotlivých specialistů či agentury, dohled nad programátory.

V případě intenzivnější spolupráce se mohu dočasně stát i součástí vašeho interního týmu.

Studoval jsem informatiku a statistiku na Vysoké škole ekonomické v Praze. Dnes čerpám ze stovek klientských projektů a více než 10 let praxe, kdy jsem pracoval pro malé i velké firmy a získal tak vhled na pozice a činnosti důležité pro dobrý chod firemního marketingu.

Nejsem teoretik, zaměřuji se na praktické řešení problému. Mou silnou stránkou je přesah do všech zásadních oblastí online marketingu. To mi pomáhá efektivně plánovat a implementovat strategii do provozu firmy. Umím díky tomu dobře identifikovat kritická místa a převzít dohled nad programátory i dalšími specialisty.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

S kým jsem spolupracoval:

 • Topenilevne.cz – jeden z největších e-shopů v segmentu voda-topení-plyn v Česku. Pomáhal jsem s celkovou online strategií, primárně s důrazem na výkonnostní propagaci v Skliku, AdWords a Zbožových porovnávačích. Zpracovával jsem analýzu konkurence a společně jsme pracovali i na změně firemního e-shopu s cílem zvýšit konverzní poměr.
 • JRC – prodejce her a konzolí. Byl jsem vedoucí projektového týmu, který měl na starosti realizaci nového e-shopu. Koordinace celého procesu od přípravy po spuštění. Dále jsem vypracovával následnou online strategii s cílem dosáhnout obchodních cílů stanovených managementem firmy.
 • Armed – army a outdoorový e-shop. Spolupráce na online strategii, pomoc s vyhodnocování marketingových kampaní a efektivitou. Společně jsme zapracovali na změně klíčových stránek e-shopu s cílem zvýšit jejich důvěryhodnost a přehlednost.
 • Fjallraven-shop.cz – švédská značka specializující se na outdoorové oblečení. Byl jsem vedoucí projektového týmu, který měl na starosti postavení nového e-shopu, v rámci toho jsem zodpovídal za rozpočet, termíny, koordinaci ostatních specialistů (UX, SEO). Byl jsem rovněž součástí týmu, který pomáhal se stanovením online strategie, budováním brandu a výkonnostním marketingem se zaměřením na ČR.
 • Jungheinrich ČR – přední evropská firma v oboru skladovací techniky. Cílem bylo zlepšit výsledky v performance marketingu a dohledatelnost firemní prezentace ve vyhledávačích.
 • Kasparek-baby.cz – spolupráci při redesignu e-shopu a přechodu na nové e-shopové řešení. Současně jsem dohlížel, aby e-shop při této náročné změně ustál vše v pořádku ve vyhledávačích.
 • SEVT – prodejce odborné literatury, školního sortimentu, kancelářských potřeb. Byl jsem součástí týmu, který pomáhal se SEO a výkonnostním marketingem. Průběžné konzultace i nad změnou e-shopové platformy a redesignu. 
 • Expert ČR – byl jsem součástí týmu, který připravoval podklady, návrhy a plán na budoucí podobu B2B portálu pro obchodní partnery.
 • Woodcote stavebniny – pracoval jsem na full-time jako ecommerce manager s odpovědností za online strategii napříč společností v Česku a na Slovensku. Odpovědnost za stanovení cílů, plnění obchodních výsledků v ČR. Na Slovensku pak příprava obchodního plánu a online strategie pro nový e-shop.
 • Baushop.cz a Stavbaonline.cz – e-shopy se stavebninami (pod jedním vlastníkem). Cílem bylo zefektivnit vnitrofiremní procesy, zrychlit odbavení objednávek, pomoci s logistickými procesy a snížit cenu za dopravu. Optimalizace nákupního procesu na e-shopu. Příprava a realizace online marketingové strategie.
 • Acomware – působil jsem téměř 5 let jako seniorní e-commerce konzultant. Měl jsem na starosti střední a velké podniky a pomáhal s plánováním online strategie, stavbou nových e-shopů či webových prezentací.
 • Marimex CZ – pracoval jsem dva roky na pozici jako manažer pro online marketing a měl na starosti vstup této společnosti do e-commerce.

Kontaktní informace

Viktor Malcev
Božkovská 2927/1
Praha 4
141 00
Mobil:731 522 431
Email:viktor.malcev@gmail.com
Web:www.malcev.cz
Facebook:Facebook viktor.malcev
LinkedIn:LinkedIn viktormalcev
Skype:Skype vik.mal
:05454492

Doporučení z první ruky

Viktor je profesionál na svém místě. Má široký přehled v e-commerce, zajímavé myšlenky a postupy, které dokážou vytáhnout projekt o několik levelů výš. Kromě odbornosti, musím u něj pozvednout spolehlivost, odpovědnost a pečlivost s kterou přistupuje ke své práci.
Karel Zimmermann
E-Commerce manager ve Sconto nábytek

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS