Vítek Pliska

vývojář webových aplikací, projektový manažer, konzultant a zakladatel vývojářské agentury Creatiweb

Jako seniorní vývojář webových aplikací jsem založil a řídím špičkovou vývojářskou agenturu Creatiweb. Už od roku 1999 navrhujeme a vyvíjíme uživatelsky přívětivé, rychlé a bezpečné webové a serverové aplikace. Zakládáme si na velmi úzké spolupráci s klienty, agilním řízení projektů a máme výtečné reference.

Zařídíme vám vše od analýzy požadavků, návrhu řešení a výběru vhodných technologií až po konečnou implementaci, zajištění veškeré infrastruktury, domén, e-mailu, monitoringu a dalších služeb:

 • Business analýzy – konzultace a analýzy pro společné nalezení optimálních řešení a technologií pro vaše projekty z technického, obchodního i finančního hlediska
 • Webové aplikace – internetové obchody a jiné e-commerce projekty na míru, systémy pro správu obsahu, API, CRM a další
 • Infrastruktura a provoz – veškerý servis pro provozování webových aplikací: staging, testování, CI/CD, automatizace procesů, agilní vývoj aj.
 • Správa online projektů – registrace a správa domén včetně možnosti registrace obchodních označení, pomoc se správou e-mailových služeb a dalších nástrojů

Za posledních 20 let jsem zrealizoval desítky náročných IT projektů a sestavil tým vynikajících vývojářů a odborníků, kteří jsou zároveň skvělými týmovými hráči. S chutí se pustíme i do vašeho projektu.

Vybrané reference:

 • Jíme zdravěJeme zdravoKompletní vývoj, analýzy a projektové řízení. Původní web s mnoha nedostatky jsme převzali v roce 2018. Napsali jsme zcela novou aplikaci, implementovali API pro mobilní aplikace, internetový obchod, push notifikace a zprávy. Projekt jsme dále napojili na externí služby od platební brány přes big query až po fakturaci, banku, sklady a expedici. Rozšířili jsme tým vývojářů a projekt masivně rozvíjíme.
 • ImperAgilní projektové řízení a vývoj. Do projektu jsme zavedli oblíbené metody organizace vývoje, používání aplikací Trello a Slack, vývojové sprinty apod. Dále jsme se pustili do programování na projektech Merk, Leady a Firmograph. Vždy šlo o data. Big data. Crawling, processing…
 • Petlan – Kompletní portfolio služeb. Již od roku 2008 pro klienta vytváříme e-shopy na míru, specifická řešení s jazykovými, měnovými, DPH a jinými mutacemi; pečujeme o domény, maily a provozní infrastrukturu. Aktuálně připravujeme nový e-shop spolupracující se systémem VARIO, určený převážně pro B2B, s API pro partnery a velkoodběratele.
 • PercolateTvorba pokročilých aplikací pro US klienta. Práce v distribuovaném týmu, jeden zadavatel v ČR, jiný v USA. Návrh a implementace pokročilejších aplikací v Python/Django. Realizováno v letech 2016–2017.

Technologie:

Pro každý projekt volíme nejvhodnější technologie. Nejraději používáme ty dlouhodobě prověřené, ale tam, kde to má smysl, se nebojíme použít i nová řešení a postupy. Základem naší práce jsou většinou otevřené (Open-Source) technologie a programovací jazyky.

 • Návrhy a prototypy – XMind (mind map), Poznámky, Moleskine Flow,Figma, Zeplin
 • Projektový management a organizace – Trello, Clockify, GIT, Gitlab, Github, BitBucket, Slack, Hangouts/Meet
 • Backend, server, API – Python, Django, PostgreSQL, MariaDB (MySQL), dokumentové DB, time series DB, Redis, Memcache, Nginx web server, ElasticSearch
 • Frontend, client, UI – HTML5, SASS, VUE, JavaScript, Bootstrap
 • DevOps a automatizace – Ansible, GitLab CI/CD, Debian Linux, Docker
Vítek Pliska
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Vítek Pliska [ mapka ]
Creatiweb
Vinohradská 29/93
Praha 2
120 00
Telefon:910 119 351
Email:vitek@creatiweb.cz
Web:creatiweb.cz
Facebook:creatiwebcz
LinkedIn:vitekpliska
Twitter:CreatiwebCZ
Messenger:creatiwebcz
Datovka:t9c7cat
IČ:08237107 (plátce DPH)
DIČ:CZ08237107

Doporučení
z první ruky

S Vítkem jsem spolupracoval a stále spolupracuji na rozvoji portálu pro zákazníky společnosti Sodexo. Odevzdaná práce je na vysoké úrovni, stejně tak komunikace a dodání v termínu podle dohody. Mám jen slova chvály, i z odborného hlediska. A celé se mi to nepíše úplně snadno, neboť Vítek a já jsme ryby ze stejného rybníka :)

Ing. Vladimír Macek

všestranný informatik, programátor, lektor a konzultant