Vítek Pliska

vývojář webových aplikací, projektový manažer, konzultant a zakladatel vývojářské agentury Creatiweb

Jako seniorní vývojář webových aplikací jsem založil a řídím špičkovou vývojářskou agenturu Creatiweb. Už od roku 1999 navrhujeme a vyvíjíme uživatelsky přívětivé, rychlé a bezpečné webové a serverové aplikace. Zakládáme si na velmi úzké spolupráci s klienty, agilním řízení projektů a máme výtečné reference.

Zařídíme vám vše od analýzy požadavků, návrhu řešení a výběru vhodných technologií až po konečnou implementaci, zajištění veškeré infrastruktury, domén, e-mailu, monitoringu a dalších služeb:

 • Business analýzy – konzultace a analýzy pro společné nalezení optimálních řešení a technologií pro vaše projekty z technického, obchodního i finančního hlediska
 • Webové aplikace – internetové obchody a jiné e-commerce projekty na míru, systémy pro správu obsahu, API, CRM a další
 • Infrastruktura a provoz – veškerý servis pro provozování webových aplikací: staging, testování, CI/CD, automatizace procesů, agilní vývoj aj.
 • Správa online projektů – registrace a správa domén včetně možnosti registrace obchodních označení, pomoc se správou e-mailových služeb a dalších nástrojů

Za posledních 20 let jsem zrealizoval desítky náročných IT projektů a sestavil tým vynikajících vývojářů a odborníků, kteří jsou zároveň skvělými týmovými hráči. S chutí se pustíme i do vašeho projektu.

Vybrané reference:

 • Jíme zdravěJeme zdravoKompletní vývoj, analýzy a projektové řízení. Původní web s mnoha nedostatky jsme převzali v roce 2018. Napsali jsme zcela novou aplikaci, implementovali API pro mobilní aplikace, internetový obchod, push notifikace a zprávy. Projekt jsme dále napojili na externí služby od platební brány přes big query až po fakturaci, banku, sklady a expedici. Rozšířili jsme tým vývojářů a projekt masivně rozvíjíme.
 • ImperAgilní projektové řízení a vývoj. Do projektu jsme zavedli oblíbené metody organizace vývoje, používání aplikací Trello a Slack, vývojové sprinty apod. Dále jsme se pustili do programování na projektech Merk, Leady a Firmograph. Vždy šlo o data. Big data. Crawling, processing…
 • Petlan – Kompletní portfolio služeb. Již od roku 2008 pro klienta vytváříme e-shopy na míru, specifická řešení s jazykovými, měnovými, DPH a jinými mutacemi; pečujeme o domény, maily a provozní infrastrukturu. Aktuálně připravujeme nový e-shop spolupracující se systémem VARIO, určený převážně pro B2B, s API pro partnery a velkoodběratele.
 • PercolateTvorba pokročilých aplikací pro US klienta. Práce v distribuovaném týmu, jeden zadavatel v ČR, jiný v USA. Návrh a implementace pokročilejších aplikací v Python/Django. Realizováno v letech 2016–2017.

Technologie:

Pro každý projekt volíme nejvhodnější technologie. Nejraději používáme ty dlouhodobě prověřené, ale tam, kde to má smysl, se nebojíme použít i nová řešení a postupy. Základem naší práce jsou většinou otevřené (Open-Source) technologie a programovací jazyky.

 • Návrhy a prototypy – XMind (mind map), Poznámky, Moleskine Flow,Figma, Zeplin
 • Projektový management a organizace – Trello, Clockify, GIT, Gitlab, Github, BitBucket, Slack, Hangouts/Meet
 • Backend, server, API – Python, Django, PostgreSQL, MariaDB (MySQL), dokumentové DB, time series DB, Redis, Memcache, Nginx web server, ElasticSearch
 • Frontend, client, UI – HTML5, SASS, VUE, JavaScript, Bootstrap
 • DevOps a automatizace – Ansible, GitLab CI/CD, Debian Linux, Docker
Vítek Pliska
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Vítek Pliska [ mapka ]
Creatiweb
Vinohradská 29/93
Praha 2
120 00
Telefon:910 119 351
Email:vitek@creatiweb.cz
Web:creatiweb.cz
LinkedIn:vitekpliska
Facebook:creatiwebcz
X (Twitter):CreatiwebCZ
Messenger:creatiwebcz
Datovka:t9c7cat
IČ:08237107 (plátce DPH)
DIČ:CZ08237107

Doporučení
z první ruky

Když jsem chystal nový projekt, chtěl jsem vyzkoušet něco jiného, než v čem běžně pracuji (PHP). Potřeboval jsem se posunout dále. Po rozhodnutí, že projekt bude stát na Pythonu a Djangu jsem podle referencí sháněl schopného mentora. S Vítkem jsme si od začátku sedli, měl trpělivost s mým neustálým vnášením péhápkových zvyklostí do Pythonu, rychlost výuky byla vždy podle momentální potřeby, abychom se zbytečně nezdržovali, ale abych zároveň stíhal. Je to profík, jím vymyšlená řešení problémů jsou neskutečně elegantní. Jsem rád, že jsem měl možnost s ním pracovat!

Martin Pšenička

PHP/Python programátor na volné noze